World News
2024

NA ŻYWO: Lech – Śląsk (prosto z Bułgarskiej już od 15:40)

0

O godzinie 17:30 na ENEA Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 9. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2024/2025, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Śląska Wrocław. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Raport NA ŻYWO (przed meczem)

Aby widzieć wprowadzane przez nas zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

Lider Ekstraklasy vs siedemnasty w tabeli wicemistrz Polski (15 pkt. różnicy)
W 25 z 26 ostatnich meczów ze Śląskiem na 2 frontach, w których gospodarzem był Lech został strzelony minimum jeden gol
5 meczów ze Śląskiem na 2 frontach bez wygranej (4 porażki i remis w lutym 0:0)
Ostatnia wygrana nad Śląskiem: 01.04.2022 (1:0 we Wrocławiu), 02.10.2021 (4:0 w Poznaniu)
Wyniki ze Śląskiem od ostatniej wygranej: 0:1, 1:3 (w Pucharze Polski), 1:2, 1:3 i 0:0
35 meczów ze Śląskiem w ostatnich 16 latach, tylko 2 raz nie było goli (raz w Poznaniu)

15:40 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Po tygodniu znów Bułgarska, po Mistrzu Polski czas na wicemistrza Polski. TYLKO zwycięstwo!

15:40 – Warunki do gry idealne, wciąż lato, na termometrze 22 stopnie, bezchmurne niebo nad stadionem, za niespełna 2 godziny lider tabeli vs ostatni zespół w tabeli (15 punktów różnicy).

15:42 – Za chwilę tradycyjne pierwsze fotki, skład Lecha około 16:15.

15:46 – Pierwsze fotki. Pełna fotorelacja z meczu jakoś w okolicach północy.

[See image gallery at kkslech.com]

15:48 – Wrzucanie zdjęć na żywo tradycyjnie będzie zależało od działania internetu. Przy frekwencji powyżej 25 tysięcy jest z tym problem.

15:50 – Pierwsi kibice są już na trybunach, ponieważ dziś bramy otwarto 30 minut wcześniej niż zwykle.

15:51 – Frekwencja będzie dziś trochę wyższa niż tydzień temu. Na ten moment uprawnionych do wejścia jest 35058 osób.

15:52 – Dlaczego na takim meczu, w takiej sytuacji, z takim rywalem i w takiej aurze nie ma kompletu? Na pewno ceny biletów robią swoje, do tego brak zaufania wielu kibiców i tamten sezon, który zostawił ślad.

15:55 – Jedna ważna informacja. Nie będzie dziś Ishaka, który jest oszczędzany na kolejne mecze. Lepiej nie ryzykować, skoro coś go zabolało.

15:55 – A jakie są najbliższe plany zespołu? W czwartek o 17:00 mecz w Rzeszowie, po którym Lech nie wróci do Poznania. Pojedzie na Woli Chorzelowskiej koło Mielca, gdzie będzie przygotowywał się do spotkania z Koroną.

22.09, Lech – Śląsk (17:30)
26.09, Resovia – Lech (17:00) – PP
29.09, Korona – Lech (14:45)

15:58 – Piłkarze Lecha wyszli właśnie na spacer po murawie. Nie ma Ishaka, nie widać Ba Loui. Jest Hoffmann czy Lisman.

16:00 – W tygodniu murawa była piaskowana, ale wizualnie wygląda nieźle. Zobaczymy, jak będzie wyglądała w trakcie spotkania.

16:06 – Dojechali także gracze Śląska, którzy ostatni gościli u nas 24 lutego.

16:10 – Na dole skład Lecha. Jest Walemark, na ławce znalazł się jednak Ba Loua za Anderssona.

16:15 – W ramach „Oko na grę” będzie obserwowany Dino Hotić.

16:20 – Na dole również bardzo odważny system Śląska. 4-4-2, coś zupełnie nowego i dziwny skład. Jakaś tajna broń na Lecha? Czy wywieszanie białej flagi?

16:22 – Duże osłabienie w Śląsku, nie ma w ogóle Petkova.

16:27 – Warto przypomnieć, że Śląsk ostatni raz grał o stawkę 1 września (3:5 w Szczecinie). Podczas przerwy na kadrę zremisował w sparingu z GKS-em Tychy 2:2.

16:33 – W tej chwili Lech ma najlepszą obronę w lidze (3 stracone gole), choć Raków prowadzi 4:1 i traci do nas już tylko 2 punkty.

16:39 – Ishak mógłby dziś w sumie zagrać, chciał wystąpić, jednak lepiej nie ryzykować. Na Szweda trzeba chuchać i dmuchać.

16:42 – Bramkarze obu ekip pojawili się na rozgrzewce. Niespełna 50 minut do hitu kończącego 9. kolejkę.

16:59 – 30 minut do meczu, trwa rozgrzewka:

17:01 – Czy pachnie dziś przełamaniem i powtórką z 2 października 2021, gdy Lech wygrał ze Śląskiem 4:0 i umocnił się na 1. miejscu? Na pewno aura jest niemalże identyczna, na dziesiątce też jest Portugalczyk, ale nie ma Ishaka.

17:15 – Rozgrzewka zakończona. Czekamy na hit!

17:21 – Spiker czyta składy.

17:28 – Hymn Lecha śpiewają kibice, obie drużyny w tradycyjnych strojach.

Raport NA ŻYWO (mecz)

1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Tylko 3 punkty!
3 min. – Lech od początku stara się przejąć inicjatywę.
5 min. – Rywal zamknięty na połowie, kilka dośrodkowań w pole karne nie przyniosło efektu.
10 min. – Śląsk uważnie broni, Lech na razie nie może się przedrzeć.
12 min. – Strata Lecha, którą kontrą chciał wykorzystać Śląsk. Uderzenie z daleka nie mogło zaskoczyć Mrozka.
14 min. – Zablokowane uderzenie Kozubala, do piłki dopadł jeszcze Sousa, którego strzał tym razem zatrzymał Leszczyński.

16 – 30 minuta

16 min. – Długa piłka do Sousy, który obrócił się i oddał celny, choć zbyt lekki strzał z lewej nogi.
20 min. – Świetne wyprowadzenie piłki przez Douglasa i zepsute podanie w pole karne przez Szymczaka. Szkoda.
21 min. – Tym razem kontra Śląska, w której lechici zdążyli szybko odbudować ustawienie.
24 min. – Słupek ratuje Śląska po uderzeniu Milicia! W polu karnym nie odnalazł się Szymczak, który nie umiał z bliska umieścić piłce w siatce.
25 min. – Rzuty rożne Lecha są dziś do poprawy.
27 min. – Już 4 próba przelobowania Mrozka.
27 min. – Śląsk gra wysoko utrudniając nam grę od tyłu.
30 min. – Setka Kozubala, jednak i tak był spalony.

31 – 45 minuta

32 min. – Śląsk wciąż czujny w defensywie. Ciężko się przebić, choć nawet nasi stoperzy podchodzą z piłką bardzo wysoko.
35 min. – Dośrodkowanie z głębi na głowę Gurgula. Lewy obrońca zgrał na środek, gdzie szybszy był Leszczyński.
37 min. – Sprint Milicia za rywalem. Chorwat kiedyś już by nie zdążył, teraz wygrał ten biegowy pojedynek.
38 min. – W środku pola mamy bardzo mało miejsce, a zagranie z prawej strony są niecelne.
40 min. – Kozubal do Sousy. Portugalczyk obiegł obrońców i uderzył zbyt lekko. Wielka szkoda, bo pachniało już golem.
44 min. – Strata Śląska, dwa strzały, w tym płaski i niecelny Murawskiego.
45 min. – Do przerwy 0:0. Mało sytuacji, niewiele jakości, Śląsk jest bardzo dobrze zorganizowany skutecznie utrudniając nam grę. Mimo wszystko ten mecz jest do wygrania.

46 – 60 minuta

46 min. – Gramy dalej. Kozubal zszedł, za niego Jagiełło.
47 min. – Sprytne zagranie Murawskiego, znowu szybszy był Leszczyński.

Szymczak

Rezerwowi: Bednarek, Hoffmann, Pingot, Jagiełło, Lisman, Loncar, Gholizadeh, Ba Loua, Fiabema.