28
29
30

BPT Futures: Zmienne szczęście Polaków w Balikesir

W tureckim Balikesir trwa turniej z cyklu Beach Pro Tour Futures. Mistrzowie świata U19 – Szymon Pietraszek i Jakub Krzemiński zaczęli rywalizację w grupie D od zwycięstwa 2:0 nad duetem gospodarzy – Tür/Imdat. W drugim meczu dnia Polacy musieli jednak uznać wyższość Włochów. Alfieri/Andreatta wygrali oba spotkania grupowe.

W czwartek Polacy walczyli w kwalifikacjach do turnieju głównego Beach Pro Tour Futures w Balikesir. Biało-czerwonym nie udało się jednak awansować. Stąd w fazie grupowej z polskich par wystąpili tylko mistrzowie świata U19 – Szymon Pietraszek i Jakub Krzemiński.

Gładkie zwycięstwo nad gospodarzami

Reprezentanci Polski Szymon Pietraszek i Jakub Krzemiński z wysokiego c weszli w turniej. Biało-czerwoni od początku zdominowali rywalizację przeciwko duetowi Tür/Imdat. Inauguracyjną odsłonę Polacy wygrali do 8. Turcy nie ustrzegli się prostych pomyłek, zaś biało-czerwoni górowali na siatce. Drugi set był bardziej zacięty. Początkowo reprezentanci gospodarzy postawili się biało-czerwonym. Swoje akcje kończył Tuna Imadt. Po polskiej stronie ręki nie wstrzymywał Pietraszek. Z czasem dystans zaczął się powiększać. Swoje akcje kończył Krzemiński. Turkom nie pomagało to, że Ahmet Can Tür skuteczne akcje przeplatał z bezpośrednimi błędami. Biało-czerwoni wygrali tę odsłonę do 15.

grupa D:
Krzemiński/Pietraszek POL – Tür/Imdat TUR 2:0
(21:8, 25:15)

Włosi za mocni

W drugim spotkaniu Polakom przyszło zmierzyć się z Włochami – Manuelem Alfierim i Tiziano Andreattą. Początkowo walka była wyrównana. Z akcji na akcję inicjatywę jednak zaczęli przejmować Włosi. Mimo starań biało-czerwoni ulegli rywalom w pierwszej partii do 17. Początek drugiej odsłony miał podobny przebieg. Po wyrównanym otwarciu Włosi wysforowali się na trzypunktowe prowadzenie. W drugiej części seta zaliczyli serię i wygrali do 14 a cały mecz do 21.

Krzemiński/Pietraszek POL – Alfieri/Andreatta, T. ITA 0:2
(17:21, 14:21)

Artykuł BPT Futures: Zmienne szczęście Polaków w Balikesir pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.