29
30
31

0

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský strelil v nočnom zápase proti Pittsburghu svoj prvý gól v prebiehajúcej sezóne NHL. Útočník Montrealu využil v 23. minúte prihrávku Nicka Suzukiho a v predbránkovom priestore vyrovnal v presilovke na priebežných 2:2. Canadiens napokon doma podľahli "tučniakom" 3:6.

Slafkovský odohral zápas tradične na krídle elitnej formácie s kapitánom Suzukim a Cole Caufieldom. Na ľade strávil 19:59 min a do štatistík si pripísal aj dva mínusové body, tri strely a tri hity. Po štyroch odohratých zápasoch si drží priemer jedného bodu na zápas s bilanciou 1+3.

Najvýraznejší podiel na víťazstve hostí mal trojbodový (1+2) útočník Jevgenij Malkin, ktorému chýba jeden presný zásah k 500-gólovej méte. Jeho spoluhráč Sidney Crosby nebodoval a naďalej mu chýba jeden bod k súčtu 1600 v základnej časti.

Hokejisti New Yorku Rangers zdolali Detroit štvrtýkrát za sebou, keď doma triumfovali 4:1. Tri asistencie si pripísal Artemij Panarin, ktorý mal viacbodový zápas vo všetkých troch dueloch v sezóne.

V súboji tímov, ktoré začali sezónu dvomi prehrami, zvíťazili hráči New Yorku Islanders na ľade Colorada 6:2. Dvomi gólmi sa na víťazstve hostí podieľal útočník Brock Nelson. Duel mal špeciálnu príchuť pre trénera hostí Patricka Roya, ktorý práve v drese domáceho Colorada strávil veľkú časť brankárskej kariéry a prvýkrát sa v známom prostredí predstavil na striedačke súpera. Avalanche inkasovali v troch zápasoch až 20 gólov - najviac v lige.

Nemcov najvyšší čas na ľade

Hráči New Jersey zvíťazili nad Utahom 3:0. Slovenský obranca Šimon Nemec odohral v ich drese 18:25 minút a do štatistík si pripísal jeden plusový bod. Jeho krajan útočník Tomáš Tatar sa do štatistík nezapísal a na ľade strávil 11:24 minút. "Diabli" zaznamenali v piatom stretnutí štvrté víťazstvo, ich brankár Jake Allen dosiahol prvé čisté konto v sezóne a 25. v kariére, keď zneškodnil 20 striel hostí.

Pre Utah to bola prvá prehra v novom ročníku a zároveň aj prvá v krátkej histórii klubu. Nemec odohral zápas v tretej obrannej dvojici s ligovým nováčikom Seamusom Caseyom, ktorý má po piatich odohratých zápasoch bilanciu 3+1, keďže proti Utahu si pripísal gól aj asistenciu.

Nemec zaznamenal svoj najvyšší čas na ľade v tejto sezóne a na bránku súpera vyslal jednu strelu. Vyťažovanejším ako on boli spomedzi obrancov Devils iba Dougie Hamilton (23:06 min) a Johnathan Kovacevic (20:01). Tatar hral v druhom útoku po boku Dawsona Mercera a kapitána Nica Hischiera, pričom si zapísal najnižšiu minutáž v sezóne a dve trestné minúty.

Päťnásťgólová prestrelka

Diváci v Ottawe videli päťnásťgólovú prestrelku. Lepšie sa skončila pre domácich, ktorí zdolali Los Angeles 8:7 po predĺžení. Senators uspeli aj napriek tomu, že väčšinu zápasu ťahali za kratší koniec. V sedemgólovej prostrednej časti sa Ottawe podarilo vyrovnať najskôr na 4:4, následne na 5:5 a reagovať dokázali aj na šiesty gól "kráľov" v treťom dejstve.

Na 7:6 pre Senators upravil Josh Norris, no gól Tannera Jeannota poslal ofenzívny duel do predĺženia. V ňom prišiel opäť Norrisov čas a strelou pomedzi betóny Darcyho Kuempera rozhodol zápas. Na opačnej strane dosiahol druhý trojbodový večer v sezóne kapitán Anže Kopitar, ktorý sa v noci na piatok blysol hetrikom a teraz si pripísal tri asistencie. Okrem slovinského útočníka nazbieral tri body aj jeho spoluhráč Brandt Clarke, bývalý hráč Nových Zámkov. Na strane Ottawy boli trojbodoví Norris, Tim Stützle a Drake Batherson.

Obhajcovia Stanleyho pohára z Floridy zvíťazili po dvoch prehrách v rade, keď na ľade Bostonu triumfovali 4:3. Gólmi sa o to pričinili Sam Reinhart a Anton Lundell, ktorí si pripísali po dva presné zásahy. Bruins ťahal štvrtý útok, v ktorom stredný útočník Mark Kastelic dosiahol tri asistencie, bilanciu 1+1 si pripísal John Beecher a gólovú prihrávku Cole Koepke.