28
29
30

Udany debiut Cuprum Stilonu w Arenie Gorzów, wygrany turniej

Siatkarze Cuprum Stilonu Gorzów powodzeniem zakończyli test na tydzień przed startem Plusligi. Przed własną, gorzowską publicznością okazali się najlepsi w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. W finale gospodarze pokonali GiEK Skrę Bełchatów. Trzecie miejsce zajęli siatkarze PSG Stali Nysa.

Przypomnijmy, że w piątkowych półfinałach GiEK Skra Bełchatów pokonała PSG Stal Nysę, zaś Cuprum Stilon okazał się lepszy od  Berlin Recycling Volleys.

Plusligowe podium w Gorzowie

W sobotę jako pierwsi na boisko Areny Gorzów wybiegły zespoły z Nysy i Berlina. Stawką spotkania było trzecie miejsce w turnieju. Był to prawdziwy mecz walki, a o jego losach zadecydowały detale. W pierwszym secie podopieczni Daniela Plińskiego do samego końca musieli walczyć o zwycięstwo, ale zakończyło się to szczęśliwie. Nieudany dla Stali był set drugi, gdzie to wielokrotni mistrzowie Niemiec dzielili i rządzili na boisku w każdym elemencie. Pozwolili Stali zdobyć zaledwie 11 punktów. Kolejne dwa sety, to prawdziwa siatkarska wojna. Oba zakończyły się walką na przewagi, a w końcówkach więcej zimnej krwi zachowywali siatkarze z Nysy i zostali ostatecznie sklasyfikowani na trzecim miejscu w turnieju.

Niedziela będzie dla ekipy z opolskiego dniem wolnym, a w środę czeka ją ostatni test przed ligą – Superpuchar Opolszczyzny. Rywalem będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.  Rozgrywki PlusLigi Stal rozpocznie w niedzielę 15 września w Rzeszowie.

PSG Stal Nysa – Berlin Recycling Volleys 3:1
(25:23,11:25,26:24,33:31)

W finale gospodarze, Cuprum Stilon Gorzów zmierzyli się z PGE GiEK Skrą Bełchatów.  Podopieczni Andrzeja Kowala szybko narzucili rywalom swój styl gry, dominowali w każdym elemencie i wygrali do 12.  W drugim secie Skra zdołała sobie wypracować kilkupunktowy zapas, którego nie oddała już do samego końca. W meczu było zatem 1:1. Podczas kolejnej partii gorzowianie wrócili do swojej gry i nie dali większych szans bełchatowianom. W kolejnej odsłonie Skra robiła, co mogła, aby doprowadzić do tie-breaka, ale bezskutecznie. Cuprum Stilon okazał się najlepszy w turnieju i udanie przywitał się ze swoją publicznością.  MVP został Robert Taht. PlusLigę Cuprum zainauguruje już za tydzień w sobotę, podejmie u siebie Trefla Gdańsk, Skra zaś uda się do Olsztyna, by w niedzielę 15 września zagrać z Indykpolem AZS.

Cuprum Stilon Gorzów – PGE GiEK Skra Bełchatów 3:1
(25:12, 20:25, 25:17, 25:20)

Artykuł Udany debiut Cuprum Stilonu w Arenie Gorzów, wygrany turniej pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.