World News in Czech
2024

Na tento víkend raději zapomenout…

0

Dohromady 21 branek ve dvou utkáních inkasovala uplynulý víkend naše mužstva mužů… Dorosty na startu sezony střídavě proti FAAZ. Žákovské týmy v týdnu doslova „přejely“ Kolín, za to v neděli proti Hájům se nám už tolik nedařilo…

Muži „A“

Pražský přebor – 4. hrané kolo

FK Viktoria Žižkov B – ČAFC Praha 12:0 (7:0)

Branky: 24, 27., 39. a 58. Toula, 20. a 33. Sodoma, 54. z penalty a 62. Žiga, 74. a 90. Čech, 19. Bazal, 44. Mach. ŽK: 12. Sodoma, 85. Huňka, 88. Trávníček – 3. Vostárek. Rozhodčí: Pytloun – Šaróka, Nebáznivý. Diváků: 60.
Žižkov B: Kotek – Janovský, Kejval (61. Soukup), Klusák, Trávníček – Kuzma (81. M. Vlček) – Mach (76. Ayo), Bazal, Sodoma (46. Čech), Žiga – Toula (61. Huňka). Trenér: Jiří Brunclík.
ČAFC: Šivec – Kolář (46. Přech), Yelinskyi, Kocourek, Listopad – D. Brožek (46. Zaplatílek), Šonka, Kameník, Vostárek (46. Šíma), Weinfurt (64. Janeček) – Lejsek (58. Barnet). Trenér: Aleš Deré.

Ohlasy utkání
Jiří Brunclík (V. Žižkov): Na utkání se projevil fakt, že Čafka dává dohromady zbrusu nový tým. Od první minuty jsme drželi soupeře pod obrovským tlakem a tím, že kluci nepolevili ani ve druhém poločase, získali odměnu v podobě dominantního vítězství. Nyní nás čeká jiný kalibr – dle mě pořád největší adept na postup – tým Spojů. Do tohoto utkání potřebujeme přenést parametry z utkání, které tým zdobily proti ČAFC: zodpovědnost celého týmu směrem defenzivy, rychlé přechody přes střední zónu hřiště a co největší aktivita na útočné linii.
Aleš Deré (ČAFC): Soupeř značně posílený o druholigové hráče byl po celý zápas lepší a kvalitou nás hodně převyšoval. Klukům se nedařilo a oproti předchozím zápasům mi tam chyběla větší bojovnost, soudržnost a komunikace. Zápas nás hodně poučil. V týdnu dobře potrénujeme a připravíme se na příští domácí zápas s Kbely.

ČAFC Praha – Praha 1999 0:0

Do zápasu jsme šli s cílem urvat 3 body, posílili nás kluci áčka, soupeř se nikam nehnal a čekal na standartku nebo brejku, na začátku jsme udělali 2 chyby, Radful obě chytil, v podstatě celý zápas jsme byli na balónu my, ale nedokázali jsme udělat na soupeře takovej tlak kolem vápna a uvnitř. Posledních 20 min jsme tlačili a mohli vstřelit gól, věřil jsem že ten aspoň jeden gól dáme. V poslední minutě měl soupeř jasnou golovku, naštěstí to nedal. Je to škoda mohli jsme získat 3, ale po předchozích zápasech bod dobrej, v tomhle zápase nám chybělo vytvořit důraz a tlak na stojící obranu a zlomit je gólem.

U19

ČAFC PRAHA – FAAZ (0:0) 3:4

Zápas hodnotil Jan Zmatlík, který patřil k nejlepším hráčům dnešního zápasu.

První půle byla vyrovnaná, ale větší šance si vytvořili FAAZ. Chyběl nám důraz a rychlejší dostupovaní soupeře. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a dali 2 rychlé góly. Ale postupně nám začaly docházet síly a dostali jsme gol na 2:1. V 70. Minutě za stavu 3:1 jsme začali téct a po chybě v obraně jsme dostali gól, nasledně jsme inkasovali z nešťastně nařízené penalty na 3:3. Našli jsme poslední síly a dostali se do gólových šancí, které jsme bohužel nevyužili a v poslední minutě jsme po odrazu z přímého kopu dostali gól na 3:4. Nehráli jsme úplně špatně, ale síly nám nevydrželi až do konce a proto jsme prohráli.
———————————————

V úterý nás čeká pohár, proti Podolí a o víkendu zápas, proti Hostivaři, musíme se z toho poučit a začít chodit ve větším počtu na tréninky. V týmu je velký potenciál, ale samo bez tréninků to nepůjde.

U17

ČAFC U17 5:0 (2:0) FAAZ

Góly: 2x Kopecký (Slepčík, penalta), Krčmář (Slepčík), Pánek (Belohur), Cének (Slepčík)

Úvodní zápas sezóny nám vyšel na výbornou. Dobrá součinnost obrany i útoku. Děkuji Bohymu za vypůjčení brankáře Mitroviče, který mám svoji klidnou rozehrávkou dosti pomohl. Pochvala všem zúčastněným. Příští týden nás čekají dva zápasy (středa a sobota), takže věříme, že nám dnešní výkon dodal vzpruhu do dalších bojů. ČAFKA VÁLÍ!

U15

Háje – ČAFC U15 5:0

Podobně jako s Duklou JM v přípravě zápas, kdy jsme byli velmi často na míči a snažili se kreativně kombinovat a dovolím si říct, že jsme byli herně lepší, než soupeř, výsledkově velmi nevydařený zápas.
Bohužel naše individuální kvalita v dovednostech ještě není (což je v U15 dost smutné) na takové úrovni, abysme to přetavili v lepší výsledek.
Často nás v konstruktivitě sráží nekvalitní přihrávka nebo špatné vedení míče-jednoduše řečeno zbytečné ztráty míče.
Na rozdíl od zápasu s Duklou JM jsme se častěji dostávali do zakončení a byli jsme častěji v nebezpečných prostorech, tam jsme ale přecházeli pozice nebo přestřelovali branku.
Negativní v zápase bylo hlavně přepínání ofe hráčů po ztrátě míče a také naše psychika, čemuž velmi napomohla neproměněná penalta za stavu 2:0

Každopádně jsme si potvrdili, že problém není úplně v chápání hry, ale spíše v dovednostech a základních herních principech.
Doufám, že se do toho dostaneme a začneme získávat výsledky zásluhou odvážného kombinačního a kreativního fotbalu a né té bramboračky, kterou jsme předvedli doma s Kolínem, kde jsme utrpěli výhru 5:0.

Top: Kasal, Kohák

Slabší výkon: Vytiska, Vejsada, Svatek

MU ČAFC U15 – Sparta Kolín 5:0

Branky: Hora, Turínek, Svatek, Budský, Kohák

V prvním MU sezóny se trošku otočilo to, co bylo v přípravě.
Nebyli jsme až tak dominantní na míči a spíše my jsme byli tím týmem, který měl rychlý přechod do útoku.
I tak ale byly vidět zajímavé kombinace a součinnosti 2-4 hráčů.
Dnes se nám na naše poměry dařila finální fáze a měli jsme celkem dobré procento úspěšnosti v zakončení.
Zlepšené bylo také defenzivní chování.
Postupem času soupeři začaly docházet síly a naše síla na míči už byla znát víc a víc.
Důležitá výhra na začátek sezóny a psychická vzpruha po poslední prohře v přípravě.

Kvalitní a pracovité výkony dnes předvedlo více hráčů, jen těžko se mi vybírá pár nejlepších, ale určitě si zaslouží zmínit:
Turínek(veliká dravost a odvaha)
Mitro(nadstandartní hra nohou)
Vytiska(velmi dobré defenzivní chování)
Vejsada(obrovská aktivita, bojovnost a klid na míči)

U14

Háje – ČAFC 1:4 (0:1)

Neměli jsme úplně ideální vstup do zápasu. Nebyli jsme dostatečně důrazní a když už jsme míč získali, tak jsme bohužel často zbytečně kazili. Pouze velmi málo hráčů hrálo na hranici svých možností. Soupeř vysoko napadal naši rozehrávku, čímž nás dostával pod tlak a vytvořil si několik šancí, naštěstí jsme vše přežili.

Do vedení jsme se dostali brankou do šatny, kdy jsme dobrým dohráním hry po otočení těžiště po autovém vhazování najeli do otevřené obrany soupeře, po správném dotyku a vhodném zakončení jsme šli do vedení.

V kabině jsme si vysvětlili situace z první půle, řekli jsme si, jakými způsoby lépe rozehrávat a rozhodli jsme se pro aktivní napadání rozehrávky soupeře.

Ve druhé půli jsme dostali soupeře pod tlak. Ten vyrobil velice podobné chyby v rozehrávce jako my, akorát my jsme je dokázali potrestat. Třetí branku jsme zaznamenali zpoza vápna po rohovém kopu. Dění na hřišti jsme měli plně pod kontrolou a přidali čtvrtou branku. Běžecky to byl mnohem lepší výkon než v první půli, na některých hráčích jsou ale vidět velké rezervy tím, že mají za sebou jen pár tréninků. Bohužel jsme v závěru přestali být ostražití a soupeř se naší lehkovážností dostal do hry a snížil.

Velice dobrý výkon podal na pravém obránci Miky Ubr (konstruktivní činnost směrem dopředu, dobrá hra tělem). Vyzdvihuji dvougólového Honzu Rozlivku.

Více určitě čekáme od Eliáše Zimy, na kterém je vidět velké tréninkové manko.

ČAFC – Kolín 3:3 (2:0)

Branky: Budský, Pleva, Levý

Velice zajímavé utkání s kvalitním soupeřem, se kterým jsme se podruhé za sebou dokázali rovnat (na jaře remíza 8:8). Měli jsme skvělý začátek, kdy jsme si po dvou rychlých přechodech vypracovali dvoubrankové vedení a soupeře jednoznačně zaskočili. Postupem času nám ale docházely síly a nakonec jsme rádi, že kluci dokázali ubránit remízový výsledek, protože soupeř nás hodně přišpendlil k vápnu a kolikrát i do vápna. Potřebujeme ještě zlepšit rozehrávku od brankáře, který nás ale dnes podržel skvělým výkonem a několika chycenými šancemi. Velice kladně hodnotím nebezpečnou přechodovou fázi, kterou jsme si dokázali vypracovat spoustu brejkových situací.

U13

ČAFC U13 vs FC Háje 2:8 (1:1, 0:4, 1:3)

Začátek zápasu na nás hosté nastoupili a ujali se vedení 0:1. My jsme brzy odpověděli a po celou 1. třetinu jsme byli o něco lepší. Více jsme byli na balónu a tlačili. Bohužel nám souhra a chuť makat vydržela jen těch posledních 15-20 minut v první třetině. Po zbytek zápasu jsme dělali spoustu indiviuálních chyb a celý tým začal chodit. Chválím Šimona a Lukyho, že byli jedni z mála, kteří se zápasem chtěli něco udělat. Ostatní ať se zamyslí, proč na zápas jdou a neudělají maximum. Fotbalisti to jsou dobří, ale nasazení a pohyb po hřisti je špatný.

Co mě mrzí nejvíc, je to, že na tréninku děláme určité věci, o kterých se i často bavíme a v rámci tréninku je kluci zvládají suprově. Začne zápas a jako kdybychom nikdy nic netrénovali. Jsme na začátku sezóny, tak věřím, že se budeme už jen zlepšovat.

ČAFC – Kolín 23:2

První ostrý zápas nové sezóny jsme odehráli na horké půdě týmu, který naši soutěž válcuje. Na zápas jsme jeli v kombinované sestavě. Jeli všichni, kteří tento týden byli doma. Do zhruba 20. minuty se nám dařilo držet míč a kombinovat. Hráli jsme vyrovnaně a i výsledkově to bylo fajn (1:0). Dobrými zákroky nás držel v bráně Domča. Nicméně po druhém gólu se to na nás začalo valit. Kvalita a síla soupeře byla velká a nad naše možnosti. Před zápasem v kabině jsme si řekli, že můžeme zahrát dobře jen tehdy, když každý nechá na hřišti vše. Myslím, že to u většiny kluků tak bylo. Možná bych byl kritičtější ke 2-3 klukům, kteří byli na hřišti spíše statičtí, a to je velká škoda. Takového soupeře můžeme potrápit jen souhrou celého týmu při 120% nasazení. Věřím, že naší kvalitu ukážeme v zápasech proti dalším soupeřům. Děkujeme rodičům za skvělou podporu.

U12

ČAFC U12 – Háje JM 6:11 (1:3, 2:6)

V druhém zápase 2.ligy jsme poměřili síly s nedalekými Hájemi. Soupeř byl průměrný, kvalitu měl v individuální práci s míčem. Úvod zápasu byl neobvyklý ihned jsme se chytili gólem z naší první akce, ale po čtvrt hodině hraní jsme měli fyzickou krizi a nebyli jsme schopni se po hřišti pohybovat jak směrem nahoru, tak dolu a soupeř nás „uběhal“. Druhá třetina byla zprvu podobného rázu, ale v posledních 10 minutách jsme soupeře zatlačili, nahecovali se a měli asi 15 střel. Soupeř tenhle tlak se štěstím ustál. Do poslední třetiny jsme nastoupili velmi slibně a týmově, kdy v jeden moment jsme skóre dostali na 6:8 a bylo o co hrát. Bohužel pro nás gól po nedůrazu na 6:9 byl hřebíkem do rakve a kluci už se nebyli schopni do zápasu vrátit a došli nám síly. Soupeř nás pak už dotlačil do konce.

Top: Znášik (Ofenzíva), Hodr(tvorba hry), Weisner(defenzíva a přechod dopředu)

ČAFC U12 – Vyšehrad U13 3:9 (2:3)

Již při rozcvičení se kluci zhrozili co to k nám přijelo… 14 kluků z Vyšehradu a 12 z nich bylo výškově na úrovni U15. Samozřejmě velikost nevypovídá nic o hře a tak se šlo na věc. V úvodu zápasu jsme šli do vedení, protože i přes výšku soupeřů nebyli rychlejší než náš jediný střelec Tomi. Celá první půle byla vyrovnaná a měli jsme další 3 brejky 1 vs golman, ale bohužel všechny skončily těsně vedle tyče soupeře. V druhé půli jsme dostali gól z rohu kde nikdo z našich hráčů neměl šanci vyskočit do úrovně hlavy soupeře, který skóroval. Ke konci jsme byli trochu rezignovaní a nevěděli jsme jak na soupeře.

Top: Vytiska (práce s míčem, odvaha a vyvážení), Tomáš (rychlost s míčem, odvaha), Knotek (výborné zákroky, beze strachu a klidná rozehrávka pod tlakem)

SK Sparta Kolín – ČAFC U12 6:10 (2:5, 4:7)

Naše premiéra v lize mladších žáků byla rovnou výherní. Do zápasu jsme nastoupili v mírné nervozitě na míči a „strachu“ z neznámého. To ale rychle opadlo a po pár minutách jsme šli do vedení. Naše hra plodila hodně kombinačních přechodů, které se často dostali až k zakončení, avšak úspěšnost překonávání brankáře byla nižší i přes to, že první třetina skončila 2:5. V zápase jsme měli na střídání pouze dva hráče a jelikož jsme tempo hry určovali my a né soupeř se dvěma sedmičkami na střídání, tak to bylo akorát. V závěru druhé třetiny jsme polevili na důrazu a nechali soupeře jednoduše skórovat dvakrát v 3ti minutách. Naopak nám vyšel úvod třetí třetiny, kdy jsme přidali dva další góly a zápas jsme už dohrávali s větším klidem na míči.
Z Kolína si odnášíme trochu sebevědomí, ale zároveň víme, že je stále hodně na čem pracovat.
Top: Levý, Hodr

U11

Turnaj Koloděje – 5.místo

U10

Turnaj Koloděje – 9. a 10.místo

V neděli se naše týmy zúčastnily turnajů v Kolodějích a určitě jsme se v zajímavé konkurenci neztratili.
Nakonec jsme turnaj končili vzájemným zápasem o 9.místo. Možná malinko zklamání, ale i zde jsme většinou hráli proti o rok či o dva roky starším soupeřům (to neni výmluva, pouze konstatování), čímž jsme získali další cenné zkušenosti.

Naše týmy se snažily ve všech utkáních o postupnou výstavbu hry od brankáře, žádné nakopávání a to se samozřejmě projevilo na spoustě laciných inkasovaných brankách. Kluky to neodradilo a pokračovali trpělivě v učení se fotbalu, protože to je pro nás prioritou. K vidění bylo několik pěkných výkonů, povedené i nepovedené kličky, sem tam pohledná kombinace, spousta střel, branek. Důležité bylo, že se kluci fotbalem bavili a i přes některé nepovedené zápasy tam nebyly žádné slzy a převažovala radost.
Děkujeme rodičům a fanouškům za trpělivost a podporu !
Tým ČAFC

U9+U8

Turnaj Koloděje – 2.místo + 8.místo + 9.místo

V neděli se naše týmy zúčastnily turnajů v Kolodějích, postavili jsme celkem 5 týmů (2x 2015, 1x 2016, 2x 2017) a určitě jsme se v zajímavé konkurenci (9 MPŘ a 12 SPŘ týmů) neztratili.
Nejlépe si vedl náš tým r.2016, který dokázal obsadit celkové druhé místo a předváděl velmi pěkné výkony.
Kluci r.2017 nakonec v turnaji obsadili poslední dvě místa, ale získali spoustu cenných zkušeností proti většinou o rok či o dva roky starším soupeřům.
Tým ČAFC

Turnaj Rosice u Brna – poslední 12. místo.

Postupně jsme se potkali s týmy Moravský Krumlov, Svratka Brno, Písek, Tempo Praha (jediná výhra), Příbram, Xaverov, Znojmo. Soupeři byli až na Tempo nad naše síly. Turnaj, který jsme v červnu vyhráli, jsme tentokrát pojmuli tak, že chceme zapojit co nejvíc kluků a postavili jsme spíš nesehrané a nesourodé mužstvo a podle toho to vypadalo. Kluky jsme podstatnou část nechali hrát bez aktivního koučinku a pozorovali jak si plní to na čem jsme se domluvili před zápasem nebo během střídání. Bylo vidět, že zkušenější kluci jako Šebek nebo Tom V mají zažité už věci, jako obsazování hráčů nabízení se při rozehře. Ostatní kluci v tomhle zaostávali, ale časem se to naučí. Celkově se nám nechtělo moc bránit, ale bohužel jsme některé zápasy ani nechtěli moc útočit a báli jsme se balónu. Hráli jsme v chumlu. Bylo videt, že dost kluků nebylo na soustředění, kde jsme nacvičovali nějaké věci, které bychom již chtěli v zápasech vidět (základní typy utocnych akci) a naopak tam bylo dost věcí, které vidět nechceme (odkopávání, zadrbávání, hraní v chumlu pletení se do cesty spoluhráči). Každý z kluků měl světlé chvilky, ale nikdo z nich neodehrál podařený celý zápas. Jednalo se tak o kvalitní konfrontaci na začátek sezóny, která nám ukázala, jak moc se musíme zlepšit, abychom byli srovnatelní s úrovní, kam se chceme dostat. Děkujeme rodičům za fandění.