World News
2024

Slovenský talent srdnato bojuje o svoje miesto v NHL. Je to veľký prísľub pre náš hokej, chváli ho Feneš

0

Aj keď je vekom stále ešte iba tínedžer, v silnej konkurencii elitných zámorských celkov si počína ako ostrieľaný harcovník. Slovenský hokejista Samuel Honzek sa prezentuje famóznymi výkonmi v prípravnom kempe klubu NHL Calgary Flames. Odchovanec trenčianskeho hokeja zatiaľ v troch dueloch nazbieral poltucet bodov za gól a päť asistencií. Honzekova produktivita, ale aj výkonnosť tak patria k najpríjemnejším prekvapeniam v doterajšej príprave „plameňov“.

Naposledy dal Honzek o sebe vedieť v stretnutí proti Vancouveru Canucks, keď v 51. minúte vyrovnával priebežný stav na 2:2. Okrem toho vyslal Honzek na súperovho gólmana dovedna štyri strely. Flames napokon duel prehrali 3:4 po predĺžení, no Honzek spolu so skúsenejším krajanom Martinom Pospíšilom sa prezentovali solídnym zápasovým...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.