30
31

Maresca: Jeśli przegrać, to tylko w ten sposób

0

Mimo, że Chelsea przegrała z Liverpoolem, to Enzo Maresca twierdzi, że jeśli jego drużynie trafi się porażka, niech wygląda podobnie jak dziś...

Nasz występ był bardzo dobry. Nie lubimy przegrywać meczów ani tracić punktów, ale jeśli jest sposób, aby to zrobić, to jest to właśnie zróbmy to w ten sposób. Byłem na tym stadionie wiele razy a oglądanie Liverpoolu na ich połowie przez długi czas nie jest łatwe. Kontrolowaliśmy grę i przez większość czasu dominowaliśmy  ale przegraliśmy. Nie jesteśmy zadowoleni, ale jak powiedziałem - gra z piłką i bez piłki była bardzo dobra - mówił Maresca.

Straciliśmy dwa gole. Pierwszy to rzut karny, który może się zdarzyć, a drugi padł w związku ze złamaniem linii spalonego - uniknęliśmy już pięciu lub sześciu bramek z tego powodu, cóż, czasem stracisz z takiego powodu. Przez większość gry kontrolowaliśmy ją bardzo dobrze i musimy być z tego dumni, ale jednocześnie możemy czuć frustrację, ponieważ nie lubimy przegrywać meczów.

Z pewnością możemy zrobić wiele, wiele rzeczy lepiej – bez wątpienia – ale jednocześnie musimy zrozumieć, że z meczu na mecz stajemy się lepsi.

W spotkaniu po raz pierwszy w tym sezonie zagrał Reece James, a także Romeo Lavia, który pokazał się jedynie w starciu otwarcia sezonu - obydwaj musieli pauzować wobec kontuzji.

„Reece i Romeo grali od 45 minut do maksymalnie godziny, ale trochę bałem się dać im więcej minut, więc postanowiłem zmienić ich po 50–55 minutach.