29
30

Sparing: Lech Poznań – Warta Poznań 3:1

0

W czwartek, 5 września, o godzinie 11:00 na jednym z bocznych boisk treningowych ENEA Stadionu mieszczącego się przy ulicy Bułgarskiej 17, Lech Poznań rozegrał towarzyski mecz z Wartą Poznań. Spotkanie kontrolne z pierwszoligowcem zakończyło się zwycięstwem Kolejorza wynikiem 3:1 (1:0).

Lech Poznań rozegrał mecz kontrolny z pierwszoligową Wartą Poznań w celu sprowadzenia głównie tych piłkarzy, którzy latem występowali mniej lub mają zaległości treningowe jak np. Filip Jagiełło czy Patrik Walemark. W wygranym 3:1 towarzyskim spotkaniu do podtrzymania rytmu meczowego lub ogrania gole zdobyli Radosław Murawski z rzutu karnego i Kornel Lisman, a trzecią bramką było trafienie samobójcze.

W dzisiejszym sparingu nieobecni byli Daniel Hakans i Maksymilian Pingot. Ten pierwszy opuścił obóz kadry Finlandii przez drobny uraz, natomiast drugi z zawodników nie pojechał na zgrupowanie reprezentacji Polski U-21 przez problemy z zębem (piłkarz musiał przyjąć antybiotyk). Oprócz nich z Wartą Poznań nie rywalizowali Bartosz Salamon, Antonio Milić i Afonso Sousa.

W czwartek tylko przez 30 minut zagrali liderzy – Joel Pereira i Mikael Ishak. Szansę otrzymali m.in. Adriel Ba Loua czy Miha Blazić mogący wkrótce odejść, a także nowy nabytek Patrik Walemark. Okazję zaprezentowania się Nielsowi Frederiksenowi dostali jeszcze gracze rezerw – Igor Brzyski, Wojciech Szymczak, Maciej Wichtowski, Kornel Lisman, Igor Stankiewicz oraz Daniel Chejdysz.

Warto dodać, że Lech Poznań zmierzył się kontrolnie z Wartą Poznań m.in. podczas listopadowej przerwy na kadrę 2023 i poległ wtedy z „Zielonymi” 0:3. W meczach o stawkę Kolejorz ma świetną serię z „Zielonymi”, wygrał z Wartą Poznań wszystkie mecze od jej powrotu do Ekstraklasy (8 spotkań) – 1:0, 2:1, 2:0, 2:1, 1:0, 2:0, 2:0 oraz ponownie 2:0.

Na obozach kadr narodowych przebywają obecnie Bartosz Mrozek, Alex Douglas, Michał Gurgul, Filip Szymczak, Antoni Kozubal i Ali Gholizadeh. Pierwsza dwójka powróci do klubu już we wtorek, 10 września, pozostali zjawią się na zajęciach w czwartek, 12 września. Najdłuższy dystans do pokonania będzie miał Gholizadeh muszący przylecieć do Poznania ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Lech Poznań po wrześniowej przerwie na kadrę wróci do zmagań w sobotę, 14 września, o godzinie 20:15. Wtedy Kolejorz zmierzy się przy Bułgarskiej z Mistrzem Polski, Jagiellonią Białystok. Jeśli wygra 4 raz z rzędu, to utrzyma fotel lidera w PKO Ekstraklasie 2024/2025.

Czwartek, 5 września 2024, godz. 11:00
Mecz sparingowy (wrześniowa przerwa na kadrę)
Lech Poznań – Warta Poznań 3:1 (1:0)

Bramki: 44.Murawski – k. 83.Lisman 90.Gol samobójczy – 90.Pawłowski

Asysty: 1:0 – bez asysty 2:0 – bez asysty 3:0 – Hoffmann

Widzów: (sparing zamknięty)

Lech: Bednarek – Pereira (30.Hoffmann), Blazić (60.Chejdysz), Wichtowski, Andersson – Murawski (46.Brzyski), Jagiełło – Walemark (60.Stankiewicz), Hotić (30.Ba Loua, 90.W.Szymczak), Fiabema – Ishak (30.Lisman).

Trenerzy: Frederiksen – Klepczarek

Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)