29
30
31

II liga mężczyzn: W grupie III wieje nudą, w pozostałych emocje i klarowni faworyci

Czwarta kolejka zmagań na II-ligowych parkietach upłynęła pod znakiem przekonujących wygranych faworytów. Młodzieżowe zespoły w większości nie zaskakują, czynią to z kolei ekipy budowane od początku pod awans. Coraz ciekawiej robi się także w grupie IV, gdzie każdy z zespołów zaznał już goryczy porażki.

GRUPA I

Niezmiennie nie do zatrzymania są grupowi faworyci, który po awansie CUK Anioły Toruń mogą spokojnie odetchnąć. Bejenka Budownictwo Ogrobet LUKS Wilki Wilczyn w sobotę pokonało 3:1 Volley Team Żychlin. Nie obyło się jednak bez potknięcia, bowiem drużyna gospodarzy oddała jednego seta, który był pierwszym przegranym od początku sezonu. Z kompletu zwycięstw może się cieszyć również Enea Energetyk Poznań, który na wyjeździe w trzech setach pokonała młodzieżowy Trefl Gdańsk II. Po poprzednich wpadkach od dna próbuje się odbić także GKS Stoczniowiec Politechnika Gdańska, którego siatkarze pokonali 3:1 grającą w kratkę Agencję Inwestycyjną Stilon Gorzów.

Liderzy nad dwoma kolejnymi zespołami mają już 5 punktów przewagi, co wynika z niepotrzebnego gubienia punktów. SPS Cargil Słupca wyszarpał zwycięstwo na wyjeździe z SUS Travel Elephant Trzebiatów, a KPS Płock pokonało w pięciu setach KRISHOME Września, które choć ambitne, nie może nawiązać do najlepszych czasów. Do tie-breaka doszło także w pojedynku drużyn z dolnych regionów zestawienia. Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne przed własną publicznością pokonało Lotnika Łęczyca.

W kolejnej grupie dalej na czele znajduje się niepokonane KS Camper Wyszków, które imponuje nie tylko czystym kontem, ale również faktem nie oddania rywalom ani jednego seta. Tym razem łupem liderów padło spotkanie z Lechią Tomaszów Mazowiecki II. Dobrze sobie radzi również UKS Sparta Grodziski Mazowiecki, które także na ten moment nie zaznało goryczy porażki, choć w sobotę niewiele brakowało. Spartanom wygraną nad Enea KKS Kozienice przyniósł dopiero tie-break.

Kolejną cenną wygraną za trzy punkt na swoje konto dopisało SwK KARTPOL Kobyłka, które pokonało w własnej hali MTS Międzyrzec Podlaski. Rezultatem 3:0 zakończyło się także spotkanie w Warszawie, gdzie stołeczne KS Metro Family musiało uznać wyższość ProNutiva SKK Belsk Duży. Weekend do udanych może zaliczyć również potrzebujące punktów NECKO Augustów, które odbiło sobie ciężki start wygraną 3:0 nad NLO SMS PZPS Spała II. Pięć setów z kolei rozegrano w Olsztynie, gdzie lokalny AZS UWM pokonał MOS Wola Tramwaje Warszawskie.

Po 4. kolejkach wciąż bez straty seta pozostaje WKS Wieluń, które w sobotę pokonało po zaciętym pojedynku KPS Akademie Silesiusa Chełmiec Wałbrzych. Szczęście dopisało także 2. w zestawieniu siatkarzom IM Rekord Volley Jelcz-Laskowice. Wiceliderzy grupy pokonali 3:0 Ikara Legnica, który aktualnie plasuje się w połowie stawki. Wynikiem 3:0 zakończyło się również spotkanie w Gubiniu, gdzie lokalny MLKS uległ faworyzowanemu SPS-owi Chrobry Głogów.

Pozbawione większych wrażeń okazało się jednostronne spotkanie AS PANS Nysa z DOFU Bielawianka-Bester, które zakończyło się wygraną Bielawianki 3:0. Równie szybko z przeciwnikami uporał się BS WKS Sobieski Żagań, którego zawodnicy w trzech setach pokonali szukającą formy Gwardię Wrocław. Jedynie w Częstochowie spotkanie zakończyło się w więcej niż trzech setach. Eco-Team AZS UJD Stoelzle pokonał przed własną publicznością 3:1 Tubądzin Volley MOSiR Sieradz.

W ostatniej z grup nie ma już ekip niepokonanych. Przewodzące stawce Volley Strzelce Opolskie zapewniło sobie fotel lidera dzięki wygranej 3:0 z SMS-em Sparta Kraków. Do zera wygrał na wyjeździe także MKS Andrychów, który aktualnie zajmuje 2. miejsce. Gościom nie straszny był Klub Siatkarski Błękitni Ropczyce, którego zawodnikom zabrakło mocnych końcówek. AVIA Solar Sędziszów Małopolski pokonała natomiast 3:1 MKS Wisłok Strzyżów.

Szczęście nie dopisało z kolei UMKS Kęczanin Kęty, które przegrało przed własną publicznością 1:3 z AT Jastrzębski Węgiel. Pokonani z placu boju zeszli również siatkarze AKS V LO Rzeszów, którzy ponieśli porażkę w starciu z Karpaty – PANS Krosno. Najwięcej wrażeń kibicom dostarczyło spotkanie pomiędzy Tyskim Klubem Siatkarskim, a TS Volley Rybnik. O losach tego pojedynku zadecydował dopiero tie-break, wygrany przez zespół z Tych 18:16.

Artykuł II liga mężczyzn: W grupie III wieje nudą, w pozostałych emocje i klarowni faworyci pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.