Kiedy najbliższa pełnia księżyca? Nadciąga Krwawy Księżyc, zmiany odczują wszyscy

Fakt

Już niedługo będziemy mogli podziwiać jedno z najbardziej wyjątkowych zjawisk astronomicznych – Krwawy Księżyc. Październikowa pełnia nie tylko rozświetli nocne niebo, ale też przyniesie ze sobą ogromną dawkę energii. Kiedy jest pełnia? Co nas czeka podczas tego niezwykłego zjawiska i jak możemy je najlepiej wykorzystać?

Babilon MMA 48. Kiedy? O której godzinie? Gdzie obejrzeć? Transmisja TV i stream online

Polsatnews.pl (sport)

Nadeszła pora na Babilon MMA 48. W walce wieczoru gali w Sosnowcu dojdzie do starcia, którego stawką będzie tytuł mistrzowski w wadze średniej. Mistrz Adrian Błeszyński będzie bronił tytułu w starciu z Samuelem Vogtem. Kiedy Babilon MMA 48? O której godzinie? Gdzie obejrzeć? Transmisja w Polsacie Sport Fight, Super Polsacie i na Polsat Box Go.

Co za pogrom w meczu Polaków w el. ME! Po pierwszej połowie było po wszystkim

Sport.pl

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 nie miała żadnych kłopotów z pokonaniem na wyjeździe Kosowa w ramach eliminacji do młodzieżowego Euro 2025. Zespół Adama Majewskiego już do przerwy prowadził 4:0, ostatecznie dowożąc taki wynik do końca. Ozdobą meczu był cudowny gol Filipa Szymczaka na 2:0. Przez triumf Niemców z Bułgarią 2:1 Polacy już grupy nie wygrają, ale nadchodzący mecz z naszymi zachodnimi sąsiadami i tak będzie bardzo ważny pod kątem awansu.

Niepowodzenie w pierwszym domowym meczu w sezonie

KPSW Astoria Bydgoszcz

Nie był to dobry mecz naszej drużyny. W środowym starciu okazaliśmy się słabsi od GKS-u Tychy, ulegając rywalom 69:74. W kluczowych momentach podopieczni trenera Tomasza Jagiełki zachowali więcej zimnej krwi - na czele z doświadczonym Pawłem Zmarlakiem, którego trójka, jak się okazało, zamknęła spotkanie.

Читать дальше...

Wielowieyska broni Myrchów! Zarzucono jej hipokryzję

wPolityce

"Jedną z cech naszego życia publicznego jest przesada. Media muszą prześwietlać działalność polityków, ale w przypadku posłów Gajewskiej i Myrchy mamy do czynienia z nadmiarową reakcją" - stwierdziła Dominika Wielowieyska.

Nowy Kubica boleśnie zderzył się ze ścianą. "Nawet nie rozmawiał z moim tatą"

Sport.pl

- Czasu się nie cofnie. Jedyne, co można zrobić, to przeanalizować, co poszło nie tak i zrobić to następnym razem lepiej. Czy się popłaczemy, czy będziemy krzyczeć po tym, jak źle poszło, to wyniku to i tak nie zmieni. Można tylko patrzeć w przód i zrobić wszystko, żeby było lepiej - mówi Sport.pl o trudnym sezonie Kacper Sztuka, nadzieja polskiego motorsportu, który chce zachować miejsce w Formule 3.

El. MME: Polska rozbiła Kosowo

SportoweFakty.wp.pl

Młodzieżowa reprezentacja Polski efektownie pokonała Kosowo 4:0 w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Sprawa została załatwiona w 10 minut, gdy zawodnicy Adama Majewskiego strzelili trzy gole.

U-21: Kosowo 0-4 Polska. Występ Tobiasza

Legioniści

W meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy 2025 reprezentacja Polski do lat 21 wygrała z Kosowem 4-0. Wszystkie bramki padły przed przerwą. Pełne spotkanie rozegrał jedyny powołany zawodnik Legii Warszawa, Kacper Tobiasz, który zachował czyste konto.

4:0 po pierwszej połowie! Koncert piłkarskiej reprezentacji Polski

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 rozbiła Kosowo w wyjazdowym meczu w ramach eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni wygrali 4:0, rozstrzygając losy spotkania już przed przerwą. Na kolejkę przed zakończeniem eliminacji Polacy zajmują drugie miejsce w grupie D i są bliscy awansu.

U-16: Niemcy 4-4 Polska. Grali legioniści

Legioniści

Prowadzona przez Bartłomieja Zalewskiego reprezentacja Polski do lat 16 zremisowała 4-4 (4-3) z reprezentacją Niemiec pierwszym z dwóch zaplanowanych meczów towarzyskich. Drugie spotkanie odbędzie się 14 października o godz. 12:30 w Berlinie. 78 minut rozegrał Aleksander Wyganowski, 90 minut Oskar Krakowiak, a po 21 minut Piotr Bartnicki, Szymon Piasta i Bartosz Korżyński.

Bułka odpowiedział na pytanie o transfer do Barcelony. Jaśniej się nie da

Sport.pl

- Jestem dobrze nastawiony, czuję się ok, trener to widzi i tego się trzymam - powiedział Marcin Bułka o rywalizacji o bycie "jedynką" w reprezentacji Polski. W rozmowie z TVP Sport bramkarz podkreślił swoje ambicje. Opowiedział także o tym, co myśli o zainteresowaniu ze strony FC Barcelony. - To na pewno jest komplement - podkreślił.

Lek mógł powodować raka. Firma farmaceutyczna zapłaci miliardy

Polsatnews.pl

Ponad dwa miliardy dolarów zapłaci brytyjska firma farmaceutyczna GSK w ramach ugody dotyczącej tysięcy spraw w amerykańskich sądach. Koncernowi zarzucono, że sprzedawany przez niego popularny lek na zgagę, mógł powodować raka.

Sztab Donalda Trumpa żąda wzmocnienia ochrony. Chcą sprzętu wojskowego

Interia.pl

Sztab wyborczy Donalda Trumpa zwrócił się do Secret Service o zwiększenie ochrony kandydata w wyborach prezydenckich w związku z rzekomym zagrożeniem ze strony Iranu. Sztabowcy domagają się między innymi udostępnienia samolotów wojskowych, specjalnych pojazdów do transportu polityka, a także ograniczenia lotów w trakcie wieców.

Zaskakujące żądania sztabu Trumpa. Chcą sprzętu wojskowego - Interia Wydarzenia

Najważniejsze artykuły – Google News (ru)

1. Zaskakujące żądania sztabu Trumpa. Chcą sprzętu wojskowego  Interia Wydarzenia
  2. Iran planuje zamach na Trumpa? Były prezydent chce wojskowego samolotu i dodatkowej ochrony  Bankier.pl
  3. Trump boi się irańskiego zamachu? Zażądał bezprecedensowej ochrony  RMF 24
  4. Trump prosi o ochronę. "Iran wciąż planuje na niego zamach"  PolskieRadio24.pl

I liga kobiet: Hity kolejki w Sosnowcu i Pile, ciekawie w dole tabeli

Siatka.org (Strefa Siatkówki – Mocny Serwis)

Rozgrywki w I lidze kobiet wyraźnie przyspieszyły. W środę drużyny zacięcie walczyły w spotkaniach 3. kolejki. Już w ten weekend ponownie wyjdą na parkiet, aby rozegrać 4. serię gier. Tylko trzy zespoły nie doznały porażki w tym sezonie, a jedna pozostaje bez wygranej. Najciekawiej zapowiada się mecz między klubami z Sosnowca i Węgrowa, które obecnie […]

Domowy sposób na zabrudzone rolety. Miksturę przygotujesz z trzech składników

Interia.pl

Rolety to nieodłączny element wielu domów - chronią przed słońcem, zapewniają prywatność i dodają elegancji wnętrzom. Jednak z czasem, podobnie jak inne elementy wyposażenia, gromadzą kurz, tłuszcz, a nawet wilgoć, która sprzyja rozwojowi pleśni. Na szczęście istnieje domowy sposób, który pozwoli przywrócić roletom świeży wygląd bez konieczności korzystania z drogich, chemicznych środków czyszczących.

"Policzek dla ofiar". Mocny wpis Morawieckiego - Do Rzeczy

Najważniejsze artykuły – Google News (com)

1. "Policzek dla ofiar". Mocny wpis Morawieckiego  Do Rzeczy
  2. Mateusz Morawiecki grzmi po wystąpieniu ministra Klimczaka. "Hańba" [RELACJA NA ŻYWO]  Wiadomości - Onet
  3. Utrata prawa jazdy na zawsze. Minister zapowiada rewolucję  TVN24
  4. Rząd zaostrzy Kodeks drogowy. Będzie łatwiej stracić prawo jazdy na stałe  Bankier.pl
  5. Minister zapowiada przepis o zabójstwie drogowym. Obecne prawo "zbyt łagodne"  Money.pl

Chwile grozy w meczu Plus Ligi. Polała się krew

Sport.pl

Paweł Zatorski nie będzie dobrze wspominał meczu z GKS-em Katowice w ramach 6. kolejki PlusLigi. Jeszcze w pierwszym secie musiał opuścić boisko, po tym jak zderzył się z kolegom ze swojej drużyny. Po zejściu z placu gry został opatrzony przez sztab medyczny.