30
31

Pora na trzeci etap rundy

0

Druga tej jesieni i październikowa przerwa na obozy reprezentacji narodowych jest za półmetkiem, przed nami trzeci etap jesieni, czyli czas od zakończenia październikowej do rozpoczęcia listopadowej przerwy na kadrę. Cel Lech Poznań na najbliższy miesiąc jest jasny, jest nim utrzymanie 1. pozycji w PKO Ekstraklasie 2024/2025.

Trzeci etap rundy jesiennej 2024 nie będzie obfitował w bardzo wiele emocji, niebawem będziemy grać raz na tydzień, przez prawie miesiąc zaliczymy tylko cztery spotkania, w tym dwa przy Bułgarskiej i dwa mecze w Krakowie. Już w najbliższy weekend Lecha Poznań czeka arcyważny pojedynek, po którym Kolejorz wróci na właściwy tor, remisem utrzyma 1. miejsce w tabeli lub porażką z dołka w grze wpadnie w niemal coroczny jesienny kryzys. Następnie niebiesko-białych czekają dwa mecze-pułapki, a na koniec trzeciego etapu tej rundy klasyk, w którym wypadłoby wreszcie wygrać. Co nas czeka do kolejnej przerwy na kadrę? O tym trochę więcej poniżej.

12. kolejka PKO Ekstraklasy 2024/2025, Cracovia Kraków – Lech Poznań (sobota, 19 października, godz. 20:15)

Za 5 dni przy Kałuży czeka nas hit 12. kolejki, w którym liderujący Lech Poznań będzie bronił prowadzenia w tabeli w konfrontacji z trzecią obecnie Cracovią mającą łatwość odrabiania wyniku 0:1. Lech Poznań nie wygrał na obiekcie przy Kałuży w żadnym z 4 ostatnich meczów (porażka 1:2 mimo prowadzenia 1:0 i 3 kolejne remisy). Kolejorz ostatni raz zdobył stadion Cracovii dnia 15 lipca 2020 roku, kiedy triumfował w Krakowie 2:1, jednak z drugiej strony ma obecnie serię 3 kolejnych zwycięstw na wyjazdach w Ekstraklasie 2024/2025. Jak będzie w sobotę, 19 października po godzinie 20:15? Remis to minimum, jeśli nie ma być gorzej.

Stadion Cracovii podczas meczu z Lechem

13. kolejka PKO Ekstraklasy 2024/2025, Lech Poznań – Radomiak Radom (sobota, 26 października, godz. 20:15)

W sobotę, 26 października po 20:15 niebiesko-biali po ponad 20 dniach powrócą na Bułgarską. Tego dnia do Poznania zawita walczący o byt Radomiak Radom, który od powrotu do Ekstraklasy jeszcze nie wygrał na Lechu. Jeśli Kolejorz chce zostać Mistrzem Polski, to musi wygrywać w takich spotkaniach, zwycięstwo 26 października to już dziś obowiązek podopiecznych Nielsa Frederiksena, których będą wspierać tysiące młodych kibiców dzięki akcji „Kibicuj z klasą”.

Fragment ostatniego meczu z Radomiakiem przy Bułgarskiej

14. kolejka PKO Ekstraklasy 2024/2025, Puszcza Niepołomice – Lech Poznań (sobota, 2 listopada, godz. 20:15)

W dzień zaduszony 2 listopada po raz 4 z rzędu i 3 raz po październikowej przerwie na kadrę zagramy w sobotę o 20:15. Puszcza Niepołomice będzie tuż po dalekim wyjeździe do Kołobrzegu na Puchar Polski, za to Lech Poznań będzie miał pełen mikrocykl treningowy i szansę na rewanż za kwietniową porażkę. Lech od 1948 roku, czyli od pierwszego meczu z Cracovią zwyciężył w Krakowie tylko 9 razy, w tym 6 razy w lidze. Wypada wierzyć, że na początku listopada zdobędzie obiekt Kałuży po raz 2 w ciągu 2 tygodni.

Tak było ostatnio z Puszczą w Krakowie:

15. kolejka PKO Ekstraklasy 2024/2025, Lech Poznań – Legia Warszawa (niedziela, 10 listopada, godz. 17:30)

Na koniec 3 etapu rundy jesiennej 2024/2025 zagramy u siebie z Legią Warszawa i to raptem 3 dni po jej domowym meczu z Dinamem Mińsk w Lidze Konferencji. Szlagier naszej ligi odbędzie się w niedzielę, 10 listopada, o godzinie 17:30 a jego wynik będzie bardzo ważny w kontekście walki o tytuł Mistrza Polski. Pomijając Motor Lublin zespół Legii Warszawa to najdłużej niepokonany rywal przez Lecha w Poznaniu. Ostatni raz wygraliśmy z Legią przy Bułgarskiej dnia 4 lipca 2020 roku.