2024

6 Kolejka: Sparta Orzechowo 0-4 Orły Plewiska

0

Dnia 22 września w niedzielę nasze Orły wybrały się na polowanie po ligowe punkty do Orzechowa.

Z chwilowym opóźnieniem po 16:00 rozpoczęliśmy zmagania w ramach VI kolejki grupy 5 najbardziej elitarnych rozgrywek piłkarskich, czyli Klasy B.

Już w 4 minucie drużyna gości umieściła piłkę we własnej bramce  po dograniu w pole karne przez naszego kapitana Kamila Perza.
Od samego początku mieliśmy zdecydowaną przewagę. Reagowaliśmy szybciej od rywala, skutecznie zamykaliśmy gospodarzy na ich połowie, zmuszając ich do gry górą. Stwarzamy kolejne sytuacje strzeleckie, czego efektem jest gol Tomasza Kowala, który precyzyjnym strzałem lewą nogą za pola karnego podwyższa na 2-0.
Bramkarz gospodarzy w pierwszych 45 minutach kilkukrotnie ratuje swoją drużynę. Po jednej z interwencji w 37 minucie Tomek dokłada drugiego gola.

W drugiej połowie cierpliwie i spokojnie kontynuujemy nasz plan na mecz, który trochę komplikuje się w 62 minucie. Po zaciętym pojedynku główkowym między zawodnikiem gości a naszym „Bodziem” sędzia decyduje się na wyciągnięcie czerwonej kartki. Według niego nasz zawodnik Bohdan Kopyl spadając, na murawę celowo machnął ręką, trafiając w upadającego na murawę rywala.
Ta sytuacja sprawiła, że rywale trochę nabrali wiatru i zagrozili kilkukrotnie naszej bramce. Na posterunku jednak mieliśmy naszego bramkarza, który zaliczył oficjalny debiut w rozgrywkach ligowych.
I trzeba przyznać, że stanął na wysokości zadania.
Około 70 minuty arbiter odgwizdał rzut karny dla drużyny gości. Po akcji w bocznym sektorze boiska, zawodnik drużyny Sparty ustrzelił rękę naszego obrońcy. Arbiter główny wskazał „11” – metr jednak po konsultacji z sędzią liniowym zmienił tę decyzję, wskazując na rzut rożny. Ozdobą tego spotkania mogła być bramka Damiana Koniecznego po uderzeniu z rzutu wolnego. Niestety bramkarz Sparty po raz kolejny wywiązał się wzorowo ze swojego zadania.

Ostatnie 15-20 minut nie było widać różnicy, że gramy jednego mniej, a nawet fragmentami wyglądało to tak, jakby gospodarze grali w dziesięciu. Udowadniamy naszą wyższość i dokładamy gola na 4-0. W 80′ minucie  Bartosz Tyklewicz ustala wynik spotkania.

Nasze Orły zasługują na duże brawa za ten mecz. Przez całe spotkanie nasze zaangażowanie było na wysokim poziomie. Zachowaliśmy spokój i koncentrację w rozgrywaniu mimo bardzo fizycznego meczu. Cieszy również spokój, pokora i opanowanie przy prowokacjach ze strony kibiców gospodarzy.

Na uwagę i duże brawa zasługuje postawa bramkarza gospodarzy, który zagrał solidne zawody.

Dziękujemy drużynie Sparty za mecz i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.

W pełni zasłużenie upolowane 3 punkty przywozimy do Plewisk

Już dzisiaj wracamy z chłodną głową i pokorą na trening. Pracujemy dalej by w kolejnych spotkaniach polowanie na ligowe punkty było równie owocne

– Phytopharm Klęka –

4′ 0-1 Bramka Samobójcza
13′ 0-2 Tomasz Kowal
37′ 0-3 Tomasz Kowal
80′ 0-4 Bartek Tyklewicz

Sponsorzy / Partnerzy:
@speckable
@proton
@wartorazem
@gosirkomorniki

The post 6 Kolejka: Sparta Orzechowo 0-4 Orły Plewiska first appeared on Orły Plewiska.