29
30

Nasi kadrowicze w akcji

0

Dwa mecze Ligi Narodów w pełnym wymiarze czasowym Artemijusa Tutyškinasa, do tego udane występy Krzysztofa Fałowskiego i Aleksandra Iwańczyka w towarzyskich meczach reprezentacji Polski do lat 18 – podsumowujemy przerwę reprezentacyjną w wykonaniu ełkaesiaków.

Artemijus Tutyškinas zagrał od pierwszej do ostatniej minuty dwóch spotkań reprezentacji Litwy, która w Mariampolu przegrała 0:1 z Cyprem, a w Bukareszcie uległa 1:3 Rumunów. Dla naszego obrońcy był to odpowiednio 9. i 10. mecz w kadrze narodowej naszych północnych sąsiadów.

Dwóch naszych pozostałych kadrowiczów – Krzysztof Fałowski i Aleksander Iwańczyk – pojawiło się natomiast w składzie młodzieżowej reprezentacji Polski prowadzonej przez Łukasza Sosina na spotkania towarzyskie.

Obrońca ŁKS-u, który pojawił się w Łodzi przed rozpoczęciem tego sezonu, a ostatnio rozpoczął treningi z pierwszym zespołem, wystąpił w wygranym 2:1 meczu z Chorwacją (90 minut). Z kolei młody pomocnik ŁKS-u wszedł na boisko w drugiej połowie tego spotkania i zanotował asystę, poza tym wystąpił w wygranych przez biało-czerwonych starciach ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Koreą Południową (na boisku w ostatnim kwadransie tego meczu pojawił się też Krzysztof Fałowski).

Podsumowanie występów ełkaesiaków:

• Liga Narodów: Litwa – Cypr 0:1 (Artemijus Tutyškinas – cały mecz)
  • Liga Narodów: Rumunia – Litwa 3:1 (Artemijus Tutyškinas – cały mecz)
  • Mecz towarzyski: Chorwacja – Polska U-18 1:2 (Krzysztof Fałowski – cały mecz, Aleksander Iwańczyk od 62. minuty)
  • Mecz towarzyski: Polska U-18 – Zjednoczone Emiraty Arabskie U-20 1:0 (Aleksander Iwańczyk – cały mecz)
  • Mecz towarzyski: Polska U-18 – Korea Południowa 7:2 (Aleksander Iwańczyk – cały mecz, Krzysztof Fałowski – od 77. minuty)

Artykuł Nasi kadrowicze w akcji pochodzi z serwisu ŁKS Łódź - oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.