ორშაბათს, 16 თებერვალს, თბილისის სააპელაციო სასამართლომ უცვლელად დატოვა საქალაქო სასამართლოს განაჩენი და პოეტი ზვიად რატიანი პატიმრობაში დატოვა. რატიანს 2025 წლის 9 ოქტომბერს მიუსაჯეს ორი წლით პატიმრობა.
რუსეთის ჯარებმა მორიგი შეტევისთვის გამოიყენეს რაკეტები „ცირკონიც“ - უკრაინის საჰაერო ძალები
რუსეთის ჯარებმა უკრაინაზე მორიგი შეტევისთვის, რომელიც გასული ღამის განმავლობაში მიმდინარეობდა, გემსაწინააღმდეგო რაკეტები „ცირკონიც“ გამოიყენეს. ამის შესახებ 16 თებერვალს, დილით განაცხადა უკრაინის საჰაერო ძალების სარდლობამ. მისი ინფორმაციით, გასულ ღამით რუსეთის ჯარებმა ოთხი „ცირკონით“ შეტევა განახორციელეს ანექსირებული ყირიმიდან. რუსეთის თავდაცვის სამინისტრომ ზებგერითი გემსაწინააღმდეგო რაკეტა „ცირკონის წარმატებული გამოცდის“ შესახებ პირველად 2022 წელს განაცხადა, 2023 წლიდან კი არმიის ამ იარაღით აღჭურვა დაიწყო.უკრაინის საჰაერო ძალების ინფორმაციით... Читать дальше...
3 წლამდე პატიმრობა „ხელისუფლების სისტემურად არაღიარებისთვის“ და „დამამძიმებელი გარემოება“ - „ოცნებამ“ მორიგი შეზღუდვები წარადგინა
„ქართულმა ოცნებამ“ „გრანტების კანონში“ დაანონსებულ და პირველი მოსმენით მიღებულ ცვლილებებს დაუმატა ცვლილებები სისხლის სამართლის კოდექსში, რითაც „ხელისუფლების სისტემურ არაღიარებას“ პატიმრობით დასჯის.
ჟურნალისტ ეკატერინა კოტრიკაძეს მოსკოვში დაუსწრებლად მიუსაჯეს 8 წლით პატიმრობა
მოსკოვში დაუსწრებლად გამოუტანეს განაჩენი ტელეარხ „დოჟდის“ წამყვანს, პროკურატურის მიერ „ფეიკების“ გავრცელებაში ბრალდებულ ეკატერინა კოტრიკაძეს.
საია 2024 წლის ნოემბერ-დეკემბრის აქციებზე სამართალწარმოებას იწყებს და პროკურატურას მიმართავს
"საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია" 2024 წლის ნოემბერ-დეკემბრის აქციებთან დაკავშირებით შვიდი დემონსტრანტის სახელით სამართალწარმოებას აანონსებს და გენერალურ პროკურატურას მიმართავს.
უკრაინის ენერგეტიკის ყოფილი მინისტრი უკანონო შემოსავლების ლეგალიზაციაშია ეჭვმიტანილი
უკრაინის ენერგეტიკის ყოფილი მინისტრი ჰერმან ჰალუშჩენკო დანაშაულებრივ ორგანიზაციაში მონაწილეობასა და უკანონოდ მიღებული შემოსავლების ლეგალიზაციაშია ეჭვმიტანილი.
მოსკოვი თბილისს დიპლომატიური ურთიერთობების „აღდგენის სარგებელზე დაფიქრებისკენ“ მოუწოდებს
რუსეთის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე მიხაილ გალუზინმა განაცხადა, რომ რუსეთი მოწადინებულია საქართველოსთან „ურთიერთსასარგებლო ურთიერთობების გაფართოებისკენ“.
ჩეხეთში გრძელდება აქციები პროდასავლელი პრეზიდენტის, პეტრ პაველის მხარდასაჭერად
ჩეხეთის ქალაქებში ისევ ათასობით ადამიანი გამოვიდა ქვეყნის პრეზიდენტ პეტრ პაველის მხარდასაჭერად.
ვაშინგტონისთვის სადავო არ არის ევროპელების დასკვნა ნავალნის მოწამვლის შესახებ
ამერიკის შეერთებულ შტატებს ეჭვი არ ეპარება ევროპის ხუთი სახელმწიფოს დასკვნაში, რომ რუსი ოპოზიციონერი ალექსეი ნავალნი ეპიბატიდინით მოწამლეს.