29
30
31

Tauron Liga: BKS mało gościnny. Pałac wraca do siebie bez zdobyczy punktowej

Siatkarki BKS-u Bostik ZGO nie dały większych szans bydgoszczankom. Zdecydowanie lepsze miejscowe wygrały po raz trzeci w tym sezonie, a Pałacowi nie udało się ugrać choćby seta.

Pod kontrolą

Mecz zaczął się od walki cios za cios. Dopiero przy serwisie Julii Nowickiej seria błędów przytrafiła się bydgoszczankom, co wykorzystał BKS, odskakując na 10:6. Dwie skuteczne kontry dołożyła Giulia Angelina, przez co powiększał się dystans dzielący oba zespoły (15:9). Przy serwisie Wiktorii Makarewicz Pałac zbliżył się jeszcze na 16:20, ale na więcej nie było go stać. W końcówce w ataku zameldowała się Kertu Laak, a błędy rywalek przypieczętowały zwycięstwo bielszczanek w premierowej odsłonie (25:19).

Lawina błędów

W drugiego seta lepiej weszły przyjezdne, które po akcjach Swietłany Dorsman odskoczyły na 5:3. Z prowadzenia nie cieszyły się długo, bo as serwisowy Laak doprowadził do remisu, a kontry Julity Piaseckiej i Joanny Pacak zbudowały nadwyżkę po stronie BKS-u (10:6). Rywalki zbliżyły się na 9:10, lecz seria ich błędów w połączeniu z dobrą grą Angeliny spowodowały, że faworytki kontrolowały wynik (17:11). Im bliżej końca seta, tym Pałacowi mniej wychodziło. Gospodynie mogły liczyć na jego błędy, a Laak na spółkę z Angeliną doprowadziły podopieczne trenera Piekarczyka do pewnej wygranej (25:15).

Pałac bez argumentów

W trzeciej odsłonie przebudził się zespół znad Brdy, a w dużej mierze dzięki Dorsman wypracował sobie przewagę (7:4). BKS odpowiedział jednak blokiem, a po błędzie Poli Nowakowskiej był już remis (10:10). Swoje na zagrywce zrobiła Nowicka, a po kontrze Angeliny gospodynie zaczęły przejmować inicjatywę (14:11). Na siatce oczka zdobywała Laak, a po błędzie Makarewicz mecz zbliżał się do końca (19:14). W końcówce z dobrej strony pokazała się jeszcze Marta Orzyłowska, a seria trudnych zagrywek Martyny Borowczak praktycznie postawiła kropkę nad „i”. BKS triumfował 25:16, zapisując 3 punkty do ligowej tabeli.

MVP: Julia Nowicka

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:19, 25:15, 25:16)

Składy zespołów:
BKS: Orzyłowska (10), Piasecka (13), Laak (10), Pacak (5) , Nowicka (4), Angelina (10), Drabek (libero) oraz Suska (libero) , Borowczak, Szewczyk i Geiko (1)
Pałac: Makarewicz (10), Sidor (7), Paluszkiewicz (1), Łyczakowska, Dorsman (8), Nowakowska (8), Jagła (libero) oraz Rajlić  (3), Ziółkowska, Witowska , Franz i Kurerova

Artykuł Tauron Liga: BKS mało gościnny. Pałac wraca do siebie bez zdobyczy punktowej pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.