Декабрь
2016

Vlasťnák, trápení, zmar a prohra. Česko bylo na Švédy krátké

0

Do první třetiny vstoupil český tým sympaticky. Se Švédy držel krok, ale nebylo to nic platné, jelikož severský výběr už po 37. sekundách dal vedoucí gól. Ani poté nepřešel Čechy elán a dál drželi krok a měli i několik dobrých šancí. Jenže v 9. minutě využil rychle přesilovku Dahlen a Švédsko předvedlo, v čem je jeho síla – v souhře, kombinaci a koncovce. Do první přestávky si navíc dal Lukáš Jašek vlastní branku, když kopl puk za bezvládného Vladaře.

Ve druhé třetině Švédové přestříleli svěřence Jakuba Petra, byli rychlejší a v mnoha šancích měli smůlu. Trefovali tyč nebo tentokrát nepříliš jistě chytajícího Dana Vladaře. Za pochvalu stojí také výkon švédského gólmana Filipa Gustavssona, na kterého čeští hokejisté marně hledali recept. Druhá část přinesla už jen jediný gól, o který se postaral podruhé v utkání Jonathan Dahlen.

Třetí třetina už byla v podstatě jen povinností. Ve čtvrté minutě zkompletoval hattrick Jonathan Dahlen a Švédsko vedlo už 5:0. Českému týmu se nabídla po vyhrocených soubojích přesilová hra pět na tři, ale nebezpeční v ní byl pouze oslabený soupeř. Pozitivním momentem byl gól Davida Kašeho po důrazu před brankovištěm. V závěru zápasu se Češi dostali do přečíslení čtyři na dva, ale Chlapík ve velké šanci netrefil přesně. Bylo z toho alespoň vyloučení na švédské straně, které potrestal ranou od modré kapitán Hronek, snížil na konečných 2:5.