28
29 30
31

У16 ЕП: Србија у полуфиналу

Мушка У16 репрезентација Србије пласирала се у полуфинале Европског првенства на Криту, пошто је у четвртфиналу била боља од Израела – 65:56 (16:16, 15:15, 19:16, 15:9)

Противник нашем тиму у полуфиналу, у петак 16. августа од 20.00 сати, биће Француска, која је у четвртфиналу победила Летонију 66:41.

После сасвим изједначеног првог полувремена, тим тренера Владимира Златоновића разлику је почео да прави средином трећег периода, када је дошао до  плус осам – 43:35, колико је било после поена Алексеја Недељковића. Ишли су Орлићи и на плус девет у овом делу, али је Израел успео да узврати и сасвим се врати у игру. Пред последњи минут овог дела било је 46:47, али су наши момци смини сериом 4:0 на последњи обавезни одмор ипак отишли у плусу.

У добром ритму Орлићи су наставили и по повратку на терен. После два ипо минута игре њихова предност је скочила на осам поена – 57:49, што је било довољно за мирно привођење утакмице крају. Наши момци су успели да осујете сваки покушај Израела да се поново врати, на време су отклонили сваку назнаку опасности и отишли у полуфинале.

Предводио их је Никола Каралић са 19 поена, међу двоцифренима је био још Вук Даниловић са 13 поена.

Комплетну статистику можете видети овде.