28
29
30

Сениорке победиле Турску

У првој пријатељској утакмици затвореног типа, у оквиру припрема за Олимпијске игре у Паризу, женска кошаркашка репрезентација Србије победила је на Златибору Турску са 79:72 (31:20, 25:17, 18:21, 5:14).

Изабранице Марине Маљковић питање победника решиле су у прве три четвртине, када су у једном тренутку имале предност од 27 поена. У последњој деоници дошло је до недозвољеног пада у игри, па је Турска успела да ублажи пораз.

Најефикаснија у репрезентацији Србије била је Драгана Станковић са 15 поена, а двоцифрене су биле још и Маша Јанковић са 12, односно Марта Митровић са 10 поена.

Турска је била боља у скоку 39-33, али је зато имала много више продатих лопти 26-14.

Две селекције одиграће још једну пријатељску утакмицу затвореног типа, у среду, у дворани Wai Таi на Златибору.

-Па као и увек, прва утакмица је најтежа. Треба доста времена да се уиграмо,  јер смо тек почеле да радимо пет на пет. Прве три четвртине мислим да смо одиграле веома добро, где смо притисле противника, играле добру и брзу одбрану, док смо у последњој четвртини имале пад. Сутра је нова утакмица и права прилика да поправимо наше грешке и верујем да ће бити боље него данас – рекла је Драгана Станковић.

СРБИЈА: Раца 2, Матић, Росић 7, Чађо 5, Јовановић 2, Станковић 15, Митровић 10, Ногић 7, Топузовић 3, Јанковић 12, Боричић 3, А. Катанић 2, И. Катанић 4, Зец 7, Смаилбеговић.

ТУРСКА: Акалан 4, Куртулмуш 2, Појраз, Флитк 6, Ознен 2, Јлмаз, Сачалир 3, Аташ 11, Бајрам 6, Гул, Симшек, Ердоан 10, Јлдижан 5, Гунер 16, Узунолу 7.