29
30

Trwa 8. kolejka PKO Ekstraklasy (akt.)

0

W piątek, 13 września, o godzinie 18:00 meczem na stadionie Motoru w Lublinie została zainaugurowana 8. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2024/2025. Po pierwszej tej jesieni przerwie na kadrę odbędą się trzy hitowe spotkania, których wyniki mogą mocno namieszać w tabeli.

Na start 8. kolejki Ekstraklasy w piątek, 13 września o 18:00 beniaminek Motor Lublin po wysokiej porażce w Warszawie zmierzył się u siebie z rozczarowującym na razie Górnikiem Zabrze. Motor wygrał ekstraklasowy mecz od ponad 30 lat ogrywając górników 1:0. W drugim piątkowym spotkaniu inny beniaminek GKS-u Katowice zagrał przed własną publicznością z Widzewem Łódź, który na wyjazdach formą nie imponuje. Po ciekawym spotkaniu, w którym goście prowadzili 1:0, a jeszcze w 90 minucie było 2:1 dla GKS-u padł remis 2:2.

Dokończenie kolejki tradycyjnie nastąpi w sobotę, w niedzielę oraz w poniedziałek. Na początek sobotnich zmagań o godzinie 14:45 trzeci beniaminek Lechia Gdańsk podejmie Radomiaka Radom mającego na swoim koncie punkt więcej. Następnie solidna na starcie rozgrywek Cracovia Kraków zmierzy się przy Kałuży z Pogonią Szczecin, a o godzinie 20:15 w hicie 8. kolejki liderujący Lech Poznań zagra przy Bułgarskiej z Mistrzem Polski, Jagiellonią Białystok.

Emocji nie zabraknie także w niedzielę. Już o 12:15 mocny na razie Piast Gliwice spotka się na własnym boisku z Puszczą Niepołomice. Potem Korona Kielce poszuka punktów w rywalizacji z Zagłębiem Lubin, a na koniec dnia o 17:30 w następnym meczu, który ciekawie się zapowiada Legia Warszawa powalczy przy Łazienkowskiej z chcącym szybko dogonić czołówkę Rakowem Częstochowa.

Na koniec 8. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2024/2025 pozostający bez zwycięstwa Śląsk Wrocław w poniedziałek, 15 września, o godzinie 19:00 podejmie na własnym stadionie ostatnią w tabeli Stal Mielec, która przed wrześniową przerwą na obozy reprezentacji narodowych zmieniła trenera.