30
31

NHL: Winnipeg zvíťazil v Calgary a má ôsmy triumf v sezóne

0

Hokejisti Winnipegu nenašli ani v ôsmom stretnutí nového ročníka NHL premožiteľa, v noci na nedeľu zvíťazili v Calgary 5:3. Za domácich nastúpil aj slovenský útočník Martin Pospíšil, no do kanadského bodovania sa nezapísal.

Na ľade sa v bohatom zápasovom programe predstavili aj dvaja slovenskí obrancovia vo vzájomnom súboji. Z víťazstva sa tešil Erik Černák, ktorého Tampa Bay zdolala Washington 3:0. Hráči Lightning si pripísali piaty triumf v sezóne a bodovo sa dotiahli na svojho súpera.

Černák asistoval, no Tampa Bay prehrala s Minnesotou

Víťazný gól Jets v Calgary strelil necelé štyri minúty pred koncom Cole Perfetti. Winnipeg sa stal deviatym tímom v histórii NHL a štvrtým kanadským, ktorý vyhral osem úvodných duelov ročníka. Sezónny debut po zranení absolvoval v drese “plameňov” Jegor Šarangovič, ktorý vytlačil Pospíšila z krídla prvého útoku. Slovenský hokejista sa vrátil na pozíciu centra tretej formácie, na ľade bol necelých 11 minút, mal plusový bod a raz bol na trestnej lavici.

V súboji slovenských obrancov uspel Černák, Tampa Bay ukončila Washingtonu päťzápasovú víťaznú sériu a vyhrala 3:0. Brankár Andrej Vasilevskij zlikvidoval 32 striel a zaznamenal premiérový shutout v sezóne. Prvý gól v NHL strelil Conor Geekie, Nikita Kučerov mal asistenciu a bodoval aj v ôsmom zápase sezóny. Černák strávil na ľade 20 minút a 20 sekúnd a zaznamenal dva plusové body. Fehérváry v drese Capitals odohral 19:38 minúty a zapísal si mínusku. Hráči Lightning si pripísali piaty triumf v sezóne a bodovo sa dotiahli na svojho súpera.