30

Новости за 01.09.2024

Jeden gol zadecydował! Jagiellonia zagrała o przełamanie z Widzewem

Sport.pl

Jagiellonia Białystok wreszcie się przełamała! Mistrz Polski po sześciu kolejnych porażkach pokonał na własnym stadionie Widzew Łódź 1:0, strzelając zwycięskiego gola już w drugiej minucie gry za sprawą Afimico Pululu. Gospodarze całą drugą połowę grali w przewadze po czerwonej kartce dla Frana Alvareza i choć w końcówce nie wyglądali najlepiej, poprawili sobie humory przed wrześniową przerwą na kadrę.

Turniej w Krośnie: Bez zaskoczenia, Resovia podniosła puchar

Siatka.org (Strefa Siatkówki – Mocny Serwis)

W weekend na przełomie sierpnia oraz września w Krośnie doszło do turnieju towarzyskiego. W nim swoją formę na dwa tygodnie przed startem nowego sezonu PlusLigi sprawdziły cztery ekipy. Finalnie po trofeum sięgnęli zdobywcy Pucharu CEV, siatkarze Asseco Resovii Rzeszów. W małym finale lepsi od beniaminka okazali się katowiczanie.    BEZPOŚREDNI SPRAWDZIAN NA DWA TYGODNIE PRZED […]

Читать дальше...

PKO Ekstraklasa: potentaci w formie, przełamanie beniaminka, zobacz tabelę - Sportowefakty

Najważniejsze artykuły – Google News (ru)

1. PKO Ekstraklasa: potentaci w formie, przełamanie beniaminka, zobacz tabelę  Sportowefakty
  2. VII kolejka Ekstraklasy  Legia.Net
  3. Ekstraklasa piłkarska. Grad goli w niedzielę  Regiony TVP
  4. Stal - Lech, Radomiak - Cracovia i Jaga - Widzew w 4K  SAT Kurier
  5. 7. kolejka PKO Ekstraklasy – podsumowanie  KKSLECH.com

7. kolejka Ekstraklasy: Gradobicie bramek

Legioniści

W piątek dwukrotnie wygrywali goście, a po porażce z Lechem pracę stracił trener Stali, Kamil Kiereś. W sobotę Zagłębie "rzutem na taśmę" wygrało z GKS-em Katowice, a Radomiak pokonał lidera z Krakowa. Grad goli padł w niedzielę - mecz Legii z Motorem zakończył się wynikiem 5-2, a Pogoni ze Śląskiem - 5-3. Na zakończenie 7. kolejki serię porażek przerwała Jagiellonia, wygrywając z Widzewem.

Jagiellonia przerwała serię porażek

SportoweFakty.wp.pl

Na Podlasiu można wziąć głębszy oddech przed przerwą na kadrę. Jagiellonia Białystok pokonała u siebie Widzew Łódź 1:0 w meczu zamykającym 7. kolejkę PKO Ekstraklasy.

Piorunujący początek w hicie Ekstraklasy, gol w 64. sekundzie. Jagiellonia przełamała fatalną passę

Sport w INTERIA.PL

Sześć porażek z rzędu we wszystkich rozgrywkach - tak fatalną passą legitymowała się Jagiellonia Białystok przed 7. kolejką Ekstraklasy. Mistrz Polski nie mógł jednak wymarzyć sobie lepszego początku - gola strzelił już w 64. sekundzie spotkania. Widzew całą drugą połowę zmuszony był grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Frana Alvareza. "Jaga" dowiozła wynik do końca i tym samym zanotowała pierwsze od 3 sierpnia zwycięstwo.

Od 2 września blokady dróg i utrudnienia. Paraliż w samym centrum

Dziennik

Początek roku szkolnego oznacza blokady dróg w samym centrum Warszawy. Z akcją w poniedziałek ruszyła organizacja Ostatnie Pokolenie. Aktywiści chcą zwrócić uwagę na odpowiedzialność rodziców za zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, które jest zagrożone z powodu kryzysu klimatycznego. Nie tylko kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i paraliżem dróg.

Od poniedziałku blokady dróg w Warszawie. Paraliż zacznie się rano

Dziennik

Początek roku szkolnego oznaczają blokady dróg w samym centrum Warszawy. Z akcją w poniedziałek rusza organizacja Ostatnie Pokolenie. Aktywiści chcą zwrócić uwagę na odpowiedzialność rodziców za zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, które jest zagrożone z powodu kryzysu klimatycznego. Nie tylko kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i paraliżem dróg.

XIX MMŚ - KOBIETY WALCZĄ BEZ KASKÓW

Bokser.org (Boxing in Poland)

Polska pierwszym krajem, w którym kobiety do walki zdejmą kaski. Pamiętamy jak długo czekaliśmy, by wydarzyło się to wśród seniorów. Czy taka forma rywalizacji przyjmie się wśród kobiet?

Iluminacja z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej!

wPolityce

II wojna światowa była największą i najkrwawszą wojna w historii ludzkości, w której Polska poniosła relatywnie największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących i okupowanych.

Prezydent w TV Republika. Dostało się rządowi, von der Leyen i całej UE

Salon24

Prezydent udzielił wywiadu TV Republice Podczas wywiadu udzielonego Republice przez prezydenta Dudę prowadzący zwrócił uwagę, że najważniejsze osoby w państwie "otwarcie kwestionują obowiązujące w Polsce ustawy". Zapytał też prezydenta, jak "patrzy na nasze bezpieczeństwo w...

Oceniamy piłkarzy Wisły Kraków za mecz w Kołobrzegu

Gazeta Krakowska

Wisła Kraków tylko zremisowała z Kotwicą w Kołobrzegu 1:1, choć momentami miała bardzo dużą przewagę. „Biała Gwiazda” stworzyła sobie mnóstwo okazji na gole, ale strzeliła tylko jednego. Czas na oceny piłkarzy Wisły po meczu nad Bałtykiem.

Tragedia w Wielkiej Brytanii. Polska rodzina nie żyje

TVP.INFO

Mężczyzna i jego trzej synowie, których ciała znaleziono w sobotę w ich domu w Staines-upon-Thames na południowy zachód od Londynu, byli Polakami – podały w niedzielę brytyjskie media. Policja uważa, że w ich zgon nie były zaangażowane osoby trzecie.

Powiatowe Święto Miodu w Chrzanowie. Jubileusz 25-lecia Powiatowej Rady Bartniczej w Chrzanowie. Zobacz zdjęcia i wideo

Powiatowe Święto Miodu połączone z obchodami jubileuszu 25-lecia Powiatowej Rady Bartniczej w Chrzanowie odbyło się w niedzielę (1 września) na Rynku w Chrzanowie. Była to okazja do przypomnienia historii tradycji pszczelarstwa na ziemi chrzanowskiej, podsumowań, podziękowań, nagrodzenia wybitnych pszczelarzy oraz samorządowców, zasłużonych dla rozwoju pszczelarstwa w regionie.

Mohamed Salah nagle ogłasza. Słowa poszły w świat

Sport.pl

Mohamed Salah był absolutnym bohaterem Liverpoolu w meczu z Manchesterem United. Egipcjanin zdobył bramkę i zanotował dwie asysty, a jego drużyna zwyciężyła 3:0. Jednak jego genialny występ został przyćmiony przez to, co powiedział w pomeczowym studiu stacji Sky Sports. - Jak wiecie, to mój ostatni rok w klubie. Chcę się tym po prostu cieszyć i nie chcę o tym myśleć - wyznał. Na jego słowa zareagowały legendy angielskiej piłki.