29
30
31

I liga kobiet: LOS Nowy Dwór Mazowiecki z przełamaniem. Beniaminki znów na minus

Długo wyczekiwany dobry występ nowodworzanek stał się faktem. Podopieczne Bartosza Kujawskiego przed własną publicznością pokonały 3:1 KS BAS Kombinat Budowlany Białystok. Kompletem punktów mogą poszczycić się również Hospel Płomień Sosnowiec oraz MKS COPCO Imielin.

BENIAMINEK NA ŁOPATKACH

MKS COPCO Imielin nie zawiódł kibiców w 6. kolejce wygrywając we własnej hali 3:0 z Gedanią Politechniką Gdańską. Beniaminek z Pomorza nie zdołał postawić się ogranym na I-ligowych parkietach rywalkom.

Gospodynie od początku, aż do końca kontrolowały przebieg spotkania. Znakomitym pokazem siły w wykonaniu siatkarek z Imielina był pierwszy set wygrany 25:13. W drugim gospodynie również spisały się znakomicie pokonując gościnie do 17. Najwięcej wrażeń przyniosła trzecia odsłona spotkania zakończona wynikiem 25:21 na konto gospodyń. Ostateczny cios przyjezdnym zadała Angela Mroczek, wybrana zresztą MVP zawodów. Świetne spotkanie mają za sobą także Oliwia Laszczyk oraz Magdalena Bagniak. Po drugiej stronie siatki momentami w pojedynkę grę swojej drużyny ciągnęła Aleksandra Deptuch.

MVP: Angela Mroczek

MKS COPCO Imielin – Gedania Politechnika Gdańsk 3:0
(25:13, 25:17, 25:21)

ŁASKAWY LOS DLA LOS-U

W przypadku ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki wygrana w Pucharze Polski faktycznie była zapowiedzią przełamania na ligowym parkiecie. Jedne z pretendentek do awansu mają za sobą słaby start sezonu, jednak wiele wskazuje na to, że trener Bartosz Kujawski zdołał zażegnać kryzys.

Całe spotkanie obfitowało w emocje do ostatniej piłki, a gospodyniom w końcówkach dopisało szczęście. W pierwszym secie żadna ze stron nie była w stanie przejąć inicjatywy (6:7, 11:11). Później przy zagrywkach Julii Sobalskiej do głosu doszły nowodworzanki (18:16). Na odpowiedź rywalek gospodynie nie musiały długo czekać. Po bloku Moniki Karnickiej na Marcie Budnik był już remis po 23. Krótka gra na przewagi zakończyła się jednak wygraną LOS-u 26:24, a ostateczną egzekutorką okazała się Agata Plaga.

Drugi set należał do dość jednostronnych, bowiem goszczące białostoczanki siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego zdołały odskoczyć z wynikiem. Doskonałe wyczucie w bloku, a także wypracowana przewaga, dały gospodyniom komfort gry w końcówce i zwycięstwo do 19. W trzecim secie przyjezdne powróciły do równej gry pokonując rywalki 23:25, o co zadbała Martyna Podlaska i Julita Molenda. Czwarta część spotkania, podobnie jak pierwsza zakończyła się zwycięstwem gospodyń 26:24. Przedłużyć meczu nie udało się nawet znakomicie grającej Annie Wojciechowskiej, która ze zmienniczki wyrosła na liderkę. Drużyna z Mazowsza na brak liderek nie miała co narzekać, a najwięcej punktów w meczu zdobyła Malwina Stachowiak, która zakończyła zmagania z dorobkiem 20 punktów.

ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:1
(26:24, 25:19, 23:25, 26:24)

JEDEN SET TO ZA MAŁO

Lepiej w starciu z doświadczonymi rywalkami od siatkarek z Gdańska wypadły zawodniczki trzeciego beniaminka, EASY WRAP Volley Kobyłka. Znakomita postawa w drugim secie wystarczyła, aby gospodynie mogły cieszyć się z urwania seta sosnowiczankom. Gościnie jednak nie odpuściły i do wysokiej wygranej z pierwszej części pojedynku – 25:18, dołożyły dwie kolejne.

Podopieczne trener Krzysztofa Zabielnego triumfowały w trzecim secie 25:22. Najbardziej zaciętą odsłoną spotkania okazała się czwarta, w której gospodynie stawiały się do samego końca, licząc na tie-breaka i podział punktów. Ostatecznie o losach seta na korzyść zespołu z Sosnowca zadecydowała krótka gra na przewagi, wygrana 26:24.

MVP: Małgorzata Kuczyńska

EASY WRAP Volley Kobyłka – Hospel Płomień Sosnowiec 1:3
(18:25, 25:21, 22:25, 24:26)

Artykuł I liga kobiet: LOS Nowy Dwór Mazowiecki z przełamaniem. Beniaminki znów na minus pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.