28
29
30
31

Liga francuska K: Polskie siatkarki nie uchroniły Levallois i Beziers przed porażkami

Kolejny weekend zmagań we francuskiej Ligue A dobiegł końca. Tym razem sobota nie była udana dla polskich siatkarek, których klubu poniosły porażkę. W hitowym starciu Levallois Paris Saint-Cloud przegrało Neptunes de Nantes, a we wszystkich czterech setach na boisku zameldowały się Natalia Murek i Aleksandra Kazała. Beziers Volley w składzie z Pauliną Majkowską z kolei uległo na wyjeździe Terville Florange Olympique.

KOSZTOWNE POTKNIĘCIE

Tylko jedna już drużyna po 4. kolejkach zmagań może szczycić się tytułem niepokonanej. W bezpośrednim pojedynku zespołów z czystym kontem górą okazało się Neptunes de Nantes, które w sobotę pokonało 3:1 Levallois Paris Saint-Cloud. W hitowym starciu podopieczne Alesssandro Orefice nie dotrzymały kroku gościniom, ponosząc kosztowną porażkę przed własną publicznością. Początek spotkania dla obu drużyn był całkiem udany, ale ze zwycięstwa 25:23 cieszyły się siatkarki z Nantes. W drugim secie wicemistrzynie ponownie pokonały mistrzynie, lecz tym razem z większym spokojem – 25:19. Trzecia część spotkania była najlepsza w wykonaniu paryskiego klubu, bowiem zakończyła się wygraną do 19. Mistrzyniom nie udało się jednak iść za ciosem, oddając czwartego seta rywalkom za bezcen – 15:25.

Porażka kosztowała Levallois Paris Saint-Cloud duży spadek. Neptunes de Nantes natomiast umacnia się na fotelu liderek. Znakomite zawody rozegrała Halimatou Bah, która dla przyjezdnych zdobyła 22 punkty. Swój udział w spotkaniu miały również Natalia Murek oraz Aleksandra Kazała. Polski duet przyjmujących wystąpił we wszystkich czterech setach. Murek zakończyła zmagania z dorobkiem 8 punktów, a Kazała 12.

FAWORYTKI NIE ZAWODZĄ

Z kolejnej wygranej mogą cieszyć się 2. w zestawieniu siatkarki Vandoeuvre Nancy Volleyball, które na wyjeździe pokonały VC Marcq en Baroeul Lile Metropole i to na dodatek bez straty seta. Gościnie wygrały zespołowością, a obok liderki – Breana Runnels, doskonale prezentowały się Valeria Gamanovich oraz Alondra Vasquez. 3. lokata aktualnie należy o Volley Mullhouse Alsace, które zwyciężyło Quimper Volley 29. W tym wypadku gospodynie nie były aż tak gościnne i urwały przyjezdnym jednego seta.

Trzecie zwycięstwo zanotowało również Terville Florange Olympique Club, które w domowym meczu górowało nad Beziers Volley. Pomimo złego startu przeciwniczki postraszyły faworytki, a do rozstrzygnięcia meczu potrzebne było aż pięć setów. Zwycięstwo na gospodyń przeważyły punktujące w każdym elemencie Karolina Fricova oraz Alexandra Hadrych. Prawdziwą królową bloku okazała się natomiast Tatiana Kulikova. W barwach Beziers kolejne spotkanie we francuskiej ekstraklasie rozegrała Paulina Majkowska. Polska środkowa wystąpiła w trzech setach i zdobyła 3 punkty.

W DOLE BEZ ZMIAN

Odbić od dna próbuje się Racing Club de Cannes, które w pięciu setach pokonało Bordeaux Merignac. Druga wygrana w sezonie mocno wywindowała drużynę w zestawieniu, na czym straciły pozostałe drużyny. Stawkę ekip z dwoma wiktoriami na koncie zamyka VC Marcq en Baroeul Lile Metropole, które po sobotniej porażce zajmuje aktualnie 8. miejsce, a więc ostatnie premiowane awansem do play-off.

Pierwszą wygraną na koncie zanotował Volleyball Club Chamalieres. Pomimo ciężkiego wejścia w sezon drużyna była faworytem starcia z France Avenir 2024, ostatnią drużyną w tabeli. Gospodynie nie zdołały przechylić szali zwycięstwa na swoje konto, pozostając jedyną drużyną bez zwycięstwa. Co więcej, siatkarkom France Avenir nie udało się dotychczas ugrać ani jednego seta.

Artykuł Liga francuska K: Polskie siatkarki nie uchroniły Levallois i Beziers przed porażkami pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.