აფხაზეთში ევროპელები დგანან ტანკებით? - ევროკავშირში გაწევრიანებაზე დავა დიდ წითელ მაგიდასთან
“ეროვნული ინტერესები და ევროპული კურსი” -  დებატების მესამე სერიამ  პროსახელისუფლებო “რუსთავი 2”-ზე, ყურადღება სახელწოდების გამოც მიიპყრო - რომ თითქოს ევროპული კურსი ეროვნულ ინტერესებში არ შედის. სტუმრების უდიდეს ნაწილს ევროკავშირზე კარგი არაფერი დასცდენია.
აშშ-ირანის მოლაპარაკებების მეორე რაუნდი დასრულდა "შემდგომ ნაბიჯებზე მკაფიო წარმოდგენით"
ჟენევაში ომანის შუამავლობით, აშშ-ირანის დღეს გამართული არაპირდაპირი მოლაპარაკებების მეორე რაუნდზე „მიღწეულია პროგრესი“.
პოლონიუმი, თალიუმი, რიცინი, ნოვიჩოკი - რომელი შხამებით იშორებს კრემლი ოპონენტებს?
პოლონიუმი, თალიუმი, რიცინი, ნოვიჩოკი - ეს შხამები დიდი ხანია პოლიტიკური ტერორის სიმბოლოებია. სხვადასხვა წლებში კრემლის არაერთი ოპონენტი გარდაიცვალა იდუმალ ვითარებაში, სადაც ყოველთვის ფიგურირებდა ამ ძლიერ ტოქსიკური ნივთიერებებიდან ერთ-ერთი.
რუსული კვლევა: რუსეთის მიმართ საქართველოს "მეგობრულობის" ხარისხი გაზრდილია
რუსეთის „კომუნიკაციების განვითარების ეროვნულმა კვლევითმა ინსტიტუტმა“ (НИИРК) გამოაქვეყნა „პოსტსაბჭოთა ქვეყნების მეგობრული საკომუნიკაციო რეჟიმების ყოველწლიური რეიტინგი“.
ლევან დავითაშვილის თქმით, სუსში დასმულ საკითხებს ამომწურავად უპასუხა
ლევან დავითაშვილის თქმით, სუსში დასმულ საკითხებს ამომწურავად უპასუხასახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურში ეკონომიკის ყოფილი მინისტრისა და ყოფილი ვიცე-პრემიერის, ლევან დავითაშვილის რამდენიმესაათიანი გამოკითხვა დასრულდა.
“უსისხლოდ არ ჩაივლის” - როგორ “დანებდა” NATO ომის თამაშებში
“გერმანელი კოლეგები რუსეთთან ნებისმიერ ესკალაციას ძალიან უფრთხოდნენ - არა მხოლოდ ქმედების, რიტორიკის დონეზეც კი..” - ეუბნება რადიო თავისუფლებას თავდაცვისა და უსაფრთხოების პოლონელი ანალიტიკოსი ბართლომეი კოტი, ასპენის ინსტიტუტიდან.
„ავტომანქანა აფეთქდა“ - ოზურგეთში განზრახ მკვლელობის მცდელობის საქმეს იძიებენ
შინაგან საქმეთა სამინისტრო განზრახ მკვლელობის მცდელობის მუხლით იძიებს ოზურგეთში მომხდარ შემთხვევას, რა დროსაც ერთი კაცი დაშავდა.
„ოცნებას“ 10 000 ლარი შესწირა სოხუმის უნივერსიტეტის მოქმედმა რექტორმა 2021 წელს
სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მოქმედმა რექტორმა თეა ჯუღელმა ხელისუფლებაში მყოფ პარტია „ქართულ ოცნებას“ 2021 წელს 10 000 ლარი შესწირა.