iDNES.cz

Americká Komise pro cenné papíry dala minulý týden ve středu zelenou žádosti o ETF fondy kopírující cenu bitcoinu. Obchodovat se s nimi začalo čile, jen za první den po spuštění dosáhl celkový objem fondových transakcí – tedy nákupů i prodejů – celkem 4,6 miliardy dolarů. Bilance prvního týdne pak naznačuje, že v následujících dnech toto tempo mírně polevilo.

Krčil jsem se, aby mě netrefil skrz okno, popisuje. Na fakultě zachraňoval životy

iDNES.cz

Od střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze uplyne v neděli měsíc. Tragédie má nejen své oběti, ale také hrdiny. Při útoku šíleného střelce zachraňovali životy, sami se však musejí vyrovnávat se strašnými vzpomínkami, které si odnesli. Jedním z nich je Tomáš Hercík, student historie, který se nacházel přímo v budově. Dnes s odstupem popisuje, co prožíval.

Dánští přemožitelé českých házenkářů porazili na ME i obhájce titulu Švédy

iDNES.cz

Dánští a portugalští házenkáři, kteří na mistrovství Evropy postoupili ze základní skupiny na úkor českého týmu, ve čtvrtfinále vyhráli i druhé zápasy. Severský tým mistrů světa zůstává na turnaji v Německu neporažen a nezastavili jej ani obhájci titulu Švédové. Dánsko i díky deseti gólům Mathiase Gidsela porazilo v šlágru dne držitele rekordních pěti titulů 28:27 a připravilo jim v Hamburku první porážku na šampionátu.

Občanský průkaz už je možné nosit v mobilu. Vláda zprovoznila aplikaci eDoklady

ECHO24

Aplikace elektronického občanského průkazu eDoklady se již objevila v nabídce obchodu Google Play pro zařízení s operačním systémem Android. Pro zařízení Apple zatím dostupná není, stane se tak nejpozději v sobotu, na kdy je plánováno oficiální spuštění služby. Vyplývá to z informací obchodů. Na dostupnost upozornil na síti X Filip Rožánek.

Sigmund si první nulu v ELJ osladil asistencí. Doma vyhrál jen Třinec

Hokej.cz

Už čtyři venkovní zápasy v řadě vyhráli junioři jihlavské Dukly, kteří díky tomu dál dotírají na elitní čtyřku DHL extraligy. Stadion Liberce dokonce vykradli bez inkasované branky. Na startu druhé poloviny nadstaveb uspěly venku díky povedeným nástupům i týmy Sparty a Komety.

O náskok proti Chrudimi junioři dvakrát přišli, pak rozhodl Ürge

HC Vsetín

Helena Hegeďová - Chrudim není pro juniory jednoduchým soupeřem, dva ze tří vzájemných zápasů rozhodl jeden gól, v posledním případě to byl navíc až rozhodující samostatný nájezd. A právě tím zápasem započala juniorka svou aktuální vítěznou sérii, které se ani protentokrát nechtěla vzdát. Po první třetině vedli Valaši o dvě branky, ale Chrudimi pak stačila k vyrovnání necelá minuta. Odpověď našli hosté i na třetí vsetínský gól, a tak rozhodla až Ürgeho nenápadná trefa mezi betony v čase 58:56.

Z ledu Roudnice Kadaň bere tři body

SK Kadaň

Redakce - R o u d n i c e n / L a b e m / K a d a ň - Do Roudnice jela Kadaň ve značně okleštěné sestavě pouze se čtyřmi obránci a bez dvou nejproduktivnějších hráčů Vrtka a Hrdličky. Ani Roudnice nenastoupila v plné sestavě a to kvalitě hokeje ubralo. Černožlutí se v první třetině dostali rychle do vedení, když se čtyřikrát prosadila první formace. Ve druhé třetině Kadaň kupila chyby a Roudnice dokázala stáhnout ztrátu na 3:5. Ve třetí třetině vsítila Kadaň ještě dvě branky a dokázala tak zvítězit 3:7. Читать дальше...

Defenzíva je moje doména. Když padne i nějaká branka, je to nadstavba, říká Štěpán Bláha

HC Vsetín

Redakce - Ještě po druhé třetině duelu s Třebíčí byl nejproduktivnějším hráčem Vsetína v roce 2024. Prvenství mu nakonec sebral Luboš Rob. I tak Štěpán Bláha zažívá skvělý vstup do nového roku, což potvrdil i brankou na 2:0. „Moje doména je však defenzíva. Dostat co nejméne branek a připravit prostor pro formace, které góly dávají. Když nám to ale lepí, je to jenom dobře,“ říká šestadvacetiletý útočník Štěpán Bláha.

Béčko v přípravě vysoko podlehlo Ústí nad Labem

FC Slovan Liberec

Redakce - Ústí nad Labem/Liberec – Nevydařený úvodní poločas i vysoký rozdíl ve skóre. Béčko pokračovalo v zápasové části přípravy na půdě Ústí nad Labem, soupeři nakonec podlehlo jednoznačně 0:5. Našemu mužstvu se nevydařilo hlavně prvních pětačtyřicet minut, během nichž čtyřikrát inkasovalo. Pátou trefou přidalo Ústí po chybě v rozehrávce Slovanu.

Béčko vyhrálo ve Wroclawi

FC Baník Ostrava

Redakce - Juniorka zvládla první přípravné utkání zimy vítězně. Na půdě Slasku Wroclaw porazila místní rezervu 2:1 po gólech Retena Elekany.

Na Spartu! Vyloupí energetici O2 arénu i napodruhé?

HC Energie Karlovy Vary

Filip Mikulášek - Po pardubickém Dynamu, proti kterému vyválčili bod, čeká energetiky v neděli další těžký soupeř. Dokonce aktuální extraligový lídr, pražská Sparta. První vzájemný duel v O2 aréně karlovarští bojovníci zvládli, podaří se zaskočit favorita i podruhé? Utkání začíná v 16:00. Kde utkání sledovat: Online přenos

Tři body jako suvenýr z tripu. Junioři zdolali Vítkovice

Marie Valentová - Junioři se opět radují z výhry. Duel s Vítkovicemi byl sice chudší na počet gólů, ale o to víc bylo k vidění šancí, které ke smůle střelců oba gólmani s přehledem likvidovali. Za Energii dokázali na domácího gólmana vyzrát Vít Záhejský a Vojtěch Čihař. S ubývajícím časem to na ledě dost jiskřilo a tak se poměrně často ke slovu dostávaly speciální týmy. Energetici zvládli opět ubránit závěr zápasu ve čtyřech proti šesti. Zisk bodů zkomplikovalo energetikům v čase 59:59 trestné střílení... Читать дальше...

Dorost díky výhře nad Vítkovicemi vede skupinu! Hattrickem přispěl Wardas

Marie Valentová - Ve své střelecké formě karlovarský dorost pokračoval i v duelu s Vítkovicemi. Energetici šli do vedení už před polovinou první třetiny a svůj náskok postupně navyšovali. Hattrickem k výslednému skóre přispěl Viktor Wardas. Po třech bodech přidali Petr Tomek (2+1) a Lukáš Slavík (0+3). Bodoval také Martin Psohlavec, který si z tripu kromě padesáti dvou zákroků veze i dva body za asistence. Nejen tři body, ale i to že ve svých dvou víkendových zápasech vstřelili jedenáct gólů, vyneslo energetiky na první místo skupiny.

Valaši doma nasázeli Třebíči šest branek a zapsali třetí výhru v řadě

HC Vsetín

Helena Hegeďová - Po středeční výhře s Prostějovem zvládli vsetínští hokejisté také souboj i se čtvrtou Třebíčí. Po rychlé brance Miroslava Holce v první minutě přidali Valaši ve druhé části další tři zásahy a v závěrečné třetiny svou cestu za tříbodovou výhrou kontrolovali dalšími dvěma góly.

Vysočina proti Bohunicím dominovala

FC Vysočina Jihlava

Miroslav Fuks - Dnešní přípravný duel proti třetiligovému Tatranu Bohunice byl ve znamení dominance FC Vysočina. Náš celek zvítězil zaslouženě 5:1 (2:0), když dvakrát skóroval Matyáš Miška a po jedné brance přidali Miroslav Tureček, Matúš Lacko a Filip Vedral. Za hosty snižoval z penalty Kokorský.

Na úvod plichta s Vyškovem

Redakce - Úvodní přípravný zápas Baníku v novém kalendářním roce skončil remízou. Ostravané se s druholigovým Vyškovem rozešli smírně 0:0. Trenér Pavel Hapal dal v obou poločasech šanci dvěma různým jedenáctkám.

Šestnáctka ve Švýcarsku: Zlato a spousta zážitků z první velké akce

Marie Valentová, foto Ronald Hansel - Závěr roku tradičně patří reprezentačním akcím. Šestnáctka absolvovala první velký turnaj ve švýcarském Romanshornu. Trenér Milan Razým do své družiny povolal také trojici energetiků. Brankář Martin Psohlavec, obránce Pavel Kůrka a útočník Petr Tomek svými výkony přispěli k tomu, že šestnáctka na turnaji ztratila pouze bod a svou velkou premiéru zakončila na prvním místě.

Veliký aplaus! Stříbrná Velinská se dočkala ovací fanoušků

Daniel Kubelka - Byl to historický úspěch! České juniorky na nedávno skončeném mistrovství světa vybojovala senzační stříbrné medaile. Členkou sestavy byla i odchovankyně karlovarské Energie, obránkyně Lucie Velinská. Sedmnáctiletá hokejistka si ještě před svým návrat do Kanady, kde aktuálně hraje, užila před zápasem Energie s Pardubicemi velkých ovací karlovarských fanoušků při slavnostním ceremoniálu.