მედიის თანახმად, ტრამპმა შესაძლოა უახლოეს კვირებში დაიწყოს ირანთან ომი
დონალდ ტრამპმა ისრაელთან ერთად შესაძლოა, უახლოეს კვირებში დაიწყოს ირანთან ომი, თუ თეირანი ვაშინგტონის ყველა მოთხოვნას არ დაეთანხმება.
ვინ ცხოვრობს საქართველოში ქართველების გარდა - კობახიძე მიგრაციაზე, შობადობასა და პატრიოტიზმზე პარლამენტში
საქართველოში 257 ათასი უცხოელი ცხოვრობს, მათ შორის - 20 ათასი არალეგალი, საქართველოში არ სურთ ევროპის ბედი გაიზიარონ, არაბულ ინვესტიციებზე "სპეკულაციები" ისმის, დემოგრაფიის გაუმჯობესებას მსოფლმხედველობის შეცვლა სჭირდება - ამაზე, 18 თებერვალს, პარლამენტში, "ქართული ოცნების" პრემიერმა ილაპარაკა.
ბათუმში სარესტორნედ განკუთვნილ სივრცეს ანგრევენ
ბათუმში, „თევზის ბაზრთან“ ერთ-ერთ მშენებარე კონსტრუქციას ანგრევენ. მძიმე ტექნიკა იქ ბათუმის მერიის მუნიციპალურმა ინსპექციამ მიიყვანა.
გერმანიის კანცლერი ფრიდრიხ მერცი ეწინააღმდეგება გერმანიის მიერ ბირთვული იარაღის შექმნას
გერმანიის კანცლერი ფრიდრიხ მერცი საკუთარი ბირთვული იარაღის შექმნის წინააღმდეგ გამოვიდა.
რუსული ციხიდან რუსეთის ომში - როგორ ხვდებიან შუააზიელი მიგრანტი ქალები უკრაინის ფრონტზე
ათასობით ყაზახი, ყირგიზი, ტაჯიკი, თურქმენი, უზბეკი რუსეთის არმიის რიგებში უკრაინის წინააღმდეგ იბრძვის. რადიო თავისუფლების ცენტრალური აზიის რედაქციამ გაარკვია, რომ მათ ნაწილს ომში მაღალანაზღაურებადი სამსახურის დაპირებით იტყუებენ, ნაწილს კი, მათ შორის ქალებს, კონტრაქტის გაფორმებას აიძულებენ.
ესტონეთი უშვებს თავის ტერიტორიაზე ბირთვული იარაღის განთავსებას
ესტონეთი მზადაა, საკუთარ ტერიტორიაზე ნატოს მოკავშირეების ბირთვული იარაღი განათავსოს, განაცხადა ესტონეთის საგარეო საქმეთა მინისტრმა მარგუს ცაჰკნამ. ამის შესახებ ტელერადიოკომპანია ERR იტყობინება.
ზალუჟნი პირველად მოჰყვა ზელენსკისთან კონფლიქტის შესახებ
უკრაინის შეიარაღებული ძალების ყოფილი მთავარსარდალი, ამჟამად უკრაინის ელჩი დიდ ბრიტანეთში, ვალერი ზალუჟნი, პირველად მოჰყვა უკრაინის პრეზიდენტ ვოლოდიმირ ზელენსკისთან დიდი უთანხმოების შესახებ.
სუსი: ლევან დავითაშვილი საქართველოში არ იმყოფება
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციულ ბიუროში გამოკითხვის შემდეგ ეკონომიკის ყოფილმა მინისტრმა და ყოფილმა ვიცე-პრემიერმა ქვეყანა დატოვა.
სუს-ის უფროსი, გენპროკურორი, მკვლელობის შემკვეთი, ჟურნალისტი და თაღლითი ერთ სქემაში – „ქოლცენტრების“ საქმე
18 თებერვალს, დილის 10:30-ზე, ვერაზე, საცხოვრებელ სახლთან ჟურნალისტი ელისო კილაძე დააკავეს. ეს მომენტი გამვლელმა გადაიღო და სოციალურ ქსელში ატვირთა.
ბუსა ჟვანიას პატიმრობა დაუსწრებლად შეუფარდეს - მას ბრალი ნიკო კვარაცხელიას საქმეზე ედება
ბესარიონ (ბუსა) ჟვანიას თბილისის საქალაქო სასამართლომ პატიმრობა დაუსწრებლად შეუფარდა. მას ბრალი ედება კომპანია „ფიდსის“ დამფუძნებლის, ნიკო კვარაცხელიას მკვლელობის ორგანიზებაში.