Do „školního roku“ jsme nevstoupili moc úspěšně, budeme muset zabrat, aby se výsledky zlepšily…

Muži „A“

Pražský přebor – 5. hrané kolo

ČAFC Praha – Spartak Kbely 0:2 (0:0)

Branky: 84. J. Panýrek, 90.+3 Kril. ŽK: 60. Weinfurt – 61. Skoč, 86. Igbinosa. Rozhodčí: Tikal – Hruška, Kortanová. Diváků: 90.
ČAFC: Drahorád – Přech (11. Yelinskyi), Kocourek (55. Chvátal), Kameník, Listopad – Janeček (55. Kolář), Zaplatílek, D. Brožek (77. Vostárek), Weinfurt, Šonka – Marek (77. Barnet). Trenér: Aleš Deré.
Kbely: Malík – Vokoun, Leibl, Igbinosa – Khomauli, Skoč (74. Kril), Elysberg, Zolotuchin – Urbanovský (63. Marek), J. Panýrek – T. Panýrek (86. Konadu). Trenér: Martin Haniak.

Ohlasy utkání
Aleš Deré (ČAFC): Chtěli jsme odčinit debakl z minulého víkendu, což se nám bohužel nepodařilo. Kbely byly v prvním poločase aktivnější a celkově lepším týmem. Nás několikrát podržel svými zákroky brankář a můj asistent Ivoš Drahorád. Druhý poločas byl z naší strany lepší, vyrovnali jsme hru, ale i tak měli hosté další příležitosti. Je velká škoda, že se nám remízový stav nepodařilo udržet až do konce, protože by to byl pro nás zlatý bod. Hosté nás v závěru dvakrát potrestali a berou vítězství, které považuji za zasloužené.
Martin Haniak (Kbely): Výhra na ČAFC je pro nás velmi důležitá. Hra z naší strany, i vzhledem k místy těžkému terénu, nebyla někdy oku lahodící. Abychom byli s kvalitními týmy úspěšní, konkurenceschopní, budeme muset být ve všech směrech, v pohybu s míčem i bez míče, rozhodně rychlejší, stále pracovat na vyšší intenzitě. Výhra se nerodila lehce, ale vzhledem k průběhu zápasu a množství vytvořených příležitostí byla zasloužená. Víme, že některé situace v šancích jsme mohli sehrát jinak, třeba lepším postavením hráčů ve vápně. Ve druhé půli kluci hru stupňovali a před prvním gólem to už sehráli několikrát velmi dobře, a nakonec Kuba Panýrek rychlým navedením míče do vápna gólmana prostřelil. V daný moment obrovská radost všech Kbeláků na stadionu. Výhry si musíme vážit, ale i nadále pracovat na kvalitě a rychlosti naší hry.

Nejlepší hráč ČAFC Praha: Ivo Drahorád
Nejlepší hráč Spartak Kbely: Patrik Zolotuchin

Video z utkání ZDE…

Bezprostřední hodnocení trenéra po zápase…

Po debaklu v minulém kole jsme se chtěli prezentovat lepším výkonem. Což se nám od začátku moc nedařilo… soupeř byl do 30.min všude dřív, byl agresivnější a silnější na míči. Kbely nas “větrali” hlavně na naši pravé straně. Vytvořil si i 2-3 šance, které zneškodnil dnes skvěle chytající Ivo , za což mu patří velky diky. (Musel do branky při absenci obou brankářů a souběhu zapasů s béčkem i dorostem) Od 30.min jsme hru trochu vyrovnali, měli pár náznaků směrem dopředu , ale celkově to bylo dnes od nas velmi málo . Chyběla nám ta agresivita a kvalita na balonu. Druhá půle byla velmi podobna a když už jsme doufali v zisk aspoň 1 bodu, tak soupeř naši chybku v defensivě potrestal. Druhý gól už moc neřešil. Soupeř vyhrál asi zaslouženě.

Zápas hodnotil levonohý krajní obránce/záložník Vojtěch Miláček

Na Hostivař jsem přijeli s tím, že chceme vyhrát a urvat první tři body v sezóně, protože jsme je už několikrát porazili, tak jsme si věřili i tentokrát. Od začátku zápasu jsem neproměňovali důležite šance, bohužel jsme za celý zápas ze všech šancí dokázali zužitkovat pouze dvě. Tím, že jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého na domácí půdě Hostivaře, tak jsme také chtěli přidat důraz a získávání míčů v obranné fázi, bohužel né vždy se to dařilo a šikovný hráč Vlček z Hostivaře nám dvakrát po nedůrazu vstřelil dva góly, bohužel ze stejných chyb. Z Hostivaře jsem odjižděli se smutnou remizou 2:2 i když jsme na hřišti byli po většinu zápasu lepším týmem, ale veříme, že příští zápasy zlomíme a budeme vyhrávat.
——————–‐————————
Top: Zeman
Zklamání: Palamarchuk, Sklenář

Příští zápas nás čeká silný Meteor, na který si věříme, ze zkušeností z minulé sezóny si musíme dávat pozor na dlouhé míče, které Meteor cíleně hraje na rychlé krajní hráče.

U17

ČAFC U17 – FK Admira B 0:3(0:2)

Hodnocení utkání:

Detaily k utkání ZDE…

U15

ČAFC U15 -Tempo 0:7 (0:4)

Soupeř často v utkání lepší v individuálních dovednostech (převzetí míče, přihrávka, vedení míče s tlakem obránce).
Co se týče předvedené hry, tak jsme se soupeři dokázali vyrovnávat, ale bohužel to nebyly tak velké časové úseky, aby se nám podařilo utkání zkorigovat.
Co se týče našich ofenzivních šancí, tak jsme obrovsky zaostávali v efektivitě.
Často jsme slibné akce nedotáhli do zakončení a nebo zakončili mimo branku.

Bohužel jsme zapli jen 2-3x v průběhu utkání a to na lepší výsledek prostě nestačí. Pozitivní je, že když už jsme zapli, tak jsme soupeře byli schopní přehrávat.

Top: Mitrovič, Kohák, Huček

Ze střídačky: Černý, Vejsada

Zklamání: Zeman, Turínek, Hora

U14

ČAFC – Tempo 3:5 (1:1)

Soupeř poslal tři čtyři hráče na zápas přeboru U15, škoda, že i Filipa Koláře (bývalého hráče ČAFC 2016-2022), na kterého jsme se těšili.

Od začátku jsme hrozili zejména z rychlých brejků, které Tempu příliš nechutnali. Vzhledem k složitému terénu jsme měli problém s lepší a konstruktivnější rozehrávkou, v některých momentech nám chyběl větší klid na kopačkách. V závěru první půle jsme chybovali v rozehrávce a bohužel jsme soupeři nabídli docela jednoduchou pozici ke skórování. Do pauzy jsme ale stačili odpovědět, kdy jsme ve velkém počtu doplnili jeden z brejků a dobře dohráli situaci.

Bohužel máme opakovaně potíže s kvalitnějším příspěvkem hráčů, kteří přijdou ze střídačky, bohužel i dnes to bylo dosti slabé. Po dvou vypracovaných akcích se prosadili dvakrát hosté a ještě jednu branku jsme Tempu bohužel liknavostí při rozehrávce darovali. Za stavu 1:5 to vypadalo, že už nemáme moc síly na změnu skóre, zde ale musíme složit kredit našim chlapcům, kteří se sebrali a v závěru ještě po dvou povedených akcích dokázali snížit na konečných 3:5. Důstojná partie s kvalitním soupeřem. Musíme do naší hry ale dostat ještě víc klidu, abychom mohli být s čelem tabulky ještě více konkurenceschopní.

TOP: dobrý týmový vykon, nelze vypíchnout jednotlivce. Ze střídačky Eliáš Zima.

Zklamaní: Střídající hráči musí být více vidět a být více aktivní.

U13

TJ Svitavy vs ČAFC U13 13:8 (5:4, 5:1, 3:3)

Zápas měl podobný průběh jako zápas proti Hájím.
1. třetina – super hra, aktivita a góly
2. ⁠třetina – velký útlum, bez pohybu a 5-6 neproměněných jasných šancí
3. ⁠třetina – už v křeči a spíš probíjecí a bojovné než fotbalové

Zápas hodnotí hráč Ondra Zelený, kterého kluci zvolili hráčem zápasu:

Tohle byl uz třetí prohraný zápas ze tří zápasů. Hned od začátku jsme rychle vedli 1:0, jenže jsme nechtěli vyhrát tolik, kolik chtely Svitavy. První třetina byla vyrovnaná a vsichni hráli dobře. Jenže hned, jak jsme dostali pochvalu, tak už jsme se cítili dobře, to je taky následek toho, jak jsme druhou třetinu odehráli. 3. třetinu už jsme chteli zvítezit, a proto jsme už hráli opět vyrovnaně. Bohužel to na výhru nestačilo a příště bychom měli hrát celý zápas co nejlip jak to jde a kousnout se. Byl bych moc rád, abychom už přivezli domů nějaký zasloužený body.

TJ Bohnice vs ČAFC U13 0:9 (0:4)

První zápas v pražské soutěži se nám povedl na výbornou jak výsledkově, tak herně.
Od začátku kluci dodržovali vše, co jsme si řekli před zápasem. Využívali jsme celou šířku hřiště a tím jsme se dostávali do krásných kombinací, které byly často zakončené střelou. Na klucích jsem viděla, že je fotbal baví a hrají jako tým, což nám poslední dobou na hřišti chybělo.
Vyzdvihnout bych chtěla Domču, Platóna, Bohouše, Ondru L., Bertíka, Filipa K., Filipa Š., Kubu J., Zimiho, Šímu, Urbiho za super výkon

A abych nezapomněla vyzdvihnout našeho dvanáctého hráče „super rodičovský kotel“

U12

TJ Svitavy – ČAFC U12 15:3 (5:0, 6:1, 4:2)

Bohužel jsme na začátku vypadali, že jsme ještě zůstali sedět v autobuse a byli jsme prakticky bez pohybu, což zapříčinilo 2 rychlé inkasované branky. S nimi šla pochopitelně dolů i psychika a tak jsme skončili první třetinu 5:0. Do druhé půle jsme nastoupili aktivně a podařila se nám vstřelit branka a konečně jsme byli usazení u soupeře. Bohužel jsme potom dostali nešťastný gól a psychika šla zase rychle dolů. Herně nám dělala největší problémy práce s defenzivní ofsajd lajnou, která se nám často jedním hráčem trhala, čímž jsme nechávali soupeře snadno tvořit šance, které prakticky vždy potrestal. Poslední třetina vypadala ze všech nejlépe, hra se vyrovnala a zlepšili jsme některé nedostatky, ale na změnu skóre už to pochopitelně nebylo.
Nejlepší hráč byl Štěpán Hodr. Máme rozhodně na čem pracovat a příště se snad vrátíme opět na vítěznou notu

ČAFC U12 – SK Modřany 9:2

U11

ČAFC – Avia Čakovice 24:32

S naším prvním soupeřem v soutěži jsme odehráli vyrovnané utkání.
My jsme se snažili o konstruktivní hru, která občas narážela na naše technické schopnosti a lepší využívání prostoru. Ale i tak přinášela dost šancí. Tam jsme často bohužel volili komplikované a pomalé řešení.
Soupeř byl přímočařejší a dokázal trestat naší obrannou nedůslednost.
Určitě jsme nezahráli náš top, ale pozitivní je snaha a hlavně vyrovnanost na obou hřištích.
Tomáš

U10

ČAFC – Avia Čakovice 34:11

Premiérový mistrovský zápas v sezone nám dnes vyšel nad očekávání, kdy jsme s přehledem zvítězili na obou hřištích:
A hriste: 20:4
B hriste: 14:7
Díky všem rodičům za fandění a speciální poděkování panu Sedlákovi za pomoc s koučováním.
ČaFka válí!

U11 – vytěžovák

ČAFC – Prague Raptors womens 6:14

Druhou část jsme vyhráli, poslední remizovali. Bohužel první a třetí část jsme prohráli a to určilo celkový výsledek. Každopádně výsledek není vůbec důležitý.
Na střídání jsme měli 3 hráče, brankář s obranou vždy zůstali bez střídání, jinak jsme střídali různé posty, každý si vyzkoušel všechno. Někomu se dařilo víc, někomu méně, soupeř to byl pro nás ideální, zápas byl naprosto vyrovnaný, rozhodl um soupeřovy brankářky, která chytila i nemožné (nutno říci, že 90% našich střel a bylo jich minimálně 10, spíš víc, mířilo přímo na ni nebo do výše rukou).
Nejaktivnějším a nejlepším hráčem byl Marcus. Do ofenzívy mu sekundoval Matouš, ale jak jsem psal, jeho cca 10 šanci lapila brankářka. Klukům nelze upřít snahu, bojovnost, ale fotbalovost tam mnohdy schází, potřebují zabrat na trénincích a hrát a hrát a hrát…

U9+U8

U8 Střešovice – ČAFC 25:34 (A 14:16, B 11:18)

Na hřišti B kluci skvěle vstoupili do zápasu a vyhráli první 1/4 o 5 gólů a z tohoto náskoku těžili po zbytek zápasu. Někteří kluci od půlky trochu odešli fyzicky nebo s pozorností, i tak se ale aktivní hrou dobrali k vítězství.
Na hřišti A jsme hráli bez střídání, ale klukům to vůbec nevadilo. Všichni udrželi kvalitní výkon po celý zápas bez větších výpadků. Všichni skvěle a zodpovědně bránili. Góly jsme dávali převážně z individuálních akcí. Trochu mi tam chybělo víc přihrávek na gól. Občas jsme místo toho zakončovali z nesmyslných pozic. První dvě třetiny byly 3:3, ale 3. třetinu jsme odskočili na rozdíl 6 gólú a soupeř se z toho už nevzpamatoval. Děkujeme rodičům za fandění.
Hráči utkání: Lukáš Planka, Max Golovko

U9 – vytěžovák

Zbraslav – ČAFC 24:15

1/4 – 4:3 (I,I, Šedivka, Luky, I, Max, I)
2/4 – 6:4 (Valda, I,I,I,Bruno,I,I,Luky,I,Max)
3/4 – 8:4 (I, I, Max,I,I,Max,I,I,Vlado,I,Valda,I)
4/4 – 6:4 (Vlado,I,I,I,Luky,Šedivka,I,Šedivka,I,I)

Valda 2, Vlado 2, Šedivka 3, Max 4, Luky 3, Bruno
Sešli jsme se vlastně 5 minut po dvanácté, ale to nám nijak nevadilo. Kluci předvedli perfektní výkony. Proti soupeři r.2017 jsme se rozhodne neztratili a řekl bych, že jsme celý zápas působili fotbalovějším dojmem. Předváděli jsme mnohem líbivější hru než domácí, kterým zápas vyhrál jediný hráč, který nám dal asi 14 branek (a do této soutěže vlastně vůbec nepatřil). Domácí zápas pojali skoro jako ligu mistrů, záleželo jim na každém minimálním autu, na faulech a tak nějak celkově mi to přišlo, jako kdyby se nesoustředili na hru jednotlivců, na jejich výkony a dovednosti.
U nás se většinou všichni kluci snažili plnit pokyny a když se někde zapomněli, tak to soupeř nemilosrdně trestal. Minimálně polovinu branek jsme dostali do prázdné branky, po nedůrazu či chybě v rozehrávce.
Nicméně kluci zaslouží pochvalu za odvahu, s jakou hráli, nebáli se kličkovat, střílet a byli za to odměněni spoustou pěkných akci a v branek.