Sport 24/7
Август
2024

BKS dwukrotnie lepszy od Stali

Za ITA TOOLS Stalą Mielec kolejne sparingi. Tym razem podopieczne trenera Grabdy również zagrały na wyjeździe. Rywalkami mielczanek były siatkarki BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała. W obu sparingach lepsze okazały się gospodynie. Zarówno w piątek jak i dzień później BKS wygrał pierwsze trzy sety, zaś Stal lepsza była w czwartym.

ITA TOOLS Stal Mielec tydzień temu rozpoczął pierwsze testy formy. Jeszcze w niepełnym składzie ekipa trenera Grabdy pojechała do Rzeszowa. Tam mielczanki zmierzyły się z Developresem Rzeszów. W każdym z czterech setów lepsze okazały się rzeszowianki.

Dwa wygrane dodatkowe sety

Kolejnym testem formy dla Stali była wyjazdowa rywalizacja z BKS-em Bostik ZGO Bielsko-Biała. Oba sparingi trwały cztery sety. W pierwszy mecz mielczanki weszły słabo, przegrały inauguracyjną odsłonę do 14. W kolejnych partiach było już więcej walki, ale również padły one łupem BKS-u. Bielszczanki dwukrotnie wygrały do 20. Dopiero ostatnią odsłonę na swoim koncie zapisały siatkarki Stali.

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – ITA TOOLS Stal Mielec 3:1
(25:14, 25:20, 25:20, 23:25)

W sobotę ekipa prowadzona przez trenera Grabdę nie zdołała się zrewanżować rywalkom. Również bielszczanki wygrały pierwsze trzy sety a ostatni padł łupem Stali. Tym razem aż w dwóch partiach przyjezdne nie przekroczyły bariery 15 punktów.

(25:15, 25:20, 25:12, 20:25)

Przed podopiecznymi trenera Grabdy jeszcze kilka sprawdzianów. Najpierw 30 sierpnia na wyjeździe ponownie zagrają z Developresem Rzeszów. Następnie 6 i 7 września w Mielcu rozegrają dwumecz z ŁKS-em Commercecon Łódź. 13 i 14 września odbędzie się Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Mielca, gdzie oprócz gospodyń zagrają Grot Budowlani Łódź, Developres Rzeszów i MOYA Radomka Radom. Ostatnim sprawdzianem formy przed ligą będzie dwumecz z KSG Warszawa. Pierwszoligowiec przyjedzie do Mielca w dniach 19-20 września. Inauguracja zmagań ligowych dopiero pod koniec września. Stal w domowym meczu podejmie Grot Budowlanych Łódź. BKS zacznie grę tydzień wcześniej. 21 września o 18:00 bielszczanki zagrają z Chemikiem Police o Superpuchar Polski.

Artykuł BKS dwukrotnie lepszy od Stali pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.