30
31

Teraz druga przerwa

0

Wczorajszy mecz Lecha Poznań z Motorem Lublin (1:2) zakończył drugi etap rundy jesiennej, w którym Kolejorz po odpadł z Pucharu Polski po kompromitującej porażce z Resovią, która od 26 września nie wygrała już żadnego meczu oraz szczęśliwie utrzymał fotel lidera Ekstraklasy. Teraz w naszym przypadku trwa już druga tej jesieni, październikowa przerwa na kadrę.

Miesiąc temu wrześniowa przerwa na obozy reprezentacji narodowych była zbędna, bo Lech Poznań jako drużyna był w formie, a wielu zawodników było w tzw. „gazie”. Ostatnio zespół miał już dołek pod względem gry, stał się przewidywany dla przeciwników, a większość piłkarzy z meczu na mecz było tylko w gorszej dyspozycji, więc dwutygodniowa przerwa na kadrę tym razem nam się przyda.

Październikowa przerwa na obozy reprezentacji narodowych będzie o dobę krótsza od tej wrześniowej. Najbliższy czas pozwoli dojść do lepszej formy paru zawodnikom, którzy ostatnio nie grali lub występowali niewiele. Wciąż zaległości nadrabia Bartosz Salamon, planowo w drugim tygodniu przerwy na kadrę do pełnych zajęć ma wejść Daniel Hakans, który wróci wcześniej niż przewidywano, niebawem pełne treningi po urazie pięty wznowi Elias Andersson. Czas październikowej przerwy na kadrę to też spokojny okres dla m.in. Stjepana Loncara czy Filipa Jagiełło, którzy dotąd pokazali niewiele.

Niedawno nominacje do reprezentacji na październikowe mecze otrzymało łącznie 6 ważnych piłkarzy Lecha Poznań, w tym 5 zawodników z pola. Na obozy kadr narodowych udali się już/wkrótce udadzą Bartosz Mrozek, Michał Gurgul, Alex Douglas, Ali Gholizadeh, Antoni Kozubal oraz Filip Szymczak. Maraton gier co 3 dni czeka Michała Gurgula co jest akurat złą informacją, bowiem Elias Andersson nie jest poważnym kandydatem do ewentualnego zastąpienia 18-latka w kolejnym meczu.

Z grona powołanych piłkarzy najszybciej do klubu wróci Alex Douglas, który na zajęciach Kolejorza pojawi się w środę, 16 października. Pozostali reprezentanci na treningu zameldują się zaledwie 2 dni przed meczem z Cracovią w Krakowie, który zaplanowano na sobotę, 19 października, na godzinę 20:15. To oznacza, że Niels Frederiksen z pewną grupą piłkarzy niewiele zrobi, będzie miał tylko 2 treningi, by poprawić dyspozycję np. Alexa Douglasa, Michała Gurgula czy Antoniego Kozubala.

Lechici w reprezentacjach – październik 2024:

Michał Gurgul
Tow, Polska U-19 – Malta U-19 (środa, 9 października, godz. 18:00)
Tow, Polska U-19 – Gibraltar U-19 (sobota, 12 października, godz. 18:00)
Tow, Polska U-19 – Turcja U-19 (wtorek, 15 października, godz. 13:00)

Bartosz Mrozek
LN, Polska – Portugalia (sobota, 12 października, godz. 20:45)
LN, Polska – Chorwacja (wtorek, 15 października, godz. 20:45)

Alex Douglas
LN, Słowacja – Szwecja (piątek, 11 października, godz. 20:45)
LN, Estonia – Szwecja (poniedziałek, 14 października, godz. 20:45)

Ali Gholizadeh
eMŚ, Uzbekistan – Iran (czwartek, 10 października, godz. 16:00)
eMŚ, Iran – Katar (wtorek, 15 października, godz. 18:00)

Antoni Kozubal i Filip Szymczak
eMME, Kosowo U-21 – Polska U-21 (piątek, 11 października, godz. 19:00)
eMME, Polska U-21 – Niemcy U-21 (wtorek, 15 października, godz. 17:00)

Warto dodać, że oprócz wyżej wymienionej szóstki powołanych nominację do juniorskich reprezentacji otrzymali też Wojciech Mońka czy Tymoteusz Gmur, aczkolwiek ta dwójka stanowi co jedynie szerokie zaplecze pierwszej drużyny występując na co dzień w rezerwach. Podczas trwającej już przerwy na kadrę w klubie pozostają m.in. Joel Pereira, Dino Hotić, Afonso Sousa, Patrik Walemark czy Mikael Ishak, a więc zawodnicy zawodnicy, którzy ostatnio lepsze mecze przeplatali z gorszymi występami, zatem teraz będą mieli czas na dojście do lepszej dyspozycji.

Najsilniejsza jedenastka, jaką dałoby się złożyć podczas październikowej przerwy na kadrę:

I skład: Bednarek – Pereira, Salamon, Milić, Andersson – Murawski, Jagiełło – Hotić, Sousa, Walemark – Ishak.
Rezerwowi: Mędrala, Hoffmann, Pingot, Loncar, Ba Loua, Hakans, Lisman, Fiabema.

Swoje problemy podczas październikowej przerwy na kadrę będzie miała także Cracovia tracąca do nas tylko 2 oczka. Powołania do reprezentacji otrzymało aż 9 ważnych piłkarzy tego klubu, którymi są Amir Al-Ammari, Jani Atanasov, Virgil Ghita, Arttu Hoskonen, Otar Kakabadze, Benjamin Kallman, Henrich Ravas, Filip Rózga i Michał Rakoczy, zatem krakowianie w najbliższych dniach nie będą ćwiczyć w komplecie. Niemniej wielu tych kadrowiczów wróci do treningów dzień wcześniej niż większość naszych reprezentantów.

Lech Poznań nie wygrał na obiekcie przy Kałuży w żadnym z 4 ostatnich meczów (porażka 1:2 mimo prowadzenia 1:0 i 3 kolejne remisy). Kolejorz ostatni raz zdobył stadion Cracovii dnia 15 lipca 2020 roku, kiedy triumfował w Krakowie 2:1.

Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

The post Teraz druga przerwa first appeared on KKSLECH.com.