‘How fresh is that on Day 4?’: Man goes to Whole Foods and gets 4 salmon meals for $25 with this hack. Does it work?
Whole Foods is known to be expensive. From people spending $15 on a meal to dropping $20 on a container of mac and cheese, the grocery store has earned the nickname “Whole Paycheck.” However, people have discovered ways around this by buying prepared family meals from the hot bar. TikTok user @mohawkandtheman lauds this Whole Foods trick, calling it a "life hack" in a video with over 961,000 views.
Читать дальше...