28
29
30

Rywal rozbity. ŁKS zakończył włoskie tourne z przytupem

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź udanym akcentem zakończyły włoskie tourne. Na jego koniec 4:0 pokonały występujący w Serie A2 Orocash Picco Lecco. Przed nimi powrót do Polski, a następnie występ w turnieju w Twardogórze.

Udane sparingi w Italii

Dobiegło końca włoskie tourne ŁKS-u Commercecon Łódź. Podczas pobytu w Italii podopieczne Alessandro Chiappiniego pokazały się z bardzo dobrej strony. Na włoskiej ziemi rozegrały 3 mecze sparingowe i wszystkie z nich zakończyły się ich zwycięstwami. Najpierw 4:0 pokonały występującą w Serie A2 Futura Volley Giovanni Busto Arsizio, następnie w takim samym stosunku odprawiły z kwitkiem francuski Volley Mulhouse Alsace, a na zakończenie Valtellina Summer League również 4:0 wygrały z przedstawicielem Serie A2 – Orocash Picco Lecco, tym samym nie tracąc nawet seta we włoskim trójmeczu.

Walka tylko w jednym secie

Piątkowy rywal ŁKS-u Commercecon Łódź w nadchodzącym sezonie będzie występował na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Różnicę klas pomiędzy drużynami było mocno widać w dwóch pierwszych setach. Łódzkie Wiewióry błyskawicznie wychodziły w nich na kilkupunktowe prowadzenie, finalnie wygrywając pierwszego seta do 12, a drugiego do 13.

Więcej emocji przyniosła trzecia partia, w której Włoszki zagrały spokojniej i wyszły na niewielkie prowadzenie (16:14, 21:17). W końcowej fazie Łódzkie Wiewióry wzięły się jednak do odrabiania strat. Doprowadziły do walki na przewagi i wyszły z niej zwycięsko. Czwarta odsłona meczu przebiegała pod dyktando łodzianek. Szybko zdobyły kilka „oczek” przewagi, a ostatecznie triumfowały do 18.

Najwięcej punktów dla ŁKS Commercecon Łódź zdobyła Anastazja Chryszczuk (17). Regiane Bidias dołożyła 13, a Lana Scuka i Sonia Stefanik po 10 „oczek”. Aż 15 punktów Łódzkie Wiewióry zdobyły w tym meczu blokiem.

ŁKS Commercecon Łódź – Orocash Picco Lecco 4:0
(25:12, 25:13, 27:25, 25:18)

Składy zespołów:
ŁKS Commercecon Łódź: Gajer (6 pkt.), Obiała (9), Górecka (6), Hryszczuk (17), Stefanik (10), Mędrzyk (4), Stenzel (libero) oraz Jęcek (libero), Kowalewska (1), Bidias (13), Dróżdż (5), Alagierska (7) i Scuka (10)
Orocash Picco Lecco: Moroni (12), Sassolini (3), Piacentini (1), Ghezzi (2), Atamah (9), Mangani (8), Napodano (libero) oraz Monaco (3), Amoruso (12), Meinetti (libero), Conti i Casari

Artykuł Rywal rozbity. ŁKS zakończył włoskie tourne z przytupem pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.