World News
Август
2024

Lille a CZ Belehrad postúpili do hlavnej fázy Ligy majstrov. Skóroval aj Schranz

0

Futbalisti Dinama Záhreb sa kvalifikovali do hlavnej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Chorvátsky šampión zvíťazil v stredajšej odvete play off na pôde FK Karabach 2:0. Minulý týždeň zdolal pred vlastnými fanúšikmi azerbajdžanský tím hladko 3:0.

odvety play off LM

CZ Belehrad - FK Bodö/Glimt 2:0 (1:0)
Góly: 26. Duarte, 59. Špajič
/prvý zápas: 1:2, postúpil Belehrad/

Slavia Praha - Olympique Lille 2:1 (1:0)
Góly: 5. Zafeiris, 84. SCHRANZ - 77. Zhegrova
/prvý zápas: 0:2, postúpilo Lille/

FK Karabach - Dinamo Záhreb 0:2 (0:1)
Góly: 32. Pjaca, 54. Silva (vl.), ČK: 88. Medina (Karabach) po 2. ŽK
/prvý zápas: 0:3, postúpilo Dinamo/

Postup si napriek prehre 1:2 so Slaviou Praha zabezpečil aj francúzsky Olympique Lille po domácom triumfe 2:0. Druhý gól "zošívaných" strelil slovenský reprezentant Ivan Schranz.

Slovenský útočník nastúpil do zápasu v 74. minúte za stavu 1:0 a po 10 minútach pobytu na trávniku skóroval. Ešte predtým však Zhegrova vyrovnal na 1:1 a tento gól napokon hosťom stačil na postup.

Po prehre 1:2 s nórskym tímom Bodö/Glimt potreboval zvíťaziť aj srbský tím CZ Belehrad. To sa mu napokon podarilo a po triumfe 2:0 ide ďalej srbský majster.

Žreb ligovej fázy LM je na programe vo štvrtok 29. augusta o 18:00 v Monaku.