Июнь
2024

Úspěšné zakončení sezony 2023/2024 – postup mužů „B“ do 1.A třídy !

0

Poslední soutěžní víkend nám přinesl spoustu radosti, když jsme z 11 utkání dokázali vyhrát 9 krát !!! Samozřejmě nejcennější výhru slaví muži B, pro které to znamená 1.místo ve své soutěži a potvrzený postup do 1.A třídy. Kromě již dříve potvrzeného postupu staršího dorostu je to další úspěch našich týmů a o to cennější je výhra B týmu, že to dokázal bez výraznější podpory z „A“ týmu. První kompletní sezona v žákovských divizích byla také úspěšná a naše týmy se zde neztratily. V přípravkách stojí za zmínku vítězství ročníku 2016 ve své skupině – gratulujeme všem našim týmům…

Muži A

K Viktoria Žižkov B – ČAFC Praha 1:2 (1:0)

Branky: 28. Pešek – 83. M. Vlasák, 87. Knap. ŽK: 31. Huňka, 66. T. Kaliba, 70. S. Peake. Rozhodčí: Vondráček – Marek, Kortanová. Diváků: 96.
V. Žižkov B: Borka – Janovský, M. Růžička, M. Vlček, Trávníček – Bazal, Kuzma – Walter (24. Pešek), Buratčuk, Žiga (55. Soukup) – Barratt. Trenér: Jiří Brunclík.
ČAFC: Kořének (46. Machej) – Fridrich, M. Vlasák, Lukeš, T. Kaliba – Pyšek, Nováček (78. T. Peake), S. Peake, Peričevič (78. Knap) – Kubec (55. Pakosta), Huňka (55. Klymskyj). Trenér: Ivan Kovačík.

Ohlasy utkání
Jiří Brunclík (V. Žižkov B): Třetí zápas v řadě, ve kterém jsme herně dominovali, ale i to nám nestačilo k bodovému zisku. Bohužel se nám aktuálně vůbec nedaří v zakončení, zahazujeme ty nejvyloženější šance.
Miroslav Kaliba (manažer ČAFC): Opět náš klasický zápas. V prvním poločase jsme byli i malinko lepší, ale inkasovali jsme, kdy neuhlídáme Bazala. Druhý poločas byl vyrovnaný a při nás stálo i štěstí, protože v závěrečných deseti minutách jsme skóre otočili a získali do tabulky tři body, které znamenají konečné páté místo, což jsme ani neočekávali. Takže tuto sezonu musím hodnotit více než dobře a už se nemůžeme dočkat příští soboty, kdy budeme v našem areálu slavit 125 let klubu.

Góly: Slepčík, Vorobev, Huček

Asi nejslabší herní projev na jaře. Soupeř hrál o vše a byl obětavý a jejich blok nám nechutnal. Soupeř se dostal dokonce do vedení, ale podařilo se nám do konce poločasu vyrovnat. Po poločase proběhlo pár změn v sestavě a výkon už se zlepšil a dvěma brankami jsme se sezónou rozloučili vítězstvím.

Starší žáci U14

ČAFC U15 4:1 Vysoké Mýto

Komentář nedodán…

Mladší žáci U13

ČAFC U13 – Slavia Hradec Králové 7:6

Ne úplně povedený zápas, spousta ztrát, nedorazu, nepovedených přihrávek…ale buďme pozitivní … sezónu jsme zakončili výhrou, získali 49 bodů a skončili v horní polovině tabulky na 7. místě . Dnes jsme i přes absenci 3 hráčů dokázali do hry zapojit 13 hráčů do pole a pravidelně je točit. Klukům děkujeme za kvalitní a povedenou sezónu a vzhůru na velké hřiště

Mladší žáci U12

ČAFC U12 vs Slavia Hradec Králové 5:8 (0:4, 3:1, 2:3)

Dnešní zápas jsme nechtěli prohrát. Poslední zápas sezóny a poslední na domácí půdě. První třetina nám vůbec nevyšla. Byli jsme pomalí, nedůrazní a nechávali soupeři na všechno spoustu místa a klidu. Zaslouženě prohraná třetina. Druhá třetina byla od nás lepší a soupeře jsme začali fotbalově i výsledkově dohánět. V jeden moment jsme se z 0:4 dotáhli na 4:5. Ve třetí třetině nás srazily individuální chyby. Soupeř nás téměř za každou chybu dokázal potrestat. To, co jsem klukům po zápase důrazně vysvětloval, bylo mé zklamání ne z výsledku nebo prohry, ale z toho, že někteří hráči dělají stále stejné chyby a v zápase se vůbec neobjevují věci, které na tréninku děláme. Tím se oproti ostatním týmům v ničem moc neposouváme. Věřím, že v příští sezóně se kluci budou chtít zlepšovat a na všem máknout

Mladší žáci “C”

Starší přípravka U11

U10 Podolí – Čafc 18:26

Starší přípravka U10

U10 Podolí – Čafc 42:15

Konec sezóny některé borce nezastihl v úplném topu.. a i když se ve druhé části dostavilo zlepšení, na rozjetého soupeře to nestačilo.
Cca polovinu týmu musím opravdu pochválit za bojovnost, psychyckou odolnost a konstruktivní řešení situací.
Tomáš

Mladší přípravka U9

U9 ČAFC – Braník 39:36 (27:21+12:15)

V posledním mistrovském utkání jsme doma přivítali Braník a k vidění bylo pěkné vyrovnané utkání plné branek a bezstarostné hry. Nakonec se ukázalo, že jsme dali o 3 branky víc než soupeř a tak jsme mohli slavit. Výsledek ale není důležitý, potěšila aktivní hra všech, bojovnost a chtění vyhrát.
Kluky jsem rozdělil na dva týmy (kapitáni/brankáři si vybrali spoluhráče) a jelikož jsem na ně byl sám, rozhodl jsem se, že jedno hřiště bude hrát vždy bez střídání a na druhém budou střídat vždy dvojice a každou část jsme to vždy prohazovali. Vše skvěle fungovalo, kluci se adaptovali rychle a byl to myslím pěkný a zajímavý zápas. Bylo to takové „každý chvilku, tahá pilku“, a i zásluhou podpory fandících rodičů jsme se nakonec radovali my.
Díky všem za předvedené výkony, díky rodičům za podporu!

Mladší přípravka U8

2016 Čafc – ABC Braník 49:26

Výhrami na obou hřištích jsme potvrdili dominantní postavení v naší soutěži.
Dnes jsme postavili dva vyrovnané týmy. Tým 2017 (Šebek, Tom V, Ota, Ondra) byl doplněný ostřílenými tahouny Teem a Damiánem. Naopak tým 2016 (Tonda P, Tomáš H, Krýša) byl doplněn de Brunem a Kevinem z 2017. Na 1. hřišti jsme první dvě čtvrtiny nezahráli moc dobře a prohrávali jsme. Pak jsme se ale probrali a začli jsme Braník herně i gólově přehrávat a zaslouženě vyhráli. Hodně klukům dneska pomohli fanoušci, který kluky skvěle nabudili k obratu. Na druhém hřišti jsme dominovali od začátku do konce a soupeř se dostával do útoku jen hodně sporadicky. Dneska to kluci v sestavě 5x 2016 a 6x 2017 skvěle zvládli. Do naší hry se už nějaký ten čas vkrádají přihrávky a hraní do větší šířky. To je hra, kterou si kluci poslední cca 2 měsíce osvojují a pomalu si na ní začínají zvykat a hrát jí i bez klasických tahounů 2016. Tým se nám ke konci sezóny hodně výkonnostně vyrovnal, to je dobře.

Viktorka Žižkov vs Čafc 2016 – 21:44 (hřiště A 7:33, hřiště B 14:11).

Dominantní výkon na hřišti A nám zajistil jasnou výhru. Na hřišti B nastoupili kluci v převaze 2017. Navíc dostali nominaci 2 kluci, kteří příliš soutěž na jaře nehráli. Určitě se neztratili a podali bojovný výkon. Kdyby nám nechybělo pár tahounů z 2017 a omluvy z 2016, tak bychom vyhráli na obou hřištích. Tak jako tak jsme dominantní sezónu potvrdili na horké a bouřlivé půdě Žižkova. Atmosféra byla skvělá, fotbalová. Těšíme se na další sezónu, kdy máme za úkol držet nastavený trend a kluky ideálně více výkonnostně vyrovnat. Děkujeme rodičům a fanouškům za fandění po celou sezónu. Osobně si cením, že se fandí nahlas, ale slušně a od rodičů cítíme podporu i my, trenéři. Ještě jednou díky.

U7 – školička / FUTURE team

U9 turnaj Babice – 4.místo + Filip Hrůša cena pro nejlepšího brankáře

Na dnešním turnaji v Babicích dostali přednost hráči, kteří s námi mistrovské zápasy moc nehrají a tak jsme byli zvědaví, jak si poradí s místními soupeři. Konečné 4.místo je možná malinko zklamání, myslím si, že jsme měli na víc (klidně i na stříbro). Dvě remízy v zápasech, kdy jsme byli lepším týmem a zbytečná prohra v prvním zápase s týmem, který většinou jen nakopával a dával góly do prázdné branky. My se snažíme hrát aktivně, po zemi, zatím převážně individuálně. Chyběla tam větší chuť a odvaha střílet. Gólově nás táhl Berky, který dal přesnou polovinu našich gólů. Škoda remízy s Hostivaří, kdy jsme prospali úvod (0:4), skvělé jsme to otočili na 5:4 a bohužel nakonec remizovali 5:5. Kluci dnes odehráli to na co mají, ale vynikal Filip, který jako brankář byl všude, navíc toho i dost pochytal. Škoda že se nepodařilo dát gól… Cenu získal naprosto zaslouženě!
Díky fanouškům za skvělou podporu a fandění (jako jediní).