Sport 24/7
Июль
2024

Plażowe ME U18: Drugie zwycięstwo Polaków. Wanat i Warych obejmują prowadzenie w grupie

Marcel Wanat i Tomasz Warych dobrze rozpoczęli czempionat. Po wczorajszych sukcesach przyszedł czas na mecz ze Słowakami – Slovak/Beles, których biało-czerwoni pokonali 2:0. Popołudniu reprezentanci Polski zagrają ostatni mecz fazy grupowej. Ich rywalami będą Duńczycy. Po rewelacyjnym początku Polaków czekało kolejne wyzwanie. W drugim meczu fazy grupowej przeciwnikami biało-czerwonych byli Słowacy – Slovak/Beles, którzy ponieśli […]

Artykuł Plażowe ME U18: Drugie zwycięstwo Polaków. Wanat i Warych obejmują prowadzenie w grupie pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Marcel Wanat i Tomasz Warych dobrze rozpoczęli czempionat. Po wczorajszych sukcesach przyszedł czas na mecz ze Słowakami – Slovak/Beles, których biało-czerwoni pokonali 2:0. Popołudniu reprezentanci Polski zagrają ostatni mecz fazy grupowej. Ich rywalami będą Duńczycy.

Po rewelacyjnym początku Polaków czekało kolejne wyzwanie. W drugim meczu fazy grupowej przeciwnikami biało-czerwonych byli Słowacy – Slovak/Beles, którzy ponieśli porażkę w pierwszym spotkaniu z Duńczykami.

CENNA WYGRANA POLAKÓW

Początek spotkania należał do niesamowicie wyrównanych. W pierwszych minutach żadna z par nie była w stanie przejąć inicjatywy i narzucić własnego tempa gry (3:2, 6:7, 11:10). Choć gra reprezentantów Polski była bardziej urozmaicona, to oponenci nie odstępowali ich na krok. W drugiej części reprezentanci Polski zaczęli budować przewagę (15:12). Po asie serwisowym Marcela Wanata było już 20:15. Różnicę na konto polskich siatkarzy robiła dyspozycja na zagrywce i w bloku, bowiem w ofensywie obie strony prezentowały się dobrze. Ostatecznie set zakończył się wygraną biało-czerwonych 21:16.

Druga odsłona spotkania przyniosła całkowitą dominację Polaków, choć na początku nic nie wskazywało na taki przebieg (3:2, 6:5, 10:8). W pewnym momencie Słowacy stanęli w miejscu, a ich mocną stroną przestał być atak (13:9). Po wizycie Marcela Wanata w polu serwisowym było już 17:10. Do końca seta przeciwnicy biało-czerwonych zdołali zdobyć jeszcze 1 punkt, który był zasługą niewidocznego w całym meczu Jakuba Slovaka. Wynik spotkania wreszcie domknął Tomasz Warych (21:11).

Marcel Wanat zdobył 21 punktów, w tym 2 asy serwisowe. Tomasz Warych dołożył od siebie 8 ‘oczek’, niepodzielnie królując na siatce (5 bloków). W słowackim zespole całe show skradł Matus Beles, który skończył zmagania z 15 punktami na koncie.

Wanat/Warych (POL) – Slovak/Beles (SVK) 2:0
(21:16, 21:11)

Ostatni mecz grupowy Polacy rozegrają w piątek 12 lipca, o godzinie 15:40. Będzie to pojedynek z Duńczykami – Genet/Oldenborg, którzy mają na swoim koncie jedną wygraną i jedną porażkę.