World News in Polish
Август
2024

BKS dwukrotnie lepszy od Stali

Za ITA TOOLS Stalą Mielec kolejne sparingi. Tym razem podopieczne trenera Grabdy również zagrały na wyjeździe. Rywalkami mielczanek były siatkarki BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała. W obu sparingach lepsze okazały się gospodynie. Zarówno w piątek jak i dzień później BKS wygrał pierwsze trzy sety, zaś Stal lepsza była w czwartym.

ITA TOOLS Stal Mielec tydzień temu rozpoczął pierwsze testy formy. Jeszcze w niepełnym składzie ekipa trenera Grabdy pojechała do Rzeszowa. Tam mielczanki zmierzyły się z Developresem Rzeszów. W każdym z czterech setów lepsze okazały się rzeszowianki.

Dwa wygrane dodatkowe sety

Kolejnym testem formy dla Stali była wyjazdowa rywalizacja z BKS-em Bostik ZGO Bielsko-Biała. Oba sparingi trwały cztery sety. W pierwszy mecz mielczanki weszły słabo, przegrały inauguracyjną odsłonę do 14. W kolejnych partiach było już więcej walki, ale również padły one łupem BKS-u. Bielszczanki dwukrotnie wygrały do 20. Dopiero ostatnią odsłonę na swoim koncie zapisały siatkarki Stali.

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – ITA TOOLS Stal Mielec 3:1
(25:14, 25:20, 25:20, 23:25)

W sobotę ekipa prowadzona przez trenera Grabdę nie zdołała się zrewanżować rywalkom. Również bielszczanki wygrały pierwsze trzy sety a ostatni padł łupem Stali. Tym razem aż w dwóch partiach przyjezdne nie przekroczyły bariery 15 punktów.

(25:15, 25:20, 25:12, 20:25)

Przed podopiecznymi trenera Grabdy jeszcze kilka sprawdzianów. Najpierw 30 sierpnia na wyjeździe ponownie zagrają z Developresem Rzeszów. Następnie 6 i 7 września w Mielcu rozegrają dwumecz z ŁKS-em Commercecon Łódź. 13 i 14 września odbędzie się Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Mielca, gdzie oprócz gospodyń zagrają Grot Budowlani Łódź, Developres Rzeszów i MOYA Radomka Radom. Ostatnim sprawdzianem formy przed ligą będzie dwumecz z KSG Warszawa. Pierwszoligowiec przyjedzie do Mielca w dniach 19-20 września. Inauguracja zmagań ligowych dopiero pod koniec września. Stal w domowym meczu podejmie Grot Budowlanych Łódź. BKS zacznie grę tydzień wcześniej. 21 września o 18:00 bielszczanki zagrają z Chemikiem Police o Superpuchar Polski.

Artykuł BKS dwukrotnie lepszy od Stali pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.