Август
2024

Kadra U18 bez awansu do dywizji A

0

Reprezentacja Polski do lat 18 czwartym zespołem EuroBasketu dywizji B. W ostatnim meczu turnieju Polacy ulegli Bułgarii 64:85 i tym samym nie wywalczyli awansu do dywizji A. Rywalizację wygrała Macedonia Północna.

Finał pocieszenia, był starciem o ostatnie miejsce dające możliwość gry w dywizji A w 2025 roku w kategorii do lat 18 mężczyzn. Meczem, w którym rywale zyskiwali przewagę stopniowo, wykorzystując przestoje w grze naszej drużyny w drugiej kwarcie.

W pierwszych fragmentach spotkania dużo problemów sprawił Polakom Teodor Trifonow, trafiając trzy trójki i dwukrotnie spod kosza. Później rolę liderów przejęli Ivan Dimitrov i Aleksandar Gavalyugov.

Kluczowa okazała się druga kwarta, w której rywale bardzo szybko zbudowali dwucyfrową przewagę. W naszej drużynie straty próbował odrabiać Tymoteusz Sternicki, ale długo nie mógł znaleźć punktowego wsparcia ze strony któregoś z kolegów.

Polacy próbowali odrabiać straty, lecz próby z dystansu nie przyniosły wymiernych korzyści. Bułgarzy w tym czasie uzyskali o 22 punkty więcej niż nasz zespół z szybkiego ataku, lepiej radzili sobie też w walce na zbiórkach.

Polska - Bułgaria 64:85 (23:26, 15:29, 16:14, 10:16)
Polska: Tymoteusz Sternicki 23 (4), Zoran Milicić 11 (1), Iwo Baganc 6, Mateusz Orłowski 6 (1), Kajetan Misztal 5, Filip Poradzki 5 (1), Julian Dąbrowski 4, Joel Cwik 2, Karol Prochorowicz 2, Kacper Ambroziak 0, Filip Kowalczyk 0, Bartosz Łazarski 0
Najwięcej dla Bułgarii: Aleksandar Gavalyugov 20 (4), Teodor Trifonov 18 (3), Ivan Dimitrov 15 (1).