29
30

Śląsk bez gry przed Lechem

0

Najbliższy rywal Lecha Poznań nie zagra w 8. kolejce piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2024/2025. To oznacza, że obecny wicemistrz Polski będzie miał aż 3 tygodnie przerwy od rywalizacji o stawkę.

W niedzielę, 15 września spółka zarządzająca polską ligą Ekstraklasa SA postanowiła odwołać mecz Śląska Wrocław ze Stalą Mielec, który miał się odbyć w poniedziałek, 16 września, o godzinie 19:00. W tej sprawie Ekstraklasa SA wydała komunikat, w którym poinformowała o przełożeniu tego spotkania z powodu krytycznej sytuacji powodziowej w województwie dolnośląskim.

Tym samym następnym rywalem Śląska Wrocław będzie właśnie Lech Poznań, starcie Kolejorza z wicemistrzem Polski odbędzie się w niedzielę, 22 września, o godzinie 17:30 i to spotkanie z trybun ENEA Stadionu ponownie obejrzy ponad 30 tysięcy ludzi.

Śląsk Wrocław ostatni raz rywalizował o stawkę dnia 1 września, gdy przegrał w Szczecinie z Pogonią wynikiem 3:5. Podczas wrześniowej przerwy na kadrę rozegrał sparing z GKS-em Tychy, w którym zremisował z I-ligowcem rezultatem 2:2.

Dokładnie za tydzień Lech Poznań zagra o 5 zwycięstwo z rzędu, Śląsk Wrocław powalczy o przełamanie w lidze. Podopieczni Jacka Magiery po 6 rozegranych ligowych spotkaniach z 4 punktami na swoim koncie i z bilansem 0-4-2, gole: 6:10 są na przedostatnim 17. miejscu w ligowej tabeli.

Warto przypomnieć, że Lech Poznań ma serię 5 meczów ze Śląskiem Wrocław bez wygranej (na 2 frontach). Podczas tej passy 4 razy z rzędu przegrał i w lutym zremisował przy Bułgarskiej 0:0. Niebiesko-biali ostatni raz pokonali Śląska Wrocław u siebie dnia 2 października 2021 roku (4:0).

Skrót ostatniego i zwycięskiego meczu Lecha nad Śląskiem w Poznaniu (02.10.2021)

Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

The post Śląsk bez gry przed Lechem first appeared on KKSLECH.com.