30
31

Bezpośrednie mecze czołówki

0

Niebawem 1/3 sezonu ligowego 2024/2025 będzie już za nami, na razie od paru kolejek lideruje Lech Poznań, który czuje oddech innych zespołów. Kolejorz po ostatniej przegranej ma niewielką przewagę nad goniącymi go dwiema ekipami oraz Mistrzem Polski, który niebawem rozpocznie trudny maraton gier co 3-4 dni i to na 3 frontach.

W rozgrywkach o Puchar Polski nie ma już prowadzącej trójki, zatem Lech, Raków oraz Cracovia chcąc awansować do europejskich pucharów muszą utrzymać miejsce na podium. Minimum o podium walczą też drużyny Jagiellonii, Pogoń oraz Legii, które stanowią ścisłą ligową czołówkę, a ich obecność na czołowych miejscach po 11. kolejce nie jest żadną niespodzianką. Dwa z trzech zespołów czeka wkrótce ciężki maraton gier co będzie szansą m.in. dla Lecha Poznań.

Kolejorza do listopadowej przerwy na kadrę czekają 2 mecze z klubami tworzącymi obecnie ścisłą ligową czołówkę. W podobnej sytuacji znajduje się Raków, który do kolejnej przerwy na obozy reprezentacji narodowych zmierzy się z Pogonią i Jagiellonią. Jak wygląda terminarz pierwszej szóstki do ostatniej jesiennej przerwy na kadrę? Kto na papierze ma najłatwiej? Kto najtrudniej? Kiedy odbędą się mecze mogące mocno namieszać w ligowej tabeli? O tym trochę więcej poniżej.

1. LECH POZNAŃ (25)

Lech Poznań do ostatniej jesiennej przerwy na kadrę rozegra tylko 4 mecze, w tym 2 spotkania w Krakowie. Przed nami III etap jesieni, w którym zmierzymy się z dwoma zespołami walczącymi o byt i z dwiema drużynami bijącymi się na ten moment o europejskie puchary. Już 19 października okaże się, czy Kolejorz utrzyma fotel lidera, dnia 10 listopada będziemy wiedzieć, czy podczas listopadowej przerwy na kadrę niebiesko-biali ponownie będą przewodzili w tabeli i z jaką przewagę punktową nad Legią. Na razie nasza przewaga wynosi 9 oczek.

19.10, Cracovia – Lech (20:15)
26.10, Lech – Radomiak (20:15)
02.11, Puszcza – Lech (20:15)
10.11, Lech – Legia (17:30)

2. RAKÓW CZĘSTOCHOWA (23)

Raków nie ma łatwego terminarza. Już w niedzielę czeka go mecz-pułapka z Pogonią, która co prawda na wyjazdach nie imponuje, ale np. po ostatniej wygranej w sparingu nad Unionem Berlin 3:1 na pewno się postawi. Później częstochowianie pojadą do Wrocławia na teren Śląska, który w końcu musi się przełamać, a w dniu naszego meczu z Legią obecny wicelider zawita do Białegostoku.

20.10, Raków – Pogoń (17:30)
26.10, Śląsk – Raków (17:30)
02.11, Raków – Stal (14:45)
10.11, Jagiellonia – Raków (14:45)

3. CRACOVIA KRAKÓW (23)

Przed Cracovią ważne mecze głównie u siebie. Lech, Motor i GKS będą sprawdzianami dla krakowian, którzy na razie lepiej grają na wyjazdach niż na obiekcie przy Kałuży. Przy takim układzie gier „Pasy” stać na to, aby kolejną przerwę na kadrę spędzić na pudle.

26.10, Cracovia – Motor (14:45)
03.11, Lechia – Cracovia (17:30)
09.11, Cracovia – GKS (14:45)

4. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK (22)

Przed Jagiellonią Białystok morderczy maraton gier co 3-4 dni, z którego nie da się już przełożyć żadnego meczu. W niespełna miesiąc Mistrz Polski rozegra aż 7 meczów na 3 frontach, w tym 4 u siebie. Jaga w Lidze Konferencji podejmie na własnym obiekcie Petrocub i Molde, za to w Ekstraklasie czekają ją trudne wyjazdy do Lubina i Zabrza, a także mecz pułapka z II-ligową Chojniczanką. Sporo może namieszać ostatni mecz z Rakowem.

5. POGOŃ SZCZECIN (19)

Pogoń Szczecin w III etapie jesieni rozegra jedno spotkanie więcej od Lecha, Rakowa i Cracovii, a to ze względu na pojedynek w Pucharze Polski będący dla szczecinian priorytetem. W lidze realnie „Portowców” stać na powalczenie o kolejny medal Mistrzostw Polski, dla tej drużyny szczególnie ważne będą wizyty w Częstochowie oraz Lublinie.

25.10, Pogoń – Puszcza (20:30)
29.10, Odra – Pogoń (15:00) – PP
02.11, Motor – Pogoń (17:30)
08.11, Pogoń – Radomiak (20:30)

6. LEGIA WARSZAWA (16)

Przed Legią Warszawa podobny maraton gier do Jagiellonii Białystok. Legioniści tracący do nas już 9 oczek w dniach 18 października – 10 listopada rozegrają 7 meczów na 3 różnych frontach, z czego 3 spotkania odbędą się na stadionie przy Łazienkowskiej. Warszawiaków czekają wkrótce poważne testy w Gdańsku, w Legnicy, gdzie Miedź wyeliminowała już Raków oraz na koniec etapu w Poznaniu. Na ten moment szósty obecnie zespół w tabeli Ekstraklasy może jeszcze łudzić się tytułem Mistrza Polski.

18.10, Lechia – Legia (20:30)
24.10, TSC – Legia (21:00) – LKE
27.10, Legia – GKS (20:15)
31.10, Miedź – Legia (20:30) – PP
03.11, Legia – Widzew (20:15)
07.11, Legia – Dinamo M. (18:45) – LKE

Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

The post Bezpośrednie mecze czołówki first appeared on KKSLECH.com.