2024

Новости за 17.03.2024

Béčko na druhé Zápy venku nevyzrálo, vrací se s prohrou 0:3

FC Slovan Liberec

Ondřej Marko - Zápy/Liberec - V rámci 18. kola ČFL se náš tým utkal ve venkovním prostředí se Zápy. S druhým celkem soutěže začalo sice slibně, nicméně po většinu utkání byli nebezpečnější hosté. Převahu navíc potvrdili třemi brankami v druhé půli, B-tým tedy prohrál 0:3.

Rozhodla produktivita, říká po Slavii Mikula

Martin Soukup - Praha/Liberec - I přes sympatický výkon Slovan padl na půdě pražské Slavie. Na pozápasový rozhovor přišel Jan Mikula, který věří, že se špatná forma z venkovních utkáních zlomí a Liberec vyzvedne spolu se spoluhráči do první šestky. “Výkonnostně jsme se Slavii vyrovnali, ale bohužel byli efektivnější,” odpověděl zkušený obránce.

U17: Těsná domácí porážka

FC Vysočina Jihlava

Matyáš Fuks - Jihlavský mladší dorost podlehl po vlastním gólu ze 77. minuty silným Českým Budějovicím 2:3 (1:1). Jihlavské poslal do úvodního vedení Karel Jančok a v druhém poločase srovnával Milan Urbánek. Dorostenci se tak tímto výsledkem propadli na 13. místo tabulky.

Slovan proti Slavii předvedl dobrý výkon, i přesto však prohrál 0:3

Adam Žatečka - Praha/Liberec - Před reprezentační přestávkou vyrazil Slovan na půdu pražské Slavie. Slavie začala aktivněji, vyvíjela na libereckou obranu tlak. Ten vyústil v 15. minutě, kdy se z penalty prosadil Jurečka. Od té chvíle byl lepší Liberec a hrál více s míčem. Největší šanci měl Kulenović, jeho střelu zastavilo břevno. Stejný útočník se ve druhém poločase dostal do troj-zakončení, bohužel pro něj neuspěl. V závěru přidali góly Chytil a Jurečka. Slovan tak, trochu nešťastně prohrál v Praze 0:3.

Béčko pokořilo Uničov a je o skóre druhé

FC Baník Ostrava

Redakce - Béčko porazilo v nedělním důležitém souboji Uničov 2:1 a bodově se dotáhlo na vedoucí Karvinou. Svými góly se o to postarali David Krupička a Brazilec Samuel.

Kostky jsou vrženy! Dorost ve čtvrtfinále vyzve Vítkovice

HC Energie Karlovy Vary

Marie Valentová - Druhý březnový víkend odehrál dorost Energie poslední zápas vyšší nadstavby a ze souboje s týmem Slavie si odvezl všechny body. Do čtvrtfinále energetici vstoupí nejen z prvního místa skupiny, ale jako vítězové celé nadstavbové části extraligy dorostu. Tato pozice jim jako čtvrtfinálového soupeře určila tým Vítkovice Ridera, který v předkole porazil Banes Motor České Budějovice. První dva duely se odehrají v KV Areně v pondělí a v úterý 18. a 19. března. Úvodní buly padne v oba dny ve 14:00 hodin.

Semifinále na Lapači zahájí Jan Tomajko, šampion se Vsetínem a mistr světa!

HC Vsetín

Redakce - Po Tomáši Sršňovi, který na Lapači slavnostním vhazováním zahájil první kolo play-off, se na Valašsko se startem semifinálové série vrátí další legenda. Symbolického aktu ve středovém kruhu se v rámci úterního úvodního duelu Vsetína s Jihlavou ujme Jan Tomajko, někdejší vynikající útočník, čtyřnásobný vítěz extraligy a mistr světa z let 2000 a 2001! Ještě před utkáním se uskuteční autogramiáda Jana Tomajka před zimním stadionem.

Nohama hýbe! Drama, zachraňovali Moravčíka. Bez omluvy, protože...

iSport.cz

Klidná série… Jeden moment všechno změnil. Brutální faul libereckého Oscara Flynna na sparťanského obránce Michala Moravčíka ve druhém čtvrtfinále, které Pražané ovládli 3:2 v prodloužení, rozpoutal vášně. Zadák domácích zůstal bezvládně ležet na hrací ploše, spěchali k němu zdravotníci, kteří ho po dlouhém ošetřování na nosítkách dostali do útrob haly. Při tom devětadvacetiletý hokejista zamával fanouškům. „Říkali jsme si, že to chceme vyhrát pro něj,“ uznal pak rozhodující střelec Michal Řepík.

Skvělá Davidová zajela nejlépe v sezoně, Johannes Bö popáté ovládl SP

iSport.cz

Norský biatlonista Johannes Thingnes Bö ovládl popáté celkové hodnocení Světového poháru. Velký křišťálový glóbus obhájil po vítězství ve stíhacím závodu v Canmore. Nejlepším Čechem byl čtyřiadvacátý Michal Krčmář. V ženském závodě zajela Markéta Davidová nejlepší výsledek sezony. Jasná česká jednička minulých sezon se tak v závěru té aktuální mohla znovu trochu radovat. Povedl se jí hlavně skvělý běh, v kombinaci se třemi chybami na střelnici to pro ni znamenalo 8. místo. Přitom startovala až jako 25. Читать дальше...

Nápis „děti“ nepomohl. U Národního divadla lidé připomněli útok v Mariupolu

ECHO24

Desítky lidí se shromáždily na náměstí Václava Havla v Praze u Národního divadla, aby připomněly dva roky od ruského útoku na divadlo v Mariupolu. Lidé na piazzettě vytvořili velký nápis "děti", který byl na střeše ukrajinského divadla při útoku Rusů. Na písmena rozmístili svíčky. Ruský nálet zasáhl divadlo v centru Mariupolu, kde se ukrývalo asi 1000 lidí. O život přišly podle odhadů stovky z nich. Shromáždění Divadlo Mariupol - dva roky poté uspořádala česko-ukrajinská iniciativa Hlas…

Marek Beneš řídil sedmi góly a devíti body výhru Střešovic v České Lípě

iDNES.cz

Florbalisty Střešovic, Mladé Boleslavi a Chodova dělí jediná výhra od postupu do semifinále při vedení v sériích 3:0. Tatran vyhrál v České Lípě 13:6 a sedmi brankami a devíti body z tomu přispěl útočník Marek Beneš. Mladá Boleslav zvítězila v Liberci 5:4 a Chodov uspěl v derby na Spartě po obratu v závěru 9:6. Vítkovice vyhrály v Praze nad Bohemians 6:5 a ujaly se vedení 2:1 na utkání.

Senior vjel do zákazu vjezdu, s autem se zabořil do čtyřmetrového výkopu - iDNES.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Senior vjel do zákazu vjezdu, s autem se zabořil do čtyřmetrového výkopu  iDNES.cz
  2. Senior v Liberci ignoroval zákaz a zabořil fabii do čtyřmetrového výkopu  Novinky.cz
  3. Nehoda v Liberci. Řidič zřejmě přehlédl výkop v Americké ulici, vjel do něj  Liberecká Drbna
  4. Senior na Liberecku nerespektoval dopravní značení: Zajel do výkopu, z díry trčel jen zadek auta!  Blesk.cz
  5. Senior skončil s vozidlem ve výkopu  Policie České republiky

Freibergs cítí, že je Hradec lepší: Chce to i štěstí jako s Lotyšskem na MS

iSport.cz

Hlavy dole neměli. Spíš pekelný vztek, jak jim zápas zase vzal roha. Tak vypadalo momentální rozpoložení hráčů Mountfieldu HK po porážce 2:3 v Pardubicích. „Je to pro nás těžká situace. Těžký gól. Celý tým to mrzí, když se lidi dívali na ten zápas, tak jsme byli lepší tým,“ spustil hradecký obránce Ralfs Freibergs pár minut po zásahu Roberta Kousala v posledních sekundách druhého čtvrtfinále. Dobrá zpráva pro jeho tým je, že hraje velmi slušně. Ta špatná je podstatnější, prohrává v sérii 0:2.

Zatím nejsilnější erupce, smutně připouštějí na Islandu. Čeká se na denní světlo - Novinky.cz

Sport – Zprávy Google

1. Zatím nejsilnější erupce, smutně připouštějí na Islandu. Čeká se na denní světlo  Novinky.cz
  2. Jihozápad Islandu zažívá další sopečnou erupci, čtvrtou od prosince  SeznamZprávy.cz
  3. Islandská sopka opět vybuchla a chrlí lávu, řádit může desítky let | TN.cz  TN.cz
  4. Další erupce sopky na Islandu - Aktuálně.cz  Aktuálně.cz
  5. Na poloostrově Reykjanes na jihozápadě Islandu dnes začala nová sopečná erupce, která je již čtvrtou za poslední tři měsíce  Deník N

Island evakuuje. Započala další silná erupce

Novinky

V sobotních večerních hodinách se opět rozezněly na západě Islandu sirény. Na poloostrově Reykjanes odstartovala další erupce v oblasti kráteru Sundhnúkagígar, evakuace města Grindavík je již v plném proudu. Z prvních záběrů se zdá, že k erupci došlo v podobné lokalitě jako v případě posledních dvou.

Heč! Heča zachránil Slovácko, Fila si penaltu vyčítal: Měl jsem ji přenechat - iDNES.cz

1. Heč! Heča zachránil Slovácko, Fila si penaltu vyčítal: Měl jsem ji přenechat  iDNES.cz
  2. SESTŘIH: Teplice - Slovácko 1:1. Fila druhý gól nepřidal, pohrdl penaltou  iSport.cz
  3. Přežili jsme penaltu, bod musíme brát, ví po Teplicích brankář Slovácka Heča  denik.cz
  4. Teplice - Slovácko 1:1, Teplice remizovaly se Slováckem, Fila neproměnil v závěru penaltu  Sport.cz
  5. Teplice - Slovácko 1:1 (1:1)  FK Teplice

Heč! Heča zachránil Slovácko, Fila si penaltu vyčítal: Měl jsem ji přenechat

iDNES.cz

Chytil jsem ti penaltu, heč! Milan Heča spasil Slovácko, zato teplický kanonýr Daniel Fila nedbal na otřepané a nepsané pravidlo, že faulovaný fotbalista pokutový kop nekope, byť mu hlavou probliklo. „Napadlo mě to, ale věřil jsem si,“ hlesl útočník. Devět minut před koncem mohl sobotní ligový zápas zlomit, ale nezlomil a body se po remíze 1:1 dělily.