2024

Новости за 25.08.2024

Jest gol Świderskiego tuż przed zgrupowaniem! "Jest głodny gry"

Sport.pl

Po wypożyczeniu do Hellasu Verona Karol Świderski wrócił do gry w Major League Soccer w barwach Charlotte FC. I tak pozostanie co najmniej do końca sezonu, co zapowiedział już jego agent w jednym z wywiadów. Po niemal miesięcznej przerwie MLS wróciła do gry, a Świderski strzelił gola w rywalizacji z New York Red Bulls, zakończonej remisem 1:1. Dzięki temu Charlotte pozostaje jedną z czołowych ekip w Konferencji Wschodniej.

Alarmujące prognozy dla Bałkanów. Milionowe wyludnienie do 2050 roku

Dziennik

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) szacuje, że ​​w 2050 roku populacja sześciu państw Bałkanów (Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Kosowa, Macedonii Północnej i Serbii) będzie liczyła o około 3 mln mniej mieszkańców niż obecnie - podała w sobotę agencja Beta.

Australia. Mężczyzna wpadł w szał po wypadku drogowym, ranił nożem trzy osoby - WP Wiadomości

Najważniejsze artykuły – Google News (ru)

1. Australia. Mężczyzna wpadł w szał po wypadku drogowym, ranił nożem trzy osoby  WP Wiadomości
  2. Wpadł w szał po wypadku drogowym, ranił nożem 4 osoby  RMF 24
  3. Ranił nożem cztery osoby. Mężczyzna wpadł w szał po wypadku drogowym!  TV Republika
  4. Australia: Po wypadku drogowym wpadł w szał. Zranił pasażerkę, policjanta i dwie inne osoby! [WIDEO]  Niezalezna.PL

Media o dzisiejszym meczu: Dosyć tych porażek. Jagiellonia z GKS-em Katowice musi wygrać

GKS Katowice

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mediów na temat popołudniowego spotkania GKS Katowice – Jagiellonia Białystok.   gol24.pl – GKS Katowice gra u siebie z Jagiellonią Białystok. Rafał Górak: Realizujemy marzenia klubu – Z niecierpliwością czekamy na piłkarskie święto – wyznał Rafał Górak, trener beniaminka PKO Ekstraklasy, GKS Katowice, przed niedzielnym starciem z obrońcą tytułu mistrza […]

Atak w Solingen. Policja aresztowała podejrzanego

Dziennik

- Niemiecka policja aresztowała podejrzanego o atak w Solingen - poinformował w sobotę późnym wieczorem minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reul w telewizji publicznej ARD.

Zakończyć wrocławską niemoc

Legioniści

W niedzielę Legia Warszawa zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, z którym nie ma ostatnio zbyt dobrej passy. Legioniści na stadionie swojego najbliższego przeciwnika nie wygrali i nie strzelili nawet gola od trzech lat, natomiast w poprzednim sezonie przegrali tam aż 0-4.

Legendarny siatkarz odpalił bombę w studiu TVP. Padło nazwisko Igi Świątek

Sport.pl

Krzysztof Ignaczak prowadząc studio TVP w trakcie igrzysk zasugerował, że być może polskie siatkarki w Paryżu powinny mieć na miejscu do dyspozycji psychologa. Podał przykład Igi Świątek, ale to nie jedyna nasza zawodniczka, która mogła korzystać z takiego wsparcia. Pytamy, co na to związek siatkarski oraz eksperci.

Wyniki legionistów na ME

Legioniści

W hiszpańskiej miejscowości Cunca rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Europy w squasha, w których wzięło udział dwoje zawodników Legii Warszawa. Sofija Zrażewska zajęła w nich 20. miejsce, Jakub Pytlowany sklasyfikowany został na pozycji 43.

"Nie zgadzam się, że będzie łatwiej". W Jagiellonii chcą przerwać czarną serię - Sportowefakty

1. "Nie zgadzam się, że będzie łatwiej". W Jagiellonii chcą przerwać czarną serię  Sportowefakty
  2. GKS Katowice - Jagiellonia Białystok | Oglądaj na żywo i na życzenie w CANAL+ | CANAL+  myCANAL
  3. LIVE: GieKSa czy Jaga? Beniaminek podejmuje mistrza Polski  Weszło
  4. Legenda GKS Katowice bez wątpliwości. "Nie można wszystkiego od razu"  Przegląd Sportowy Onet

Covid-19, grypa, krztusiec. Tyle zapłacisz za szczepienia

BusinessInsider.com.pl

W tym roku sezon infekcyjny zaczął się wcześniej, co widać po rosnącej liczbie przypadków COVID-19 w kraju. Wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny poinformował, że szczyt zachorowań także może się przesunąć i prawdopodobnie przypadnie na połowę października. Podobnie jak w ubiegłych latach, jesień oznacza nie tylko powrót koronawirusa, ale i grypy. Niepokoi też wzrost liczby zachorowań na krztusiec. Jest i dobra informacja: na wszystkie te choroby można się zaszczepić.