2024

Новости за 05.05.2024

Bednarik proti „svému“ Slovensku znovu uspěl: Dívala se celá rodina

Hokej.cz

(ESPOO, od našeho zpravodaje) Hokejisté Spojených států amerických postoupili do finále mistrovství světa do osmnácti let bez větších problémů. Slovenské mladíky porazili vysoko 7:2 a v boji o zlato změří síly s Kanadou. K výhře favorita přispěl jednou asistencí také Kamil Bednarik, syn slovenských rodičů a bratr slovenské hokejové reprezentantky Simone Martiny Bednárikové.

Verstappen vyhrál sprint i kvalifikaci v Miami, druhý byl vždy Leclerc

Tenisové zprávy - iDnes

Nizozemský jezdec Max Verstappen z Red Bullu vyhrál sprint i kvalifikaci ve Velké ceně Miami formule 1. Úřadující šampion porazil ve zkráceném závodě na 19 kol o více než tři sekundy Charlese Leclerca z Ferrari, třetí dojel Verstappenův týmový kolega Sergio Pérez. V následné kvalifikaci předčil Leclerca o 141 tisícin sekundy, třetí místo získal Carlos Sainz.

Sprint v Miami ovládl Verstappen. Navíc získal 6. pole position v sezoně.

iSport.cz

Vlna protestů se valí do Evropy. Protestní tábory vznikly na univerzitách v Irsku i Švýcarsku

ECHO24

Studenti irské prestižní univerzity Trinity College v Dublinu, kteří protestují proti izraelské válce v Pásmu Gazy, postavili tábor, kvůli kterému v sobotu univerzita omezila přístup do areálu a uzavřela výstavu Book of Kells, jednu z největších turistických atrakcí Irska. Informovala o tom agentura Reuters, podle které i studenti na univerzitě ve švýcarském Lausanne obsadili školu a připojili se tak k vlně demonstrací, která se šíří na vysokých školách ve Spojených státech.

Pole position na Velkou cenu Miami získal Max Verstappen - F1sport.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Pole position na Velkou cenu Miami získal Max Verstappen  F1sport.cz
  2. Verstappen vyhrál sprint i kvalifikaci v Miami, druhý byl vždy Leclerc  iDNES.cz
  3. Leclerc jel na hraně, v závodě chce ohrozit Verstappena  F1sport.cz
  4. Verstappen slaví další pole position. Ferrari opět v závěsu | TN.cz  TN.cz
  5. Hamilton si po neúspěchu v rozstřelu pochvaluje osmé místo v kvalifikaci  F1sport.cz

Z Edenu bez bodů: Slavia - Baník 5:0 – FC Baník Ostrava - FC Baník Ostrava