2015

Voráček se přetahoval s Krejčím, ten jde ale do čela bodování

0

Boston vedl už 4:2, ale Philadelphia nesložila zbraně a v poslední třetině dokázala náskok svého soupeře stáhnout. A byl to právě Jakub Voráček, který svou prací získal v důležitých momentech kotouč a servíroval jej svým spoluhráčům. V prodloužení pak slízl smetanu Claude Giroux.

David Krejčí pokračoval v úžasné sérii, pokaždé v šesti zápasech dokázal bodovat. Tentokrát připravil dva góly a se čtyřmi brankami a sedmi asistencemi vede kanadské bodování celé ligy.

Také souboj Caroliny s Coloradem rozhodlo až prodloužení, zde ale padl jen jediný gól, který zařídil Victor Rask. Gólman Cam Ward si připsal první nulu v sezoně a celkově svou dvaadvacátou v kariéře.

Pomalu se rozjíždí Edmonton, který měl sice mizerný vstup do soutěže, ale poslední tři zápas vyhrál. Tentokrát Oilers porazili Detroit, v jehož brance stál Petr Mrázek. Český brankář kryl 25 střel, na další tři byl ale krátký. Radost začíná dělat majitelům Edmontonu Connor McDavid, který už stihl zapsat do statistik čtyři góly a dvě asistence.

Až dodatečné nájezdy rozhodly zápas Buffala s Torontem. Maple Leafs vedli skoro celý zápas, když střelu Romana Poláka dorazil do brány už ve 2. minutě utkání Pierre-Alexandre Parenteau. Buffalo ale čtyři minuty před koncem srovnalo a v páté sérii nájezdové loterie rozhodl Matt Moulson.

Buffalo – Toronto 2:1sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)