Август
2024

NA ŻYWO: Stal – Lech

0

O godzinie 20:30 na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Solskiego 1 w Mielcu, początek meczu 7. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2024/2025, pomiędzy drużyną Stali Mielec a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Stal – Lech (30.08.2024)

7 kolejnych ligowych meczów bez wygranej i 3 z rzędu bezbramkowe remisy (0:1, 2:2, 2:3, 1:1, 0:0, 0:0 i 0:0)
Lech ostatni raz wygrał w lidze w Mielcu 5 czerwca 1993 (2:1)
Lech w aż 4 z 6 ostatnich meczów nie strzelił Stali żadnej bramki
Lech ostatni raz wygrał w Mielcu 27 maja 2020 (3:1 w Pucharze Polski)
Lech od momentu powrotu Stali zanotował z mielczanami bilans 2-4-2, 7:7
Lech ostatni raz przegrał ze Stalą w Mielcu 30 lipca 1995 (2:3)

Raport NA ŻYWO (mecz)

Aby widzieć wprowadzane przez nas zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! TYLKO ZWYCIĘSTWO! Tylko przełamanie w Mielcu pozwalające utrzymać pozycję lidera!
1 min. – Mecz rozpoczął się z małym opóźnieniem. Spotkanie zaczął Lech.
2 min. – Pierwszy korner dla Stali i pierwszy niecelny strzał głową.
4 min. – Hotić strzelił gola, ale wcześniej Ishak spalił akcję. Szkoda.
6 min. – Poznaniacy już przejęli piłkę prowadząc teraz grę.
7 min. – Z ciekawostek: 2 gol Hoticia anulowany w meczu, w którym sędziuje Marciniak. Z tym, że tym razem nie było żadnych kontrowersji.
9 min. – Świetna piłka Gurgula po Hakansa. Fin wywalczył korner.
12 min. – Tym razem bardzo dobre podanie Sousy do Hakansa, który za daleko wypuścił sobie piłkę, wpadł na rywala i zanotował stratę.

16 – 30 minuta

16 min. – Stal rozklepana. Hakans -> Gurgul -> Ishak. Szwed minimalnie chybił.
17 min. – Efektowne podanie górą Murawskiego do Hoticia, który nie opanował piłki.
17 min. – Stal cofnięta całym zespołem, Lech swobodnie rozgrywa piłkę i jeszcze dobrze wygląda w pressingu.
21 min. – Stal gra tak, by wyrwać 4 z rzędu remis 0:0 z Lechem u siebie.
22 min. – Kolejne niezłe podanie Murawskiego Hoticia. Niewiele brakowało, aby Bośniak przejął piłkę zagraną po ziemi.
25 min. – 70% posiadania piłki przez Lecha.
28 min. – Pressing Lecha spowodował stratę Stali w rozegraniu piłki. Na razie mielczanie nie istnieją w ofensywie, bronią tylko wyniku 0:0.
29 min. – Słupek ratuje Stal po efektownym uderzeniu Sousy!

31 – 45 minuta

31 min. – Ishak po świetnym zagraniu Gurgula wyszedł sam na sam. Nie trafił, ale i tak był spalony.
32 min. – GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! 1:0! Piękna bramka Hoticia bezpośrednio z rzutu wolnego.

Hotić
bez asysty

34 min. – Niecelny strzał Jaunzemsa. To pierwsze zagrożenie ze strony Stali w tym meczu.
34 min. – Jedno jest pewne. Czwartego z rzędu 0:0 w Mielcu już nie będzie.
35 min. – Taktyka Stali legła w gruzach. Nic więc dziwnego, że dopiero teraz gospodarze zaczęli więcej atakować.
37 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! 2:0! Prezent od obrony Stali, piłkę przejął Ishak, który w snajperskim stylu wykorzystał szansę. Asystę głową zanotował Kozubal przejmując piłkę po złym wybiciu przez stopera rywala.

Ishak
Kozubal

40 min. – Czy Lech w 5 minut zamknął mecz? Na to wygląda. Dominacja + kontrolna. Stal jest tłem.
41 min. – I nagle Stal miała świetną szansę na kontaktowego gola. Niewiele brakowało, aby trafił Domański, była jeszcze zablokowana dobitka.
43 min. – Bardzo dobre, tym razem długie podanie Kozubala. Piłkę zgrał Hotić i znowu niewiele zabrakło.
43 min. – Lech dobrze wykorzystał krótki mikrocykl treningowy. Wygląda jak z Pogonią, bo gra szybko, składnie, efektownie, efektywnie i jeszcze intensywnie.
45 min. – Do przerwy pewne 2:0. Lech umacnia się na fotelu lidera.

46 – 60 minuta

46 min. – Gramy dalej.
47 min. – Stal od razu zaatakowała, Gurgul wybił piłkę.
47 min. – Ależ bomba Getingera z dystansu. Piłka nieznacznie minęła lewy słupek bramki Mrozka.
49 mi . – Stal siadła na Lecha będąc teraz zupełnie innym zespołem.
52 min. – Gra przeniosła się już na połowę rywala.
55 min. – Pressing Lecha wciąż przynosi efekt, Stal gubi się w momencie rozegrania piłki;
58 min. – Sousa ucierpiał, jest opatrywany na murawie.
60 min. – Fiabema za Hakansa, Gholizadeh za Sousę.

61 – 75 minuta

65 min. – Ciekawe zagranie Kozubala do Pereiry. Portugalczyk nie doszedł do piłki.

76 – 90 minuta

Piątek, 30 sierpnia 2024, godz. 20:30