Sport 24/7
Февраль
2024

I liga M: Gładkie zwycięstwo MKS-u, komplet punktów BAS-u

MKS Będzin dopisał do swojego konta kolejne zwycięstwo. Tym razem liderzy tabeli wyraźnie pokonali PZL LEONARDO Avię Świdnik. Po trzech porażkach na zwycięską ścieżkę wrócili natomiast siatkarze BAS-u Białystok, którzy w czterech setach pokonali Olimpię Sulęcin.

Udany początek Olimpii

Początek spotkania toczył się po myśli gospodarzy, którzy po atakach Nowika prowadzili 8:5. Seria przy zagrywkach Gawrzydka trwała mimo czasu dla trenera Andrzejewskiego. Do przejścia doprowadził dopiero celnym atakiem Gwardiak (11:6). Gospodarze wciąż wywierali presję zagrywką. Głównie za sprawą ataków Turskiego i Kacperkiewicza goście zmniejszyli straty i o czas poprosił trener Cop. Nie brakowało przedłużonych wymian. Przewagę utrzymywali gospodarze i to oni wygrali po ataku Gawrzydka.

Sytuacja w drugim secie szybko się odwróciła. Tym razem to sulęcinianie mieli problem z odrobieniem powstałych na początku seta strat (4:7). Dobra postawa Gwardiaka i Nowika wyrównały wynik. Po fragmencie zaciętej walki ponownie do głosu doszli białostoczanie. Ponownie kibice byli świadkami przedłużonych wymian. W szeregi gospodarzy wkradły się błędy. Ręki w ataku nie wstrzymywał Buczek. Sulęcinianie obronili dwie piłki setowe, ale po czasie dla trenera Andrzejewskiego seta zamknął Goss.

BAS przejął inicjatywę

Otwarcie seta numer trzy było zacięte. Z czasem do głosu doszli gospodarze, budując czteropunktową przewagę (10:6). Po obu stronach siatki nie brakowało błędów w polu zagrywki. Kolejne ataki Gossa i dobra gra blokiem BAS-u pozwoliła wyrównać wynik (13:13). Sulęcinianie szybko odbudowali przewagę, jednak ponownie nie byli w stanie jej utrzymać. Chociaż po ataku Buczka Olimpia miała piłkę setową, nie wykorzystała jej. Asy Turskiego przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść BAS-u.

Po asie Kacperkiewicza BAS prowadził 4:1 w czwartej partii. Mimo starań Buczka i Bożka to białostoczanie utrzymywali się na prowadzeniu. Swoje akcje kończył Goss, gospodarze zaczęli mieć problemy w przyjęciu, co rzutowało na ich postawę w ataku. Po kontrataku Naliwajko BAS odskoczył na 17:10. Mimo starań Nowika sulęcinianie nie odrobili tych strat. Białostoczanie utrzymywali koncentrację do końca i po celnym bloku wygrali mecz.

MVP: Jakub Turski

STS Olimpia Sulęcin – BAS Białystok 1:3
(25:20, 22:25, 25:27, 17:25)

Składy zespołów:
Olimpia: Bożek (6), Buczek (16), Gawrzydek (10), Prokopczuk (3), Michalak (1), Nowik (21), Sawerwain (libero) oraz Sobczak (libero), Cichosz-Dzyga (4), Leitermeier, Szymczak (1) i Kłysz
BAS: Rawiak (6), Turski (13), Goss (19), Witkoś (3), Kacperkiewicz (14), Gwardiak (9), Ostaszewski (libero) oraz Naliwajko (5) i Kardasz

Avia bez szans w Będzinie

Z wysokiego c w spotkanie weszli gospodarze, którzy po asie Koppersa prowadzili 10:5. Raz za razem atakował Rećko, świdniczanie punktowali głównie po błędach rywali. Gdy asa dołożył Siwicki było już 16:9. Dopiero po czasie dla trenera Guza skutecznie zaatakował Ptaszyński (17:10). Gospodarze byli nie do zatrzymania. Atak Siwickiego dał serię piłek setowych. Już pierwszą z nich wykorzystał Rećko.

Pierwszy punkt dla Avii w drugim secie padł dopiero gdy w zagrywce pomylił się Koppers (4:1). Dobrze funkcjonował będziński blok, gospodarze utrzymywali wysoką skuteczność w ataku. Roszady w świdnickim składzie nie pomagały. Skutecznie na środku punktował Siwicki (19:8). Pojedyncze zagrania Czerwińskiego i Łysikowskiego na niewiele się zdały. Jednostronną odsłonę zamknął asem Koppers.

Za sprawą dobrej gry duetu Czerwiński/Łysikowski początek seta był wyrównany (5:5). Sytuacja na boisku szybko się odmieniła i po asie Koppersa interweniował trener Guz (10:6). Chociaż gra będzinian nie była pozbawiona błędów, dystans pozostawał wyraźny. Kolejne akcje kończyli będzińscy skrzydłowi (17:10). Świdniczanie nie mieli argumentów. Po kontrataku Koppersa MKS miał serię piłek meczowych. Drugą z nich wykorzystał Depowski.

MVP: Mateusz Siwicki

MKS Będzin – PZL LEONARDO Avia Świdnik 3:0
(25:17, 25:14, 25:15)

MKS: Depowski (12), Siwicki (9), Rećko (14), Pająk (1), Swodczyk (4), Koppers (15), Olenderek (libero) oraz Olszewski
Avia: Piwowarczyk (2), Pigłowski (2), Ociepski, Obermeler (2), Wierzbicki (1), Ptaszyński (2), Kuś (libero) oraz Łysikowski (7), Matula (1), Krawczyk (3), Czerwiński (7), Połyński i Kałkowski (libero)

Artykuł I liga M: Gładkie zwycięstwo MKS-u, komplet punktów BAS-u pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.