World News in Czech
Март
2024

Новости за 31.03.2024

Č. Budějovice - Sparta 0:1, Birmančevič vystřelil Spartě tři body a návrat na první místo - Sport.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Č. Budějovice - Sparta 0:1, Birmančevič vystřelil Spartě tři body a návrat na první místo  Sport.cz
  2. Sparta se po výhře na jihu Čech vrátila do čela tabulky. Baník ukončil domácí mizérii  Sport.cz
  3. Spartě daroval výhru nepochopitelným zkratem budějovický brankář - Aktuálně.cz  Aktuálně.cz
  4. SESTŘIH: Dynamo - Sparta 0:1. Letenští uspěli na jihu, rozhodl Birmančevič  iSport.cz
  5. Č. Budějovice - Sparta 0:1, vydřená výhra mistra, gól daroval brankář  iDNES.cz

Hradec Kr. - Karviná 2:1, hosté v deseti remízu neudrželi, srazil je Spáčil

Tenisové zprávy - iDnes

Karvinští fotbalisté fotbalisté nenavázali na vítězství nad Budějovicemi (2:1) a v Hradic Králové prohráli 1:2. Prohrávali po trefě Harazima, naději jim dal vlastní gól Klímy, ale v závěru poločasu jim situaci zkomplikoval vyloučení Memič. V přesilovce pak vítězný gól domácích vstřelil Spáčil.

Dynamo bušilo do Tomka. Kouč: Free style s Vervou nejde. Rozhodl Makar

iSport.cz

První semifinále dostalo přezdívku „buším, bušíš, bušíme“. Pardubice řezaly do Litvínova většinu zápasu, kroužily kolem Mateje Tomka a zkoušely najít cestu, jak provrtat černou zeď. Vyhrály 2:1, vypálily přes 40 střel. Bitvu rozsekl obránce Ondřej Vála. A šokoval! Neprosadil se žádnou střelou nebo nahozením od modré, ale průnikem ve stylu Cale Makara. „Znám ho dobře od dorostu, vím, co v něm je. Otevřel se mu prostor, tak jel,“ komentoval rozhodující moment kouč Marek Zadina.

Nemocnice mají kvůli možné záměně přísná pravidla. Přesto přišlo selhání | TN.cz - TN.cz

1. Nemocnice mají kvůli možné záměně přísná pravidla. Přesto přišlo selhání | TN.cz  TN.cz
  2. Policie vyšetřuje záměnu pacientek na Bulovce jako ublížení na zdraví  SeznamZprávy.cz
  3. Na Bulovce zaměnili pacientky. Zdravá žena kvůli tomu potratila  Novinky.cz
  4. Až dvanáct tisíc míst chybí napříč Českem v domovech pro seniory  Deník N
  5. Advokátka k fatální záměně pacientek na Bulovce: Těžká újma, milionové odškodné a hrozba vězení?!  Blesk.cz

SESTŘIH: Dynamo - Sparta 0:1. Letenští uspěli na jihu, rozhodl Birmančevič

iSport.cz

Fotbalisté pražské Sparty po reprezentační pauze zvítězili ve 26. kole první ligy v Českých Budějovic 1:0. Jediný gól utkání dal v 17. minutě Veljko Birmančevič, při jehož střele chyboval domácí brankář Martin Janáček. Obhájce titulu z Letné porazil v nejvyšší soutěži Dynamo počtvrté za sebou a nadále vede tabulku o bod před Slavií. Jihočeši potřetí z minulých čtyř kol prohráli a zůstali poslední s jednobodovou ztrátou na Karvinou.

Litvínov bez přesilovky. Mlejnek: Co se dělo v závěru? Nebudu komentovat

iSport.cz

Litvínov po čtyřech venkovních výhrách (1x v Plzni, 3x v Brně) v play off poprvé padl. V Pardubicích, které doma vyhrály počtvrté, z toho počtvrté o jediný gól… První extraligové semifinále ovládlo Dynamo 2:1, když za zápas vypálilo 95 ran oproti 51 litvínovským pokusům (na branku 42:21). Východočeši byli ve všech statistikách výrazně lepší, Vervu držel v naději Matej Tomek. Co musí Severočeši zlepšit?

Priske chválil Mejdra i Krejčího: Voják. Jen kdyby v reprezentaci hrál míň

iSport.cz

Sparta přetlačila Dynamo jediným gólem. Získala tři body, vrátila se do čela ligové tabulky a po čtyřech zápasech (šestnácti inkasovaných brankách) udržela nulu. Přesto hra letenského týmu drhla, českého mistra vysvobodila minela brankáře Martina Janáčka z prvního poločasu. „Ale většina kluků jednoznačně nabrala novou energii a sílu,“ řekl trenér Brian Priske. Přesto by si přál, aby Ladislav Krejčí odehrál za národní tým méně minut.

„Je to terorista.“ Kreml žádá Ukrajinu o vydání šéfa tajné služby SBU - iDNES.cz

1. „Je to terorista.“ Kreml žádá Ukrajinu o vydání šéfa tajné služby SBU  iDNES.cz
  2. Ukrajina si připomíná Buču, ruskou výzvu má za cynickou  ceskatelevize.cz/ct24
  3. Rusko požaduje, aby Ukrajina vydala všechny osoby spojené s "teroristickými činy spáchanými v Rusku"  Deník N
  4. Rusko rozjelo speciální obviňovací operaci  Novinky.cz
  5. Teror v Moskvě nikdo nečekal, tvrdí komentátor. Putinovy lži o vině Ukrajiny prý Rusové ‚sežerou‘  Praha na Dlani

Dárek k narozeninám TV Nova: Oblíbenou sérii Iveta můžete sledovat v televizi | TN.cz - TN.cz

1. Dárek k narozeninám TV Nova: Oblíbenou sérii Iveta můžete sledovat v televizi | TN.cz  TN.cz
  2. 10 let po smrti Ivety Bartošové (†48): Nové záběry ze soukromí!  Blesk.cz
  3. "Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal - Aktuálně.cz  Bleskově.cz
  4. Rozporuplné reakce na seriál Iveta: Lidé chválí zpracování i podobu herců, druzí mluví o tragických výkonech – eXtra.cz  eXtra.cz

Generál z NATO: Pozemní operace „relativně stabilizované“. Tak můžou Ukrajinci obléhat Krym!

Parlamentnilisty.cz

Někdejší velitel armády USA v Evropě Ben Hodges se domnívá, že Ukrajinci „si našli cestu“, jak i přes nepříliš úspěšné pozemní operace nadále vyvíjet tlak na Rusko. Pozemní operace na Ukrajině sice dle něj po mnoho příštích měsíců nadále Ukrajině zřejmě nic moc nepřinesou, průlomem však byly nedávné ukrajinské útoky na Krym, jehož obléhání prý už začalo. V rozhovoru pro podcast Silicon Curtain Hodges zmínil, že bychom se v té souvislosti neměli obávat výhrůžek Moskvy atomovkami. Přestože „Rusům na životech nevinných lidí nezáleží“. Читать дальше...

„Ví vůbec někdo, co si Fiala myslí?“ Kalousek a Zahradil vystoupili proti premiérovi - Echo24.cz

1. „Ví vůbec někdo, co si Fiala myslí?“ Kalousek a Zahradil vystoupili proti premiérovi  Echo24.cz
  2. Je euro cílem hospodářské politiky, nebo prostředkem k dosažení cíle? | Názory  Lidovky.cz
  3. Deset let zpátky. Fiala podepsal petici, Vystrčil propagoval. Co by na to asi řekli dnes…  Parlamentní listy
  4. Euro v Česku: Nové bankovky jsou už v oběhu. Připravte se  Události247.cz
  5. Zavedení eura, válka, která se dávno přežila, aniž by si toho někdo všiml  Hospodářské noviny

ECHO24

Před deseti lety podepisoval Petr Fiala petice proti euru, dnes už o tom v ODS raději nikdo nemluví, připomněl europoslanec za občanské demokraty Jan Zahradil. S tím souhlasí Miroslav Kalousek, který ještě zdůraznil, že jednoznačným odpůrcem je teď Andrej Babiš, zatímco u Fialy není ani jasné, co si myslí. Kalousek nedávno tvrdě zkritizoval vládu v čele s ODS za poškozování minoritních akcionářů ČEZ kvůli trvání mimořádné daně a označil jejich kroky za „budování neosocialismu“.

Víme, co máme hrát. Nepanikaříme, říká po první výhře Paulovič

Hokej.cz

V prvních minutách se vám mohlo zdát, že Litvínov ofenzivní průvan Dynama nemůže dlouho ustát. Nakonec to ale byli hosté, kteří se z ojedinělé akce dostali v 10. minutě do vedení. Dynamo na to odpovědělo a začátkem třetí třetiny otočilo zápas na konečných 2:1. Jenže tomu vůbec nemuselo být. „Vůbec nechápu, co se tam stalo,“ reaguje Matej Paulovič na poslední minuty, kdy defenzíva nechala uniknout Ondřeje Kašeho. Ten neproměnil a Dynamo se ujalo vedení v sérii.