World News
2024

Puchar Polski: ŁKS II – Kotwica 2:3

0

Piłkarze rezerw ŁKS-u zakończyli przygodę w bieżącej edycji Pucharu Polski na 1. rundzie tych rozgrywek. We wtorek na stadionie Króla lepsza od łodzian okazała się Kotwica Kołobrzeg, która wygrała po zaciętym spotkaniu 3:2.

Wtorkowe spotkanie w Łodzi, którego stawką był awans do 1/16 finału Pucharu Polski zakończyło się zwycięstwem pierwszoligowca z Kołobrzegu, choć w pierwszej połowie zespołem ciekawiej prezentującym się w ofensywie był zespół trenera Konrada Geregi. Co prawda to goście mieli najlepszą okazję do zdobycia gola (przed przerwą zmarnowali rzut karny, bo Jonathan Junior trafił w słupek), lecz wcześniej po drugiej stronie boiska też działo się sporo – na bramkę przyjezdnych uderzali m.in. Mateusz Wzięch, Maksymilian Rozwandowicz i Aleksander Iwańczyk.

Po zmianie stron podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza szybki objęli prowadzenie, a potem jeszcze je podwyższyli. Sto dwadzieścia sekund wystarczyło, aby Tomasza Kucharskiego pokonali Nicolas Rajsel (celny strzał z linii pola karnego) oraz pechowy egzekutor jedenastki z pierwszej połowy, który wykorzystał poważny błąd naszej defensywy, przejął futbolówkę i pewnym strzałem umieścił ją w bramce.

Radosław Jóźwiak | Cyfrasport

Nieco nadziei w serca ełkaesiaków wlał piękny gol kontaktowy autorstwa Mateusza Wzięcha (pomocnik uderzył z ok. dwudziestu metrów), lecz zaledwie pięć minut później jeszcze jedna poważna pomyłka w naszych tyłach, niepewna interwencja bramkarza ŁKS-u, a potem decyzja arbitra, który dopatrzył się faulu Maksymiliana Rozwandowicza, sprawiły, że tym razem Jonathan Juniornie pomylił się z jedenastego metra. Co prawda w doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył jeszcze wprowadzony na końcówkę spotkania Kacper Popławski, ale lepsi o jedno trafienie i tak okazali się rywale.

Drugi zespół ŁKS-u przegrał z Kotwicą Kołobrzeg 2:3, więc do kolejnej rundy Pucharu Polski awansował przedstawiciel Betclic 1. Ligi. Ełkaesiacy skupią się teraz na rozgrywkach ligowych, w tym na najbliższym spotkaniu czyli zaplanowanym na piątek domowym starciu z KKS-em 1925 Kalisz.

1. runda Pucharu Polski | ŁKS II Łódź – Kotwica Kołobrzeg 2:3 (0:0)
  • Bramki: 0:1 Nicolas Rajsel (47), 0:2 Jonathan Junior (48), 1:2 Mateusz Wzięch (66), 1:3 Jonathan Junior (71 – kar.), 2:3 Kacper Popławski (90)
  • Żółte kartki:  Iwańczyk, Fałowski, Wzięch, Saganowski (ŁKS II), Lucas Ramos, Kort (Kotwica)
  • Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)

Składy:

• ŁKS II: Tomasz Kucharski – Marcel Wszołek (75, Błażej Tłaczała), Aleksander Ślęzak, Krzysztof Fałowski, Mateusz Książek, Patryk Grabowski (62, Franciszek Saganowski), Aleksander Iwańczyk (62, Jakub Pawłowski), Maksymilian Rozwandowicz, Mateusz Wzięch, Lamine Coulibaly (62, Oliwier Sławiński), Alan Siwek (82, Kacper Popławski). Trener: Konrad Gerega.
  • Kotwica: Kacper Krzepisz – Cadu, Michał Kozajda, Piotr Witasik, Miłosz Kurowski, Filip Kozłowski, Kamil Kort, Lucas Ramos (46, Aleksander Biegański), Zvonimir Petrović, Nicolas Rajsel, Jonathan Júnior. Trener: Ryszard Tarasiewicz.

Artykuł Puchar Polski: ŁKS II – Kotwica 2:3 pochodzi z serwisu ŁKS Łódź - oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.